جریمه برای خوردن بستنی در مکان تاریخی

یک گردشگر آمریکایی به دلیل خوردن بستنی در مکان تاریخی روی پله‌های یک فواره تاریخی واقع در ایتالیا جریمه شد. به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، یک گردشگر آمریکایی به دلیل این‌که باخوردن بستنی در مکان تاریخی روی پله یکی از فواره‌های تاریخی شهر «رم» مقررات این شهر را شکست، مجبور به پرداخت ۴۵۰ یورو جریمه شد.

این گردشگر ۵۵ ساله توسط پلیس «رم» در کنار فواره تاریخی «Fontana dei Catecumeni» واقع در منطقه «مونتی» این شهر دستگیر شد.

این فواره در سال ۱۵۸۹ میلادی توسط «باتیستا روسکونی» مجسمه‌ساز ایتالیایی ساخته شد و یک مکان محبوب برای گردهمایی شبانه مردم «رم» است اما از جمعه گذشته به روی مردم بسته شد تا از نشستن مردم روی پله‌های آن جلوگیری شود.

جریمه برای خوردن بستنی در مکان تاریخی
گفته شده است، نواری که برای جلوگیری از ورود مردم دور این فواره کشیده شده، در زمان حضور این گردشگر آمریکایی از این مکان برداشته شده بود، درنتیجه این گردشگر مطلع نبود که با نشستن روی پله‌های این فواره تخلف می‌کند.

به گزارش یکی از روزنامه‌های محلی، این گردشگر به هشدار پلیس برای دور شدن از فواره توجهی نکرده و در نتیجه ماموران پلیس او را جریمه کردند.

این گردشگر گفته از این‌که با خوردن بستنی در مکان تاریخی و نشستن روی این فواره تخلف مرتکب می‌شود، اطلاعی نداشته است. این قانون را شهردار قبلی «رم» در سال ۲۰۱۷ اعلام کرده بود.

این قانون یکی از مجموعه مقرراتی است که نخستین‌بار در سال ۱۹۴۶ به تصویب رسیده است. از جمله این مقررات به منع استفاده از چمدان‌های چرخ‌دار در پله‌های تاریخی و شنا در فواره‌ها می‌توان اشاره کرد.

مردم از سال ۲۰۱۸ تاکنون از نشستن روی «پلکان اسپانیایی»، یکی دیگر از مکان‌های تاریخی «رم» نیز منع شده‌اند.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی