لغو تمام محدودیت‌های کرونا برای سفر به ایتالیا

ایتالیا تمام محدودیت‌های کرونا برای سفر اتباع خارجی از جمله ایرانی‌ها را به این کشور لغو کرد.

 لغو تمام محدودیت‌های کرونا برای سفر به کشور ایتالیا، پس از اتریش اتفاق افتاده است. اتریش نخستین کشور در اتحادیه اروپا بود که محدودیت‌های کرونا را برای سفر لغو کرد.

براساس اطلاعیه اخیر دولت ایتالیا، به دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی در ایران اعلام شده است: تمام محدودیت‌های مرتبط با همه‌گیری کووید ۱۹ برای سفر به کشور ایتالیا لغو شده است و مسافران می‌توانند با مجوزهای معتبر مانند گذشته به این کشور سفر کنند.

به گفته هیئت ملی گردشگری این کشور، ایتالیا این هفته تمامی الزامات ورود مرتبط با کووید-19 را لغو کرد و به مسافران اجازه داد بدون ارائه مدرک واکسیناسیون، آزمایش یا نشان دادن مدرک بهبودی از این کشور بازدید کنند.

قوانین جدید که از اول ژوئن به اجرا گذاشته شد، ایتالیا را با سایر کشورهای اروپایی که قوانین سفر دوران بیماری همه گیر را لغو کرده اند، از جمله بریتانیا، سوئد، ایسلند، ایرلند و کرواسی، همسوتر می کند.

وزارت امور خارجه و همکاری های بین المللی در سایت خود نوشت: «از اول ژوئن 2022 برای ورود به ایتالیا دیگر نیازی به پاس سبز یا گواهی معادل آن نیست». تمام محدودیت‌های ورود مرتبط با کووید-۱۹ برداشته شده است.

محدودیت‌های کرونا برای ورود به ایتالیا
مقامات ایتالیایی روز دوشنبه فاش کردند که این کشور از اول ژوئن تمامی قوانین ورود خود را لغو خواهد کرد.

پیش از این، مسافران موظف بودند یا نشان دهند که به طور کامل واکسینه شده‌اند یا ظرف 9 ماه از تاریخ ورود خود واکسن تقویتی دریافت کرده‌اند، ظرف شش ماه از COVID-19 بهبود یافته‌اند، یا مدرکی دال بر منفی بودن آزمایش COVID-19 برای ورود به کشور ارائه می‌کردند.

تصمیم برای کنار گذاشتن قوانین سفر یک ماه پس از آن اتخاذ شد که ایتالیا از الزام بازدیدکنندگان برای نشان دادن مدرک واکسیناسیون برای بازدید از مکان‌هایی مانند رستوران‌ها، بارها و موزه‌ها خودداری کرد.

اتحادیه اروپا ماه گذشته دستور ماسک حمل و نقل خود را لغو کرد، اما طبق گفته هیئت ملی گردشگری ایتالیا همچنان باید در هواپیماها و وسایل حمل و نقل عمومی مانند قطارها و اتوبوس های سرعت بالا یا بین شهری استفاده شود تا حداقل تا 15 ژوئن. ماسک جراحی همچنین برای اجرای هر گونه اجرا در سالن‌های تئاتر، سینما، سالن‌های کنسرت، رویدادهای ورزشی سرپوشیده و سایر مکان‌های سرگرمی مورد نیاز است.

تصمیم برای آسان‌تر کردن سفر به ایتالیا با گرم شدن سفرهای تابستانی اتخاذ می‌شود. در حالی که زمان بدی برای سفر به ایتالیا وجود ندارد، سواحل ایتالیا به ویژه در ماه های تابستان می درخشد، در حالی که کسانی که به دنبال برنامه ریزی چند ماهه هستند باید تعطیلات پاییزی را در زمان برداشت انگور در نظر بگیرند.

آلیسون فاکس یکی از نویسندگان مشارکت کننده در سفر + اوقات فراغت است. وقتی او در شهر نیویورک نیست، دوست دارد وقت خود را در ساحل بگذراند یا به کاوش در مقاصد جدید بپردازد و امیدوار است از هر کشوری در جهان دیدن کند. ماجراهای او را در اینستاگرام دنبال کنید.

این کشور حوزه شنگن پیش از این مقررات سختگیرانه‌ای برای مسافران خارجی داشت و انواع محدودی از واکسن‌های کرونا را برای ورود به این کشور پذیرفته بود که اینک تمام محدودیت‌های ورود از جمله ارائه گواهی واکسن و تست PCR در بدو ورود به این کشور برداشته شده است. این تصمیم ایتالیا همزمان با آغاز سفرهای تابستانی گردشگران و بی‌ینال ونیز به اجرا گذاشته شده است. برای آگاهی از شرایط اخذ ویزای شنگن، این نوشته را بخوانید.

منبع: ایسنا

2/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی