مدارک مورد نیاز سفارت برای ویزای ایتالیا

هفتمین اقتصاد بزرگ جهان، جمهوری ایتالیا، در قلب دریای مدیترانه واقع شده است. مساحت آن 301340 کیلومتر مربع و 60483973 نفر جمعیت دارد. این امپراتوری از امپراتوری روم، که یکی از بزرگترین امپراتوری های اروپایی بود که تا به حال وجود داشته، پدید آمده است. در نتیجه، امروزه این کشور خانه بسیاری از قلعه‌ها و کاخ‌ها، و ساختمان‌های بسیاری با سبک‌های معماری مختلف، مانند رومانس، گوتیک، مانریستی، باروک و نئوکلاسیک است. علاوه بر این، دارای خط ساحلی 7600 کیلومتری، دریاچه های زیبا، صخره های خیره کننده و پارک های ملی سرسبز بسیاری است. ایتالیا با تمام این شگفتی های طبیعی و ساخته دست بشر، آهنربای بزرگی برای گردشگران است.شما نیز می توانید با تهیه تور ایتالیا از این شگفتی دیدن کنید و لذت ببرید. تخمین زده می شود که سالانه بیش از 50 میلیون گردشگر از ایتالیا بازدید می کنند. گردشگری برای اقتصاد ایتالیا بسیار مهم است و بیش از 60 درصد از درآمد ملی این کشور را تامین می کند. مسافران جهانی که مایل به ورود به ایتالیا برای اقامت کوتاه مدت هستند می توانند با اخذ ویزای شینگن ایتالیا این کار را انجام دهند.

انواع ویزای ایتالیا

– ویزای کوتاه مدت اقامت کمتر از ٩٠ روز
– ویزای بلند مدت اقامت بیشتر از ٩٠ روز

انواع ویزای ایتالیا
انواع ویزای ایتالیا

انواع ویزای کوتاه مدت ایتالیا

ویزای شینگن ایتالیا به دارنده این امکان را می دهد که به هر کشوری در محدوده شینگن سفر کرده و حداکثر 90 روز در یک دوره شش ماهه در آنجا بماند. از آنجایی که ایتالیا بخشی از منطقه شینگن است، می توانید با ویزای شینگن نیز وارد ایتالیا شوید. برای اقامت هایی که بیش از 90 روز است، باید در عوض برای ویزای ملی ایتالیا درخواست دهید. با این حال، بسته به کشور، همه نیازی به درخواست ویزای ایتالیا برای اقامت کوتاه مدت ندارند. برخی از کشورها می توانند آزادانه با یک پاسپورت یا مدرک شناسایی به ایتالیا سفر کنند. ویزای کوتاه مدت شنگن با توجه به علت سفر به موارد زیر دسته بندی می شود:

– ویزای توریستی
– ویزای دیدار خانواده و دوست
– ویزای تجاری
– ویزای تحصیلی کوتاه مدت
– ویزای تحقیقاتی کوتاه مدت

ویزای توریستی ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا به سادگی ویزای شینگن با هدف گردشگری است. این به این دلیل است که ایتالیا بخشی از معاهده شینگن است که متشکل از 27 کشور اروپایی است که سفرهای بدون ویزا را در میان آنها برقرار کرده اند.

بنابراین، اگر می خواهید برای مقاصد گردشگری به ایتالیا سفر کنید، ممکن است مجبور شوید برای ویزای شینگن اقدام کنید. ویزای توریستی شینگن ایتالیا به شما امکان سفر رایگان به سایر کشورهای شینگن را نیز در مدت زمان اعتبار ویزا می دهد.

– ویزای دیدار خانواده و دوست با دعوتنامه
– ویزای تجاری ایتالیا
– ویزای تحصیلی کوتاه مدت
– ویزای تحقیقاتی کوتاه مدت

ویزای توریستی ایتالیا
ویزای توریستی ایتالیا

انواع ویزای بلند مدت ایتالیا

 اقامت طولانی مدت ایتالیا با نام های D-Visa یا National Visa نیز شناخته می شود. اگر می خواهید بیش از 90 روز در ایتالیا بمانید، این نوع ویزا است که باید برای آن درخواست دهید. با این حال، اگر می خواهید در ایتالیا زندگی کنید، ویزای طولانی مدت تنها مجوزی نیست که به آن نیاز دارید.

با ویزای طولانی مدت ایتالیا می توانید وارد این کشور شوید. پس از آن، شما باید اجازه اقامت ایتالیا را دریافت کنید، که به شما اجازه می دهد بیش از 90 روز در ایتالیا بمانید. اگر با ویزای کوتاه مدت (شنگن) در ایتالیا هستید، نمی توانید برای اجازه اقامت ایتالیا اقدام کنید.

نوع ویزای طولانی مدت ایتالیا که برای آن درخواست می کنید بستگی به هدفی دارد که می خواهید در ایتالیا زندگی کنید. بنابراین، اگر می خواهید برای تحصیل، کار یا پیوستن به یکی از اعضای خانواده به ایتالیا بروید، باید برای ویزای مربوطه اقدام کنید.

متداول ترین انواع ویزای طولانی مدت ایتالیا عبارتند از:

– ویزای کار ایتالیا  برای اتباع خارجی که می خواهند به ایتالیا مهاجرت کنند تا در کار حقوق بگیر باشند در دسترس است. قبل از اینکه بتوانید درخواست دهید، باید در ایتالیا شغلی داشته باشید.
– ویزای تحصیلی ایتالیا که دانشجویان بالای 18 سال که قبلاً در یک موسسه آموزشی ایتالیایی ثبت نام کرده اند می توانند برای آن درخواست دهند.
– ویزای خانوادگی ایتالیا که برای اتباع خارجی که مایل به پیوستن به یکی از اعضای خانواده دارای تابعیت ایتالیا یا اجازه اقامت دائم ایتالیا هستند در دسترس است.
– ویزای خوداشتغالی ایتالیا  که برای کارآفرینانی که مایل به راه اندازی کسب و کار هستند یا افراد خوداشتغالی که مایل به کار در ایتالیا هستند در دسترس است.
– ویزای تعطیلات کاری ایتالیا که نوعی ویزا است که فقط برای اتباع 18 تا 30 ساله کشورهایی که همراه با ایتالیا بخشی از برنامه تعطیلات کاری هستند در دسترس است.
ویزای بازنشستگی ایتالیا – برای افرادی که بدون کار در ایتالیا می توانند از نظر مالی خود را تامین کنند در دسترس است.

 

ویزای ایتالیا
ایتالیا

ویزای ایتالیا برای سن مارینو و واتیکان

سن مارینو و شهر واتیکان – دو ایالت کوچک اروپایی واقع در ایتالیا – بخشی از منطقه شینگن در نظر گرفته می‌شوند، اگرچه آنها به طور رسمی اسناد خاص توافق را امضا نکرده‌اند. علاوه بر این، هیچ کنترل مرزی برای کشورهای شینگن اطراف آنها انجام نمی شود. حتی اگر سن مارینو، یک ایالت خرد، و شهر واتیکان، یک ایالت-شهر، در منطقه شنگن، اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا نیستند، شما همچنان می توانید با ویزای ایتالیا وارد آنجا شوید. این به این دلیل است که هر دو در داخل ایتالیا واقع شده اند و به همین دلیل، قوانین ویزا یکسان برای آنها نیز اعمال می شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ایتالیا

۱-  فرم رایگان: فرم درخواست روادید شینگن

۲-  دو قطعه عکس پرسنلی (۳x۴) بدون روتوش (راهنمای عکس)

۳-  گذرنامه با حداقل دو برگ سفید و حداقل سه ماه اعتبار از تاریخی که متقاضی قصد ترک حوزه شینگن را دارد.

۴-  هزینه صدور روادید به شرح زیر (این هزینه تنها به صورت نقدی و یورو قابل پرداخت است):

افراد بزرگسال: ۶۰ یورو

افراد ۶ تا ۱۲ سال: ۳۵ یورو

افراد زیر ۶ سال: رایگان

همسر، فرزندان، والدین، پدربزرگ و مادربزرگ و نوادگان شهروندان اتحادیه اروپا یا همسرانشان: رایگان

۵-  دعوتنامه تکمیل شده مطابق نمونه موجود در ضمیمه

(در صورتی که متقاضی توسط یک شهروند ایتالیایی یا خارجی که اقامت قانونی در ایتالیا دارد، دعوت شود) فرد دعوت‌کننده باید نمونه دعوتنامه را کامل پر کرده و تصویر یکی از مدارک شناسایی ذیل را نیز به آن ضمیمه نماید:

"مدارک

سفارت ایتالیا در تهران

درخواست ویزا باید به صورت کتبی، در فرم مربوطه که به طور کامل پر شده و توسط متقاضی امضا شده است، همراه با عکس پاسپورت ارسال شود. متقاضی باید شخصاً به نمایندگی دیپلماتیک یا کنسولی مراجعه کند و در مورد دلایل و شرایط این بازدید شنیده می شود.

ویزا و مدارک مورد نیاز با توجه به نوع ویزای درخواستی متفاوت است. متقاضی باید هدف سفر، وسیله حمل و نقل رفت و برگشت، وسایل زندگی در طول سفر و شرایط مسکن را تایید کند. هیئت دیپلماتیک قبل از ورود، بررسی های امنیتی را انجام خواهد داد، از طریق کامپیوتر یا به صورت الکترونیکی از طریق شبکه ویزای جهانی، لیست خارجیانی که واجد شرایط ورود به منطقه شینگن نیستند، مشورت می کند. مدت زمان صدور ویزا 15 روز است و تحت شرایط خاص تا 60 روز قابل تمدید است.

آدرس سفارت ایتالیا : تهران، خیابان نوفل لوشاتو پلاک ۶۸/۷۹

شماره صندوق پستی سفارت  : ۷۸۶۳-۱۱۳۶۵

شماره تلفن سفارت ایتالیا : ۶۶۷۲۶۹۵۵-۰۲۱ و ۶۶۷۲۶۹۵۶-۰۲۱

شماره فکس سفارت ایتالیا : ۶۶۷۲۶۹۶۱

آدرس سایت سفارت ایتالیا : سایت رسمی سفارت ایتالیا در تهران

بخش کنسولی سفارت ایتالیا

آدرس : تهران، خیابان جردن، خیابان نلسون ماندلا (بلوار آفریقای سابق)، بن بست فرزان شرقی، پلاک ۱۵

دفتر ویزا سفارت ایتالیا : ۸۸۱۹۰۱۶۰-۰۲۱

دفتر امور کنسولی : ۸۸۷۸۳۴۹۸-۰۲۱

دفتر امور دانشجویی : ۸۸۷۹۹۸۸۵-۰۲۱

ساعات کاری اداره کنسولی

یکشنبه‌ها از ساعت ۸ الی ۱۳ و دوشنبه تا جمعه از ساعت ۸ الی ۱۴

ساعات کاری دفتر تایید مدارک

روزهای دوشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱۱ ظهر

دانلود فرم مشخصات فردی

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی