شهرهای محبوب گرجستان

کشور گرجستان که در حاشیه اروپا و آسیا قرار دارد، از شمال با روسیه، از جنوب با ترکیه و ارمنستان، از شرق با آذربایجان و از غرب با دریای سیاه همسایه است و در چند سال گذشته به یک مقصد محبوب تبدیل شده است. چندین شرکت هواپیمایی پروازهای مستقیم جدیدی را به تفلیس و کوتایسی به ویژه از اروپا و خاورمیانه آغاز کرده اند. مکان های واقعا شگفت انگیز و شهرهای محبوب گرجستان برای بازدید وجود دارد که بازدید از آن را در تور گرجستان به شما پیشنهاد می کنیم. کارهای زیادی برای انجام دادن در گرجستان وجود دارد. از کوهنوردی، اسکی و پاراگلایدر گرفته تا مزه کردن شراب، آفتاب گرفتن در ساحل، یا فقط غوطه ور شدن در فرهنگ غنی و منحصر به فرد این کشور.

تفلیس، پربازدیدترین شهر گرجستان

با تفلیس، از اولین شهرهای محبوب گرجستان و پایتخت آن شروع کنیم.  پایتخت گرجستان شهری است که معماری تاریخی و مدرن را به گونه ای در هم می آمیزد که به نظر می رسد مکمل یکدیگر باشند. این شهر در نزدیکی رودخانه متکواری، جایی که منطقه حمام گوگردی است، متولد شد. در میان مکان‌هایی که در پایتخت گرجستان باید از آن دیدن کنید، نمی‌توانید خیابان شلوغ Rustaveli را با ساختمان‌های بزرگ نئوکلاسیک و هنر نو، پارلمان و خانه اپرا از دست بدهید. برای بازدید از قلعه ناریکالا، در تور تفلیس، که در بالای تپه ای با چشم اندازهای فوق العاده از شهر قرار دارد، سوار تله کابین شوید. در فابریکا یک نوشیدنی بنوشید، مکانی چند منظوره که شامل هاستل خنک، بارها، رستوران‌ها و هنرهای خیابانی فراوان است. 

تفلیس، پربازدیدترین شهر گرجستان
تفلیس، پربازدیدترین شهر گرجستان

کازبگی (استپانتسمیندا) از شهرهای محبوب گرجستان

شهر کوچک کازبگی توسط کوه ها احاطه شده است و یکی از بهترین مکان ها برای بازدید در گرجستان در هر زمان از سال است. این شهر که در 96 مایلی (155 کیلومتری) از تفلیس، در قسمت پایانی جاده نظامی گرجستان، که پایتخت را به روسیه متصل می‌کند، قرار دارد، در بهار و تابستان پیاده‌روی عالی در کوه‌های اطراف ارائه می‌کند. این شهر برای گردشگران در سفرهای یک روزه از تفلیس محبوبیت زیادی دارد، اما سزاوار حداقل یک روز و شب کامل در تور گرجستان است. جاذبه اصلی کازبیگی کوه های آن با مناظر تماشایی است به خصوص اگر اتاق هتلی با منظره کلیسای گرگتی و کوه باشکوه کازبگی، دومین کوه بلند گرجستان داشته باشید. همچنین می توانید برای دیدن کلیسا پیاده روی کنید یا با مناظر زیبای دره با شهر کوچک پایین شگفت زده شوید.

کازبگی (استپانتسمیندا) از شهرهای محبوب گرجستان
کازبگی (استپانتسمیندا) از شهرهای محبوب گرجستان

متسختا، پایتخت قدیمی گرجستان

متسختا یکی دیگر از شهرهای محبوب گرجستان است که ارزش دیدن دارد. در فاصله 12.5 مایلی (20 کیلومتری) از مرکز شهر تفلیس، یک سفر صبح یا بعد از ظهر آسان است که من به شدت توصیه می کنم.

متسختا یکی از معدود میراث جهانی یونسکو در گرجستان است. در واقع، این شهر مقصد مذهبی اصلی در کل گرجستان است و بسیاری از زوج های گرجستانی انتخاب می کنند تا مراسم عروسی خود را در کلیسای جامع Svetitskhoveli برگزار کنند. این کلیسا خانه بسیاری از آثار مهم است و در مکانی که توسط سنت نینو انتخاب شده ساخته شده است.

به غیر از کلیسای جامع، می‌توانید به صومعه جواری که بر فراز تپه‌ای با مناظر فوق‌العاده از شهر قرار دارد، بروید. دیدن جواری از جاده یا از خود متسختا در حال حاضر منظره خاصی است. همچنین یک بازار کوچک در نزدیکی کلیسای جامع وجود دارد که در آن نقاشی‌ها و صنایع دستی هنرمندان محلی، تنقلات محلی و رستوران‌های فراوان به فروش می‌رسد.

قلعه آنانوری یکی دیگر از جاذبه های بزرگراه نظامی گرجستان است که در 27 مایلی (44 کیلومتری) از متسختا قرار دارد. این قلعه دوک نشین آراگویس بود که در قرن ششم ساخته شد. اغلب به عنوان توقفگاه بین تفلیس و کازبگی مورد بازدید قرار می گیرد، اما در نوع خود شایسته بازدید است. محیط، کنار سدی بر روی رودخانه آراگوی، آن را به تصویر کارت پستالی عالی تبدیل می کند. 

کوتایسی از شهرهای محبوب گرجستان

سومین شهر بزرگ کشور، کوتایسی با پروازهای ارزان قیمت از سراسر اروپا و خاورمیانه به یکی از بنادر اصلی ورودی به گرجستان تبدیل شده است. اگرچه بسیاری از مسافران از شهر به عنوان نقطه ورود و خروج استفاده می کنند، اجازه ندهید گول بخورید. کوتایسی یکی از بهترین مکان ها برای بازدید در گرجستان است.

مرکز شهر تحت سلطه خانه های جذاب قدیمی است، اما جاذبه اصلی در کوتایسی، غارهای زیبای پرومتئوس است که در 13.5 مایلی (21.6 کیلومتری) قرار دارد. بسیاری از استالاکتیت ها و استالاگمیت ها با نور هوشمند افزایش یافته اند که کاوش در غارها را جالب تر می کند.

مکان‌های دیگری که ارزش بازدید دارند عبارتند از: کلیسای جامع باگراتی، مجموعه صومعه گلاتی، ساختمان پارلمان گرجستان آینده‌نگر، و بازار سبزیجات محلی.

کوتایسی از شهرهای محبوب گرجستان
کوتایسی از شهرهای محبوب گرجستان

باتومی، تفریحگاه ساحلی گرجستان 

باتومی دومین شهر پربازدید گرجستان است که در سواحل دریای سیاه واقع شده است. اینجا جایی است که گردشگران داخلی و بین المللی برای گذراندن ماه های تابستان به آنجا می آیند افرادی هستند که در ساحل سنگریزه ای آفتاب می گیرند، در امتداد بلوار جدید دوچرخه سواری می کنند یا در یکی از کازینوهای متعدد قمار می کنند. 

خط افق شهر مملو از آسمان‌خراش‌ها است و همچنین برنامه‌هایی برای ساخت نسخه کوچک‌تری از مجموعه نخل دبی وجود دارد. اما این شهر همچنین دارای یک منطقه تاریخی کوچک در مرکز شهر است، با خانه ها و عمارت های بزرگ بسیاری که به شما ایده می دهد که در زمان های قدیم چه شکلی بوده است. این شهر در 233 مایل (375 کیلومتر) از پایتخت قرار دارد

باتومی، تفریحگاه ساحلی گرجستان 
باتومی، تفریحگاه ساحلی گرجستان

سیقناقی، یکی از زیباترین مکان های گرجستان

Signhaghi که به عنوان شهر عشق نیز شناخته می شود، در منطقه کاختی واقع شده است که به عنوان منطقه اصلی تولید شراب در گرجستان نیز شناخته می شود.

زیباترین مکان گرجستان کجاست؟ برخی به جرات می گویند که این سیقناقی است. این شهر با خیابان‌های سنگ‌فرش‌شده، خانه‌های قدیمی بازسازی‌شده با بالکن‌های چوبی رنگارنگ، قلعه‌های باستانی و مناظر دره، یکی دیگر از مقصدهای محبوب سفرهای روزانه است.

صومعه Bobde کمی بیش از یک مایل (1.6 کیلومتر) از مرکز شهر فاصله دارد و ارزش بازدید را نیز دارد. فراموش نکنید که شراب محلی عالی را امتحان کنید، به خصوص شرابی که توسط شراب سازی اشک قرقاول تولید می شود.

گوری از شهرهای محبوب گرجستان

گوری شهری کوچک است که در 53.5 مایلی (86 کیلومتری) تفلیس قرار دارد. بخش تاریخی شهر به تازگی بازسازی شده است و زیبایی خانه های قدیمی و بالکن های کنده کاری شده روی چوب را به شما باز می گرداند. این شهر همچنین دارای یک قلعه قرون وسطایی در بالای تپه است.

با این حال، چیزی که آن را به یکی از بهترین مکان‌ها برای بازدید در گرجستان تبدیل می‌کند، جاذبه اصلی آن، موزه  معروف استالین است. اینجا جایی است که جوزف استالین، حاکم بی رحم شوروی متولد شد. در پاسیو موزه، خانه کوچکی را می بینید که در آن ایوزب ژوگاشویلی (نام اصلی گرجی او) در آن متولد شده و زندگی می کرده است، و همچنین واگن قطار شخصی او که از سال 1941 به بعد در سفرهایی که شامل کنفرانس های یالتا و تهران می شود، از آن استفاده می کند. . و جایی که او از مسکو سفر کرد.

گوری از شهرهای محبوب گرجستان
گوری از شهرهای محبوب گرجستان

 

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی