Manavgat Waterfall آبشار ماناوگات، آبشاری بی نظیر در ترکیه

شرح

آبشار ماناوگات یکی از شناخته شده ترین مکان های آنتالیا ترکیه است. آبشار و اطراف آن به دلیل غنای طبیعی از اهمیت بالایی برخوردار است. منتظر چه هستید، با قایق در رودخانه خیره کننده ماناوگات سفر کنید و در آب های سرد شنا کنید و از مناظر این مکان دوست داشتنی لذت ببرید.

رودخانه ماناوگات

رودخانه ماناوگات به عنوان طولانی ترین رودخانه زیرزمینی جهان شناخته می شود که بیشترین میزان آب را تنها از یک منبع تامین می کند. رودخانه ماناوگات به دلیل زیستگاه طبیعی دست نخورده آن بسیار محبوب است. آب آنها تمیز و سرشار از مواد معدنی است. رودخانه ماناوگات همچنین زیستگاه بسیاری از گونه های ماهی و پرندگان مانند قزل آلا، کپور، اردک و غاز است. به همین دلیل، اکنون برای گشت و گذارهای روزانه با قایق های تور محبوب شده است. شما می توانید در تور آنتالیا از مرکز ماناوگات شروع، از آبشار دیدن کنید و سپس به انتهای رودخانه بروید. مدت زمانبازدید از این شگفتی طبیعت،سه تا چهار ساعت است. در قایق های تفریحی این منطقه، بین 30 تا 150 نفر جابجا می شوند. در طول سفر کالا و نوشیدنی با قیمت مناسب، لحاظ شده است. کسانی که مایل به شنا هستند می توانند شنا در رودخانه یا دریا را امتحان کنند. آب رودخانه ماناوگات بسیار سرد است اما آبی که به دریا ختم می شود به طور قابل توجهی گرمتر از آب رودخانه است.

رودخانه ماناوگات
رودخانه ماناوگات به عنوان طولانی ترین رودخانه زیرزمینی جهان شناخته می شود که بیشترین میزان آب را تنها از یک منبع تامین می کند

آبشار ماناوگات

آبشار ماناوگات در 80 کیلومتری آنتالیا است که سرچشمه آن از دامنه‌های کوه سیتان است که در سمت شرق کوه‌های توروس قرار دارد. آبشار ماناوگات به شهرهای قدیمی مانند سیده می رود. از میان کوه ها، جنگل ها و دره های باریک و پس از دریاچه ای در محدوده 500 هکتار می گذرد. این آب سپس توسط سد اویماپینار که برای آنتالیا برق تولید می کند، استفاده می شود. سپس آبی که از سد می آید رها می شود که باعث جاری شدن آبشار (4 کیلومتری شمال مرکز شهر ماناوگات) می شود. اگرچه ارتفاع آبشار زیاد نیست، اما مناظری را ایجاد می کند که ارزش دیدن را دارد. کسانی که دوست دارند از شهرهای شلوغ دور باشند، می توانند مناطق پیک نیک را در اطراف آبشار پیدا کنند. رستوران‌های محل آبشار، غذاهای دریایی تازه ارائه می دهند. به شما توصیه می کنیم صبح زود به این مکان زیبا بروید. آبشار ماناوگات در فصول شلوغ ترکیه به معنای واقعی کلمه مملو از گردشگران است.

آبشار ماناوگات
آبشار ماناوگات از ارتفاعی کوتاه و منطقه ای بسیار وسیع جریان دارد.

تفریح در آبشار ماناوگات

آبشار ماناوگات چندان بلند نیست اما در منطقه وسیعی گسترش یافته است. مناظر باشکوهی را از هر زاویه ایجاد می کند. آبشار ماناوگات از صخره هایی به ارتفاع تقریبی 5 متر تشکیل شده است. این منطقه زیستگاه گونه های پرندگان و ماهی های زیادی مانند کپور، قزل آلا، کفال، سیاه ماهی، اردک، شاه ماهی، باس دریایی، فاخته و غاز است. در اطراف آبشار ماناوگات می توان درختان توت، چنار، بید، صنوبر و نارون را دید. در کنار بستر رودخانه تعدادی گلخانه و باغ مرکبات وجود دارد.

دبی بالای آبشار محیطی مناسب برای ورزش های آبی فراهم می کند. قایق سواری در رودخانه و سافاری در اطراف آبشار از جمله فعالیت های بسیار محبوب هستند.

در اطراف آبشار ماناوگات در ترکیه پارکی سرسبز و مجهز وجود دارد که در مسیرهای منظم آن، پیاده روی آرام و لذت بردن از مناظر سرسبز لذت بخش است. کافه‌ها و رستوران‌های متعددی وجود دارد که می‌توانید کیک‌های معروف گوزلمه ترکی را بچشید، قزل‌آلای کبابی را امتحان کنید و سپس با نوشیدن آرام آرام چای سیاه ترکی مقوی و نیروبخش، زیبایی‌های محلی را تماشا کنید.

تفریح در آبشار ماناوگات
از مرکز ماناوگات می‌توانید با قایق بر روی رودخانه سفر کنید که حدود 3 تا 4 ساعت طول می‌کشد. مسافران با شاتل به آبشار ماناوگات منتقل می شوند.

خرید سوغاتی

همچنین مغازه‌ها و سوغاتی‌فروشی‌هایی در اطراف آبشار جمع شده‌اند که هم سوغاتی‌های استاندارد ترکیه و هم صنایع دستی را می‌فروشند. به عنوان یک قاعده، در ترکیه، در مغازه های نزدیک به مناظر، قیمت ها بسیار بالا است، بنابراین توصیه نمی کنیم وقت خود را در اینجا صرف خرید کنید. اما گرفتن عکس در پس زمینه یک جریان فیروزه ای که در آفتاب با طوطی بر روی شانه اش می درخشد بسیار هیجان انگیز خواهد بود.

در ورودی یک پارکینگ رایگان بزرگ وجود دارد که برای گردشگرانی که با ماشین اجاره ای به اینجا می آیند راحت است.

محیط اطراف آبشار با صندلی چیده شده و به تفرجگاهی زیبا تبدیل شده است.

رستوران‌ها، کافه‌ها و باغ‌های چای وجود دارند که می‌توانید در حین لذت بردن از غذا یا نوشیدنی‌تان به صدای آب گوش دهید. شروع یک روز با صبحانه در اینجا یا خوردن یک ماهی تازه برای ناهار به شدت توصیه می شود. شما همچنین می توانید غذای خود را برای یک پیک نیک در اینجا بیاورید.

امکانات اقامتی زیادی از هتل ها گرفته تا مکان های کمپینگ برای یک روز خوب در طبیعت وجود دارد.

رستوران در کنار آبشار

در این منطقه در کنار آبشارهای بزرگ و کوچک غذاخوری وجود دارد. در اینجا می توانید هم کباب و هم ماهی بخورید. در کنار آبشار می توانید غذاهای لذیذ مختلف را بچشید و با چشم انداز از غذاهای بی نظیر لذت ببرید. همچنین می توانید انواع پنکیک با پنیر، گوشت چرخ کرده و انواع غذاهای خوشمزه را امتحان کنید.

رستوران در کنار آبشار
این آبشار یکی از زیباترین آبشارهای ترکیه است که می توانید در آن چای خود را با گوش دادن به صدای ریزش آب با منظره ای زیبا میل کنید.

چگونه از آنتالیا به آبشار ماناوگات برویم

این آبشار در 80 کیلومتری مرکز شهر آنتالیا و تقریباً 5 کیلومتری ماناوگات قرار دارد. می توانید با استفاده از مینی بوس در ترمینال اتوبوس بین شهری آنتالیا در جهت ماناوگات به آبشار برسید. سرویس های مینی بوس از ایستگاه اتوبوس ماناوگات تا آبشار هر 15 دقیقه یکبار حرکت می کنند. شما می توانید در عرض 10 دقیقه از مرکز منطقه به آبشار برسید.

ورودی، بلیط و تور

ورودی: آبشار ماناوگات بین آوریل تا سپتامبر از ساعت 09:00 تا 21:00 و بین نوامبر و مارس از ساعت 09:00 تا 18:00 قابل بازدید است.
بلیط: هزینه ورودی آبشار ماناوگات برای هر نفر 20 لیر است.

موقعیت جغرافیایی

کشور: ترکیه
شهر: آنتالیا
آدرس: Sarılar, İstiklal Caddesi No:۳۴, ۰۷۳۳۰ Manavgat/Antalya, Turkey
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی