Antalya Old Harborبندر قدیمی آنتالیا

شرح

بندر قدیمی آنتالیا با آب های آبی آرام، بازارهای شلوغ، کافه های زیبا و قلعه باشکوه رومی در نزدیکی آن، یکی از جاذبه های دیدنی آنتالیا است. قایق های تفریحی آرام و دریای درخشان مدیترانه بازدیدکنندگان را به گشت و گذار یا شنا در آب های خنک دعوت می کند. ممکن است باورنکردنی به نظر برسد، اما همان بندر قدیمی زمانی بندر اصلی و قطب اقتصادی بزرگ بین قرن دوم و اواسط قرن بیستم بود که تجارت و رونق را برای منطقه به ارمغان آورد. گردشگران می‌توانند وارد رستوران‌ها شوند و با غذاهای لذیذ حواس خود را ارضا کنند یا از فروشگاه‌های محلی سوغاتی بخرند. آنها می توانند قدم بزنند و از فضای دلپذیر لذت ببرند.

این بندر یکی از شلوغ ترین مکان های آنتالیا است، اما اگر بخواهید در محله قدیمی قدم بزنید، تقریباً اجتناب ناپذیر است که در این قسمت از شهر قدم بزنید. برخی از مردم می گویند که این منطقه بیش از حد «توریستی طراحی شده است»، از جمله این که «این جایی است که قایق هایی که شما را به سفر یا آبشارهای دودن می برند، اینجاست. با این حال، این یک مکان سرگرم کننده برای وقت گذرانی و حتی صرف یک وعده غذایی است. این مکان مملو از رستوران ها و مشاغلی است که سوغاتی های محلی می فروشند و پیاده روی بسیار دلپذیر است. علاوه بر این، به نظر می رسد attrezzo از یک فیلم خارج شده است: از یک طرف شما صدها کشتی آماده برای حرکت دارید و از طرف دیگر، در پشت رستوران ها، قلعه رومی کاله ایچی که آنتالیا را در خود جای داده است. گذشته رومی در هوا قابل لمس است و زیر آفتاب مدیترانه تقریبا غیرممکن است که لبخند نزنید، حتی اگر اصلاً حوصله راه رفتن نداشته باشید.

بندر قدیمی در آنتالیا
بندر قدیمی در آنتالیا

مارینا شهر قدیمی، آنتالیا

شهر قدیمی مارینا محل اولین بندر در آنتالیا بود. امروزه هنوز هم یک مارینا فعال با قایق های ماهیگیری و قایق های تفریحی در اینجا لنگر انداخته اند. از تماشای صاحبان قایق های ماهیگیری که صید خود را برای لذت بردن همه می آورند، لذت خواهید برد. برخی از قایق‌های تفریحی شامل کشتی‌های لوکس چشمگیر هستند.

کافه هایی در مارینا وجود دارد که قهوه و چای را در فضایی اصیل ترکی سرو می کنند. همچنین می‌توانید ماهی تازه را از قایق‌های ماهیگیری تهیه کنید که به دلخواه شما تهیه شده است. رستوران‌هایی که غذاهای دریایی تازه ارائه می‌کنند، غذاهای سنتی ترکی را نیز می‌فروشند که نمی‌خواهید از دست بدهید.

در اینجا از فروشگاه های سوغاتی لذت خواهید برد که به شما امکان می دهند زیورآلات زیبا را برای خود یا به عنوان هدیه انتخاب کنید. صنایع دستی سنتی ترکیه نیز از اقلام محبوبی است که می توانید در اینجا پیدا کنید و برای عزیزانتان سوغاتی به یاد ماندنی از تور آنتالیا خود بخرید. همچنین می توانید ادویه های سنتی را خریداری کنید که اساس برخی از محبوب ترین غذاهای ترکی را تشکیل می دهند. این منطقه را دست خالی ترک نکنید.

مارینا شهر قدیمی، آنتالیا
مارینا شهر قدیمی که با شکل هلالی آن مشخص می شود، یکی از زیباترین مکان های آنتالیا است که قایق های ماهیگیری در کنار قایق های تفریحی لوکس در آن حرکت می کنند.

تاریخچه بندر قدیمی آنتالیا

آنتالیا در ترکیه دو هزار سال پیش به دلیل موقعیت بندر تاسیس شد. این بندر در زمان رومیان به بندر بزرگ مدیترانه آسیای صغیر تبدیل شد. رومی ها استحکامات شهر را تقویت کردند و امکانات بندر را بهبود بخشیدند. در طول دوران بیزانس، و امپراتوری ترکان سلجوقی و عثمانی، زندگی روزمره در آنتالیا بر روی بندر متمرکز بود.

امروزه این بندر همچنان در قلب آنتالیا، در لبه آب در هسته تاریخی شهر به نام کاله ایچی (آنتالیای قدیم) قرار دارد. اکنون اطراف آن را رستوران‌ها و کافه‌ها احاطه کرده‌اند و مکان مورد علاقه‌ای برای جمع شدن در بعدازظهر یا عصر برای نوشیدن چای، قهوه یا نوشیدنی، یا اشتراک‌گذاری یک وعده غذایی و گفتگو با دوستان است.

قایق‌های موجود در بندر اکنون کشتی‌های باری نیستند، بلکه قایق‌های خصوصی و گلوله‌هایی با پرتوهای پهن هستند که بازدیدکنندگان را در سفرهای ماهیگیری یا گردش‌های یک روزه در امتداد ساحل به خلیج آنتالیا می‌برند. بندر آنتالیا را می توان به بخش مدرن معاصر و بخش باستانی تقسیم کرد. این بندر دریایی بسیار مهم است که در جنوب شهر واقع شده و با ساحل کنیالتی هم مرز است.

ساخت بندر ارتباط تنگاتنگی با بنیاد شهر آنتالیا دارد. در سال 860، این بندر پایگاه دریایی برای فتوحات اعراب بود. هنگامی که سلجوقیان شهر را تصرف کردند، این بندر به یک موقعیت فزاینده مهم برای تجارت از راه دور تبدیل شد. این یک نقطه شروع ایده آل برای کشورهای مدیترانه غربی است. بندر رونق زیادی برای شهر به ارمغان آورد. اما بعداً در زمان سلطان بیزیت اهمیت بالای خود را از دست داد و تا سال 1918 بی استفاده ماند. معاهده صلح پس از جنگ جهانی اول اهمیت جدیدی به بندر داد.

تاریخچه بندر قدیمی آنتالیا
مارینا یک مکان هلالی شکل دوست‌داشتنی است که در آن قایق‌های ماهیگیری با قایق‌های تفریحی هوشمند شانه می‌کنند.

یک نقطه شروع ایده آل

امروزه از بندر تنها به عنوان اسکله تفریحی استفاده می شود. این یک نقطه شروع بسیار محبوب برای سفرهای قایق است. سفر با قایق نیم ساعته و همچنین چند روزه امکان پذیر است. همه کسانی که یک تور چند روزه را ترجیح می دهند باید قیمت ها را از قبل مقایسه کنند. این نتیجه از این واقعیت است که ارائه دهندگان مختلف زیادی در بندر وجود دارد. برخی از قایق های تاریخی وجود دارند که قدمت بندر را نشان می دهند. علاوه بر این، قایق‌های بادبانی ساخته شده از چوب کاج، به اصطلاح گولت‌ها و قایق‌های ماهیگیری را می‌توان در خلیج Mermerli تحسین کرد. در نزدیکی بندر فرصت های خرید زیادی برای خرید سوغاتی های معمولی کشور وجود دارد. علاوه بر این، بارها و رستوران های زیادی وجود دارد که شما را به اقامت دعوت می کنند. با این حال، باید انتظار داشت که قیمت های مربوطه بالا باشد. همه کسانی که می خواهند شب ها در بندر بمانند می توانند از دیسکوها و بارهای واقع در آنجا استفاده کنند. همچنین هتل های زیادی وجود دارد که مستقیماً در بندر واقع شده اند. ساحل کنیالتی یکی از زیباترین سواحل شنی ترکیه است. می توان مستقیماً از بندر به آن رسید. این بندر هنوز یک مکان مهم برای فرود کشتی های کروز از سراسر جهان است.

موقعیت جغرافیایی

کشور: ترکیه
شهر: آنتالیا
آدرس: Selçuk, Selçuk Mah ۳۸/B, ۰۷۰۴۰ Muratpaşa/Antalya, Turkey
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی