Koprulu Canyon National Park – Antalyaپارک ملی کوپرولو کانیون

شرح

پارک ملی کوپرولو کانیون (Köprülü) محبوب ترین منطقه ورزش های آبی ترکیه است. پارک ملی برای پیاده‌روی یا کشف بناهای باستانی یا فقط برای لذت بردن از مناظر چشمگیر مدیترانه عالی است. پارک ملی کوپرولو کانیون در وسط بسیاری از زیبایی های طبیعی در دره ای حاصلخیز قرار دارد. دره کوپرولو به طول 14 کیلومتر همراه با رودخانه کوپرو ادامه دارد و حداکثر ارتفاع آن به 400 متر می رسد.

پارک ملی دره کوپرولو در ارتفاعات کوهستانی در 96 کیلومتری شمال شرقی استان آنتالیا قرار دارد. شمال شرقی آنتالیا در جاده ساید، برای مسیر دایره‌ای زیبا و دیدنی که به پارک ملی منتهی می‌شود، از مسیر تاساگیل و بسکوناک (Beşkonak) خارج شوید. جاده از روی آب زلال و روان رودخانه کوهستانی عبور می کند و از میان جنگل های بکر و روی آبشارهای مواج می گذرد. در قسمت تفریحی رستوران هایی با غذای دریایی وجود دارد که انتخاب های خوشمزه ای را ارائه می دهند. کوهنوردان نمی توانند در مقابل کوهنوردی، کاوش و کمپینگ در این نقطه ناهموار و دیدنی مقاومت کنند.

پارک ملی کوپرولو کانیون یکی از جاذبه های دیدنی آنتالیا است که هر روز در تابستان صدها گردشگر را گرد هم می آورد. دره کوپرولو که به مدت 14 مایل (22.5 کیلومتر) بین پشته‌های صخره‌ای دراماتیک و صخره‌های بی‌نظیر قرار دارد – که در مکان‌هایی به ارتفاع 1312 فوت (400 متر) می‌رسد – یکی از دیدنی‌ترین شگفتی‌های طبیعی ترکیه است. این دره در کنار رودخانه کوپروکای از صخره های آهکی حک شده است، مرکز پارک ملی کوپرولو کانیون است.

 پارک ملی کوپرولو کانیون (Köprülü) محبوب ترین منطقه ورزش های آبی ترکیه
پارک ملی کوپرولو کانیون (Köprülü) محبوب ترین منطقه ورزش های آبی ترکیه است

پارک ملی کوپرولو کانیون

کوه های کوپرولو دره کوپرولو رودخانه ای مناسب برای رفتینگ است که از شهر سوتچولر (Sütçuler) در ناحیه ایسپارتا شروع شده و به دریا در آنتالیا می رسد. دو پل تاریخی در نقطه شروع قسمت رودخانه مناسب برای رفتینگ وجود دارد. پارک ملی کوپرولو کانیون نام خود را از این پل ها گرفته است که به معنای “دره با پل ها” است. آب این رودخانه تمیز که در ماه های تابستان هر روز برای 7000 نفر یک قایق را فراهم می کند قابل شرب است.

در پارک ملی کوپرولو کانیون چه کاری می توانم انجام دهم؟

رفتینگ محبوب ترین فعالیت در دره کوپرولو است. جدای از رفتینگ، شما در تور آنتالیا، می‌توانید با پیاده روی در این منطقه، به گشت و گذار بپردازید تا از بافت تاریخی و طبیعی منطقه لذت ببرید. حتما باید پل های سنگی را ببینید که نام این دره از آن گرفته شده است. کوپرولو دره همچنین اگر به ورزش های دیگری مانند اسب سواری، سافاری و کمپینگ علاقه مند هستید عالی است.

شهر باستانی سلگه: در قسمت بالای پارک ملی کوپرولو کانیون ویرانه های شهر باستانی سلگه قرار دارد. دره کوپرولو منبع حیات این شهر باستانی بوده است. برای رفتن به سلگه باید از پل اولوک عبور کرده و حدود 13 کیلومتر رانندگی کنید. همانطور که در حال رانندگی هستید، منظره ای باشکوه در انتظار شماست. در زیر، ورودی کوپرولو دره، دره پوشیده از جنگل و کوه توکا را می بینید.

پل اولوک: پل رومی در ورودی دره وجود دارد که گمان می رود در قرن دوم و در دوران شکوفایی سلگه ساخته شده باشد. پل اولوک که قبلا به نام Eurymedon شناخته می شد.

پل دیگری به نام Büğrüm در نزدیکی این شهر وجود دارد. اطراف این پل برای پیک نیک ایده آل است.

کوپروچای: کوپروچای مانند دیگر نهرهای منطقه، در تابستان دارای آب خنک است و امکان شنا وجود دارد. دمای آب جاری در نزدیکترین قسمت به منبع دره کوپرولو حدود 9 درجه است و در تابستان یا زمستان تفاوت چندانی ندارد. اگرچه وقتی از منبع دور می شوید، در گرمای ماه های تابستان دمای آب تا 15 درجه بالا می رود.

رفتینگ در کوپرولو کانیون: رفتینگ در آب سرد چشمه در گرمای سوزان تابستان تجربه فوق العاده ای است! کوپروچای هشت ماه از سال میزبان ورزش های آبی است. بهترین مسیر برای رفتینگ در کوپروچای است، جایی که بسیاری از آژانس های مسافرتی تورهای رفتینگ را برگزار می کنند. برای این تورها قایق، پارو، جلیقه نجات و کلاه ایمنی در نظر گرفته شده است. مسیر رفتینگ به طول 12 کیلومتر از سطوح دشواری مختلفی تشکیل شده است. 8-10 نفر می توانند به راحتی در یک قایق رفتینگ جا شوند. جدای از آن، قایق های کایاک سواری نیز وجود دارند که می توانند دو نفر را در خود جای دهند.

رفتینگ در پارک ملی کوپرولو کانیون
رفتینگ در پارک ملی کوپرولو کانیون

جیپ سافاری در کوپرولو کانیون: تورهای پیاده‌گردی و سافاری جیپ برای کشف روستاهای اطراف منطقه به روشی ماجراجویانه برگزار می‌شوند. مسیرهای جیپ سافاری بیشتر در جاده های خاکی معروف به زمین های آفرود و کوهستانی است.

کمپینگ در کوپرولو کانیون: پارک ملی مکانی آرام برای کمپینگ در کنار رودخانه است که در سایه درختان قرار دارد. همچنین، اگر ترجیح می دهید، خانه های ییلاقی در سواحل کوپروچای وجود دارد. توالت، دوش آب گرم و برق در محوطه کمپینگ ارائه می شود.

دره تازی در پارک ملی کوپرولو کانیون قرار دارد. دره تازی یک دره طبیعی است که توسط جویبارها شکل گرفته است و در سال های اخیر از همه پست های رسانه های اجتماعی بسیار مرسوم شده است. دره حکمت در تنگه تازی به تدریج به یک مقصد محبوب برای کمپینگ نیز تبدیل می شود. برای رسیدن به دره تازی باید حدود 11 کیلومتر در میان صخره های شیب دار، در ارتفاعات کوه ها پیاده روی کنید. عاشقان عکاسی و طبیعت زوایای مختلف دره و منظره شگفت انگیز رودخانه کوپروچای را تحسین خواهند کرد. دره تازی از نظر تنوع زیستی بسیار غنی است و گونه های گیاهی و جانوری زیادی دارد.

دره تازی در پارک ملی کوپرولو کانیون قرار دارد
اگرچه منظره صخره نفس گیر است، اما هیچ تدابیر امنیتی در اینجا وجود ندارد. به همین دلیل، هنگام عکس گرفتن باید بسیار مراقب باشید.

ورودی، بلیط و تور

بلیط: ورود به پارک ملی کوپرولو کانیون رایگان است.
تورها:تور های روزانه، ساده ترین راه برای کاوش در دره و بازگشت به شهر در صورت نداشتن وسیله نقلیه شخصی است.

چگونه به دره کوپرولو برویم

پارک ملی کوپرولو کانیون در ۶۳ کیلومتری شمال غربی ماناوگات و ۸۵ کیلومتری شمال شرق آنتالیا قرار دارد. بشکوناک در مرکز پارک ملی کوپرولو کانیون قرار دارد. این هتل تا مرکز آنتالیا 80 کیلومتر فاصله دارد.

تورهای روزانه: بسیاری از آژانس های مسافرتی محلی تورهای روزانه به دره کوپرولو برگزار می کنند. این ساده ترین راه برای کاوش در دره و بازگشت به شهر در صورت نداشتن وسیله نقلیه شخصی است. آژانس هایی که این تورها را از مقاصد تعطیلات مانند آنتالیا، سیده، ماناوگات و کمر برگزار می کنند و خدمات شاتل را ارائه می دهند که در تور گنجانده شده است.

اتوبوس: با اتوبوس به ماناوگات یا آلانیا بروید و در کانیون کوپرولو – بشکوناک پیاده شوید. از اینجا می توانید با مینی بوس روستای بشکوناک به دره کوپرولو برسید.

موقعیت جغرافیایی

کشور: ترکیه
شهر: آنتالیا
آدرس: Bozyaka, ۰۷۵۵۰ Manavgat/Antalya, Turkey
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی