آنتالیا

Antalya

شرح

آنتالیا کارهای زیادی برای انجام دادن برای همه ارائه می دهد. اگر می‌خواهید به گشت و گذار بپردازید، آسپندوس و شهر قدیمی و پرپیچ و خم آنتالیا از بهترین مکان‌ها برای بازدید هستند، در حالی که این شهر به عنوان پایگاه شما برای سفرهای روزانه در اطراف جاذبه‌های گردشگری تاریخی پراکنده در سراسر تپه‌های مجاور قرار دارد. با این حال، برای بسیاری از بازدیدکنندگان، تاریخ حتی نگاهی به آن ندارد. در عوض، آنتالیا همه چیز درباره سواحل در امتداد ساحل و تماشای مناظر خط ساحلی مدیترانه در یک تور قایق است.

منطقه آنتالیا که تمام عرفان های گذشته را در روزگار ما ارائه می دهد، اکنون به دلیل زیبایی های باستان شناسی و طبیعی، "ریویرای ترکیه" نامیده می شود. آنتالیا جایی است که دریا، خورشید، تاریخ و طبیعت هماهنگی کاملی را تشکیل می دهند و زیباترین و شفاف ترین ساحل در امتداد دریای مدیترانه را نیز شامل می شود. این شهر همچنان اهمیت خود را به عنوان یک مرکز در طول تاریخ در سواحل جنوبی کشور علاوه بر زیبایی های طبیعی شگفت انگیز خود، حفظ کرده است. شهر اساطیری که خدایان و الهه ها را در خود جای داده بود، اکنون تمام اسرار و شگفتی های خود را برای بشر به نمایش گذاشته است.

تاریخ آنتالیا

آنتالیا در غرب منطقه مدیترانه واقع شده است. در زمان های قدیم تمام پامفیلیا به معنای "سرزمین همه قبایل" را در بر می گرفت. این سرزمین واقعاً شایسته این نام است زیرا در طول تاریخ شاهد تمدن های متوالی زیادی بوده است. در قرن اول قبل از میلاد، آتالوس، پادشاه پرگاموم، به افراد خود دستور داد تا زیباترین قطعه زمین را پیدا کنند. او می خواست که آنها "بهشت روی زمین" را پیدا کنند. پس از جستجوی طولانی در سراسر جهان، آنها این سرزمین را کشف کردند و گفتند: این باید "بهشت" باشد و پادشاه آتالوس شهر را با نام "Attaleia" تأسیس کرد. از آن زمان به بعد بسیاری از ملل چشمان خود را به این شهر دوختند. هنگامی که رومیان بر پادشاهی پرگامنه تسلط یافتند، آتالیا به یک شهر رومی برجسته تبدیل شد که امپراتور بزرگ روم هادریان در سال 130 پس از میلاد از آن بازدید کرد. یک طاق به افتخار او ساخته شد که اکنون ارزش دیدن دارد. سپس بیزانسی ها آمدند و پس از آن ترکان سلجوقی شهر را در سال 1207 تصرف کردند و نام دیگری به آن آدالیا دادند و مناره یولی را ساختند. عثمانی ها از سلجوقیان پیروی کردند و سرانجام در داخل جمهوری ترکیه به شهر ترکیه و بندر مهم تبدیل شد.

آب و هوا

آب و هوای استان معمولی مدیترانه ای است: تابستان ها گرم و خشک و در زمستان ها معتدل و بارانی است. تابش آفتاب از آوریل تا اکتبر تضمین می شود و زمستان ها به طرز دلپذیری ملایم است. رطوبت کمی بالا، حدود 64 درصد و میانگین دمای آب 21.5 درجه سانتیگراد است. آنتالیا واقعاً یک مکان بهشتی است که در آن فصل تابستان حدود 8-9 ماه است.

حمل و نقل

تقریباً از هر شهر کشور می توانید به آنتالیا برسید و حتی از شهرهای کوچک نیز شرکت های مسافربری به آنتالیا در دسترس هستند. آنتالیا یک فرودگاه بین المللی دارد که ممکن است شما را به شهرهای بزرگ متصل کند. دارای امکانات مدرن از جمله اتاق انتظار، رستوران، کافه بار و مرکز خرید می باشد. هنگام سفر دریایی می توانید از خط کشتی فری ونیز آنتالیا استفاده کنید.

جاذبه های گردشگری آنتالیا

آنتالیا و اطراف آن یک مرکز گردشگری مهم و قابل توجه در سواحل مدیترانه با آب و هوای عالی و هماهنگی عالی از زیبایی های باستان شناسی، تاریخی و طبیعی در طول سال است. تورهای روزانه به مناطق توریستی اطراف مانند سیده، آلانیا و ترمسوس، علاوه بر تورهای طولانی تر به پاموکاله یا کاپادوکیه یا هر جایی که می خواهید بروید، در دسترس هستند. راهنمایان گردشگری حرفه ای نیز در دسترس هستند.

دیوارهای شهر: طاق یادبود هادریان و برج ساعت قابل توجه هستند و به دوران هلنیستی باز می گردند.

Kaleici: این هسته شهری است که در طول زمان تمدن های زیادی را در بر گرفته است. اکنون بازسازی شده و با هتل ها، رستوران ها، مراکز خرید و سرگرمی به جذاب ترین مرکز گردشگری تبدیل شده است. Kaleici تمام خصوصیات باستان شناسی باستانی ترکی اصلی را حفظ کرده است. مارینا بندر به طور کامل بازسازی شده است و ارزش بازدید را دارد. فعالیت های مرمتی در کالیچی برنده جایزه سیب طلایی، اسکار گردشگری شد.

موزه آنتالیا: موزه ای برنده جایزه و یکی از برجسته ترین موزه های باستان شناسی جهان. همچنین این تنها موزه در ترکیه است که دارای بخش کودکان است که آثار باستانی جذاب برای کودکان را به نمایش می گذارد.

دروازه هادریان: این طاق مرمری زینتی در قرن دوم قبل از میلاد توسط رومیان به افتخار امپراتور هادریان ساخته شد. این شگفت انگیزترین منطقه در کل منطقه باستانی پامفیلیا است.

مناره کسیک (مناره شکسته): زمانی کلیسای پاناگلیا بیزانسی بود که بعداً به مسجد تبدیل شد.

مناره یولی: این مناره فلوت دار قرن سیزدهم توسط سلجوقیان ساخته شده است. این مناره که با کاشی های آبی تیره و فیروزه ای تزئین شده بود، در نهایت به نماد شهر تبدیل شد. جاذبه های گردشگری بسیار دیگری نیز در این شهر برای بازدید وجود دارد تا لحظات خوبی را برای شما در کنار خانواده تان فراهم کند.

شهرهای باستانی

ترمسوس: این شهر پیسیدیایی با بقایای آگورا، تئاتر و اودئون است. این شهر به باشکوه ترین گورستان در دریای مدیترانه در 35 کیلومتری شمال غربی آنتالیا شهرت دارد.

پرگه: 18 کیلومتری شمال شرقی آنتالیا. ویرانه ها بر روی دو تپه گسترده شده اند، تئاتر در یکی و آکروپولیس در دیگری. طبق افسانه این شهر توسط سه قهرمان از تروا ساخته شده است.

سیلیون: 34 کیلومتر از آنتالیا در جهت آلانیا. بین آسپندوس و پرگه واقع شده است و قدمت آن به قرن چهارم قبل از میلاد می رسد.

آسپندوس: یکی از مهم ترین شهرهای پامفیلیا. در نقطه ای قرار دارد که رودخانه کوپرو به دریا می رسد. زمانی که بندر مهم و مرکز تجاری بود، به پرورش بهترین اسب های روی زمین شهرت دارد. اودئون، بازیلیکا، گالری و فواره ها ارزش دیدن دارند.

 

کشور: ترکیه
جمعیت: ۲٫۵۱۱٫۰۰۰
پیش شماره تلفن: ۰۲۴۲ (۹۰)+
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی