جاذبه های دیدنی عمان

در حاشیه شبه جزیره عربستان، سلطان نشین عمان را خواهید دید. عمان که اغلب توسط مسافران نادیده گرفته می شود، مقصدی عجیب و غریب پر از جاذبه ها و شهرهای باورنکردنی است. پایتخت آن، مسقط محبوب‌ترین مقصد در عمان است، اما تنها بخش کوچکی از جاذبه های دیدنی عمان که آن را معروف می‌کند، در خود جای داده است.

اگر از مناظر بیابانی، رشته کوه های باورنکردنی، قلعه های تاریخی و سواحل گرم هیجان زده می شوید، پس با خرید تور عمان، این کشور را مقصد بعدی در لیست سفر خود قرار دهید.

عمان نه تنها به دلیل جذابیت فرهنگی، بلکه به خاطر تاریخ و معماری ارزشمند خود، مورد تجلیل قرار گرفته است. اگر چه یک بازدید کوتاه حق کشور را ادا نمی کند، اما اگر فقط چند روز فرصت دارید، روی این جاذبه های دیدنی تمرکز کنید.

روستای مسفاه العبرین

در حالی که شهرهای بزرگ‌تر در عمان می‌توانند بسیار معاصر به نظر برسند، روستاهای کوچک‌تری مانند مسفاه العبرین برای مسافران، فضای سنتی‌تری ایجاد می کند. این دهکده کوهستانی از ساختمان‌های سنگی در سایه‌های نارنجی و قهوه‌ای تشکیل شده است و بیشتر شبیه یک دهکده کوهستانی ایتالیایی است تا چیزی که انتظار داشته باشید در شبه جزیره عربستان پیدا کنید.

مسفاه العبرین، نمونه زیبایی از زندگی کوهستانی در عمان است. جاده ای شیب دار به بالای کوه منتهی می شود و می توانید در میان ساختمان ها قدم بزنید تا درختان موز و فضای سبز سرسبز را تحسین کنید. برج نگهبانی باستانی در بالای روستا وجود دارد که می‌توانید از آن بالا بروید تا مسفاه العبرین و همچنین مزارع اطراف و سدهای پر از آب را ببینید.

روستای مسفاه العبرین
روستای مسفاه العبرین

جزیره مصیره(مسیره) عمان

درست در سواحل عمان، جزیره مسیره، مقصدی منحصر به فرد برای مسافرانی است که در جستجوی خورشید، سواحل، حیات وحش و تاریخ هستند. جزیره مصیره پایگاه هوایی عمان را در خود جای داده است، در اینجا تعداد کمی از جمعیت و تعداد زیادی از نقاط خلوت برای کاوش وجود دارد.

کشتی های معمولی برای شما در دسترس هستند تا شما را به سرزمین اصلی برسانند. در جزیره مسیره، بهترین تفریحات شامل شنا، بررسی فراوانی کشتی های غرق شده در نزدیکی ساحل و تماشای بیش از 30000 لاک پشتی است که سالانه در فصل تخم ریزی ظاهر می شوند.

جزیره مصیره(مسیره) عمان
جزیره مصیره(مسیره) عمان

بهلا از جاذبه های بینظیر عمان

یکی دیگر از مقصدهای باورنکردنی در عمان، شهر بهلا است که در شمال عمان قرار دارد. بهلا نوعی واحه در کویر است و قرن هاست که محل توقف مسافران بوده است. بهلا فقط 40 کیلومتر (25 مایل) از نیزوا فاصله دارد و همچنین دارای یک قلعه دیدنی و تاریخی است.

قدمت قلعه بهلا به قرن سیزدهم باز می گردد، زمانی که به طور گسترده تحت کنترل قبیله بانو نبهان بود. علاوه بر کاوش در قلعه بهلا، می‌توانید دیوارهای شهر را که از خشت ساخته شده‌اند و نزدیک به هفت مایل طول دارند، ببینید. اگر در بازار سوغاتی هستید، بهلا به دلیل انتخاب چشمگیر سفال های محلی اش به طور گسترده ای، شناخته شده است.

بهلا
بهلا

صلاله

در جنوب عمان صلاله است، مقصدی که گاهی به عنوان دومین شهر عمان شناخته می شود. صلاله امروزه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، زیرا این خانه اجدادی سلطان قابوس، سلطان سلطنتی عمان از سال 1970 است. در بازدید از صلاله، می‌توانید کاخ باورنکردنی قابوس را تحسین کنید و می‌توانید از معماری قدیمی‌تر در شهر قدیمی که به عنوان حفا شناخته شده است، لذت ببرید.

با بازدید از سایت باستانی Al Baleed، حتی بیشتر از گذشته به عقب برگردید. صلاله به تجارت کندر معروف است، پس حتما مقداری به عنوان سوغات از بازار حفا تهیه کنید. از ژوئن تا آگوست، ابرهای موسمی از هند بارندگی دائمی را به منطقه می‌آورند و در نتیجه، منطقه ساحلی اطراف صلاله به واحه‌ای سبز با آبشارها و نهرهای فصلی تبدیل می‌شود.

صلاله جاذبه سرسبز عمان
صلاله

جبل اخدار

جبل اخدار را می توان به کوه سبز ترجمه کرد و بخشی از کوه های الحجر است. انتظار یک قله کوه سنتی را نداشته باشید و اجازه ندهید نام اشتباه سبز شما را فریب دهد. منطقه جبل اخدر عمدتاً یک سنگ آهک است و بلندترین نقطه در کل کشور عمان را در خود جای داده است.

در حالی که در جنگل های سرسبز پوشیده نیس

ت، ارتفاع باعث می شود دماهای خنک تر و رشد کشاورزی بیشتری نسبت به بیابان زیرین ایجاد شود. این منطقه اکنون محافظت شده است و می‌توانید در تراس‌های زیبا و حتی درختان مملو از میوه، پیاده‌روی کنید. ممکن است پیاده روی در بیابان های عمان فعالیت جذابی به نظر نرسد، اما تفریحی عالی در جبل اخدار است.

جبل اخدار
جبل اخدار

راس الجینز

در شرقی‌ترین نقطه عمان، راس الجینز، ذخیره‌گاه لاک‌پشتی قرار دارد که به جمعیت و حفاظت از لاک‌پشت‌های دریایی اقیانوس هند کمک می‌کند. اگر در طول تابستان یا بین ماه‌های می و اکتبر به این شهر سفر کنید، می‌توانید لانه‌های لاک‌پشت‌ها را در امتداد ساحل ببینید و حتی شاهد بیرون آمدن بچه لاک‌پشت‌ها و رسیدن به اقیانوس باشید.

بازدید از ذخیره‌گاه لاک‌پشت‌ها به‌عنوان یک سفر یک روزه از مسقط امکان‌پذیر است. اما بیشتر بازدیدکنندگان ترجیح می‌دهند شب را در استراحتگاه بگذرانند و از جاذبه‌های دیگر مانند مرکز و موزه بازدیدکنندگان لاک‌پشت دیدن کنند.

راس الجینز
راس الجینز

آبدره های مسندم

شبه جزیره مسندم، شمالی ترین بخش عمان است و توسط امارات متحده عربی از بقیه کشور جدا شده است. بخش‌هایی از این منطقه بسیار منزوی است و از دیرباز به عنوان خانه ساکنان روستاهای کوهستانی و جوامع ساحلی بوده است. آبدره های مسندم به سمت شمال کشیده شده و مناظر فوق العاده ای را ارائه می دهند.

اگر از آبدره‌های موساندام بازدید می‌کنید، می توانید سفر با قایق برای کاوش در سواحل و قله‌های برآمده از آب، دیدن دلفین‌ها از دوو یا قایق سنتی عمانی، و غواصی در دریا لذت ببرید. جمعیت کم و حیات وحش فراوان این منطقه را به یکی از بهترین مکان‌های دیدنی عمان برای دوستداران طبیعت تبدیل کرده است.

آبدره های مسندم
آبدره های مسندم

کویر وهیبه

در مرکز عمان، تپه‌های بیابانی کیلومترها کشیده شده و چیزی را ایجاد می‌کنند که به آن کویر وهیبه می‌گویند. اینجا جایی است که مردم بدو زندگی می کنند و یک مقصد مسافرتی محبوب برای کسانی است که در جستجوی عمان واقعی، اصیل و سنتی هستند.

این جاذبه گردشگری در عمان به شما امکان می دهد بر پشت شتر سوار شوید و در بیابان، زیر ستارگان کمپ بزنید، سبک زندگی عشایری را در کویر وهیبه تجربه کنید. شهر ابرا به عنوان دروازه اصلی کویر وهیبه عمل می کند و از اینجاست که بسیاری از تورهای راهنما آغاز می شوند.

کویر وهیبه جاذبه دیدنی عمان
کویر وهیبه جاذبه دیدنی عمان

 نیزوا

در قرن ششم و هفتم، شهر نیزوا به عنوان پایتخت عمان بود. امروزه این شهر بیشتر به خاطر قلعه باورنکردنی اش که در قرن هفدهم به سرپرستی سلطان بن سیف آل یریبی ساخته شد، شناخته می شود. با این حال، قدمت برخی از قسمت‌های قلعه به قرن نهم بازمی‌گردد. برجسته ترین قلعه نیزوا برج استوانه ای شکل آن است.

این قلعه همچنین مکانیسم‌های دفاعی جالبی دارد، از جمله تله‌های عسل و پنجره‌هایی با شکل غیرعادی برای تیراندازی به دشمنان ایجاد شده است. این قلعه همچنین یک موزه است که زندگی قرن هفدهمی در عمان را به نمایش می گذارد.

نیزوا
نیزوا

مسقط یکی از بهترین جاذبه های عمان

اگر می خواهید فقط از یک مکان در عمان بازدید کنید، احتمالاً بهترین گزینه مسقط خواهد بود. با تهیه تور مسقط از قلعه‌ها، کاخ‌ها، موزه‌ها و بازارهای آن که چیزی برای همه سلایق ارائه می‌دهد، لذت ببرید. در حالی که نمی توانید از فضای داخلی کاخ سلطنتی قصرالعلم دیدن کنید، می توانید به بندر بروید تا از دیدی نزدیک از ساختار شگفت انگیز آن داشته باشید.

قلعه های دوقلوی الجلالی و المیرانی که به موزه تبدیل شده اند و برای بازدید عموم باز است، نگهبانی بر فراز کاخ ایستاده اند. مسافران همچنین می‌توانند در بیشتر صبح‌ها از مسجد جامع خیره‌کننده سلطان قابوس دیدن کنند و ویژگی‌هایی مانند یک لوستر کریستالی عظیم، پانل‌های دیوار مرمری و دومین فرش ایرانی بزرگ در جهان را تحسین کنند.

مسقط یکی از بهترین جاذبه های عمان
مسقط یکی از بهترین جاذبه های عمان
به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی