موزه های مسقط

کشور سلطان نشین عمان یکی از قدیمی ترین کشورهای جهان است و برخلاف همسایگان خود از جذابیت تاریخی و آرامی برخوردار است. طبیعتاً، پایتختاین کشور، مسقط، مملو از موزه‌های غیرقابل فراموشی است که تاریخ غنی فرهنگی عمان را نشان می‌دهد. از موزه‌های جنگ گرفته تا خانه‌های قدیمی که برای روایت داستان‌های کشور اسرارآمیز تغییر شکل داده‌اند، در اینجا فهرستی از موزه های مسقط که باید در شهر بندری مسقط بازدید کنید، آمده است.

موزه های مسقط جوهره شهروندان و فرهنگ غنی آن را نشان می‌دهند. اگر به دنبال چیزی عمیق تر و معنادارتر هستید، به موزه های شهر بروید. با این موزه ها جنبه های فرهنگی، هنری، علمی یا تاریخی مسقط را کاوش کنید.
ما مجموعه‌ای از بهترین و رایگان موزه‌های شهر را علاوه بر موزه‌های هنری یا تاریخی معمولی، انتخاب کرده‌ایم. در موزه علم مسقط، شگفتی‌های علم را کاوش کنید و درگیر شوید. مجذوب داستان‌های استثنایی قهرمانان در موزه‌ها یا بناهای یادبود جنگ شوید. می‌توانید با بچه‌هایتان به موزه‌های تاریخ طبیعی بروید یا در موزه‌های کودکان در تور مسقط، از مدت اقامت خود لذت ببرید. برای یک سفر سرگرم کننده و روشنگر به موزه های مسقط، این لیست را بررسی کنید.

بیت الباغ، بخشی از بیت الزبیر

موزه ملی عمان که تازه وارد عرصه فرهنگی شده است، در سال 2013 برای نمایش میراث فرهنگی عمان، از دوران پیش از تاریخ تا کنون، تأسیس شد. هدف این موسسه گسترش قدردانی و به رسمیت شناختن عمان در داخل سلطان نشین، و همچنین آموزش جامعه بین المللی در مورد نقش عمان در تاریخ است. این موزه با فضای نمایشگاهی و بیش از 10 گالری میزبان یک مجموعه دائمی است و همچنین دارای گالری برای نمایشگاه های موقت است. برخی از سکه ها و ظروف طلای کمیاب در یک کشتی غرق شده قرن شانزدهمی که اخیراً حفاری شده است، که گمان می رود بخشی از ناوگان واسکو داگاما باشد، در میان چیزهای شگفت انگیز دیگر، به نمایش گذاشته شده است.

بیت الزبیر از موزه های مسقط

بیت الزبیر یک موزه خصوصی است که توسط خانواده زبیر، یکی از قدیمی ترین خانواده های سلطان نشین، تامین می شود. فضای فرهنگی نه تنها آثار هنری و مصنوعات زیبایی را به نمایش می گذارد، بلکه میزبان رویدادها نیز می باشد. این مجموعه از پنج ساختمان مختلف تشکیل شده است که هر کدام دارای یک دیدگاه منحصر به فرد است: بیت الباغ، بیت الدلیل، بیت العود، بیت النهضه و گالری سارا. همچنین یک باغ سنتی به سبک عربی، کافه و فروشگاه هدیه وجود دارد.

بیت الباغ، بخشی از بیت الزبیر
بیت الباغ، بخشی از بیت الزبیر

موزه نیروهای مسلح سلطان

موزه نیروهای مسلح سلطان که در قلعه بیت الفلاج در سال 1845 ساخته شده است، نمایش درخشانی از تاریخ نظامی عمان، از عمان پیش از اسلام تا دوره رنسانس را به نمایش می گذارد. بازدیدکنندگان با تمام پیروزی‌ها، شکست‌ها و رویدادهای نظامی که عمان از بدو تولد بخشی از آن بوده است، آشنا می‌شوند و همچنین بینشی از روابط بین‌المللی عمان به دست خواهند آورد. فرصت عکس گرفتن با تجهیزات نظامی قدیمی باعث ایجاد یک پست افسانه ای در رسانه های اجتماعی می شود – حتی ممکن است یک اسکورت رسمی نظامی دریافت کنید، اگر خوش شانس باشید!

موزه نیروهای مسلح سلطان
موزه نیروهای مسلح سلطان

بیت البراندا از موزه های مسقط

پیش از این، بیت البراندا در اوایل دهه 1930 محل مأموریت آمریکایی بود، سپس در اواخر دهه 70 شورای بریتانیا، اما اکنون برای بازدیدکنندگان باز است تا از نمایش های مختلف دیدنی های کشور لذت ببرند. مردم می توانند در مورد مسقط از قرن اول تا سال 1744 پس از میلاد بیاموزند، و بینشی در مورد عمان در دوران اشغال پرتغالی ها کسب کنند، به علاوه درباره تجارت کندر بیشتر بیاموزند. (کندر در زمان های قدیم از ارزش بالایی برخوردار بوده و امروزه نیز ارزش زیادی دارد و به دلیل خواص درمانی آن شناخته شده است).

بیت البراندا از موزه های مسقط
بیت البراندا از موزه های مسقط

موزه هنرهای مدرن غالیا

دوستداران هنر و مد از این تاسیس منحصر به فرد خوشحال می شوند. این موزه مجموعه‌ای از خانه‌های معمولی عمانی است که از سال‌های 1950 تا 1975 قدمت دارند و آداب و رسوم و سنت‌های سنتی عمان را نشان می‌دهند. زندگی اولیه عمانی با استفاده از اتاق های مختلف مانند عروسی، آشپزخانه و نمایش، اتاق مادر و کودک و زمستان به تصویر کشیده می شود. همچنین نمایشگاه های هنری و مد و یک فروشگاه هدیه برای کسانی که می خواهند سوغاتی بخرند وجود دارد. «موزه هنر مدرن غالیا» که «اضافه‌ای انحصاری به صحنه فرهنگی عمان» است، در هر فهرستی از کارهایی که باید در مسقط انجام شود ضروری است. در ژانویه 2011 توسط اعلیحضرت سیده دکتر غالیا بنت فهر بن تیمور آل سعید تأسیس شد و از آن زمان به عنوان دروازه ای به فرهنگ و هنر منطقه، برای مردم محلی و بازدیدکنندگان به طور یکسان خدمت می کند. این جاذبه که در کنار قلعه موترا قرار دارد، یک جاذبه درخشان است که شبیه خانه‌های معمولی عمانی است که داستان‌هایی در مورد گذشته و تاریخ فرهنگی خود می‌گویند. این مکان همچنین میزبان چندین نمایشگاه هنری همراه با رویدادهای خلاقانه و فرهنگی است.

موزه هنرهای مدرن غالیا
موزه هنرهای مدرن غالیا

موزه عمانی-فرانسه

موزه عمانی-فرانسه یکی از قدیمی ترین خانه های ساخته شده در شهر محسوب می شود. سلطان سابق مسقط و عمان، فیصل بن ترکی، این خانه را در سال 1896 به اولین کنسول فرانسه هدیه داد. امروزه، این مؤسسه دارای تالار کشتیرانی دریایی، به علاوه اتاق هایی با مدل های کشتی های فرانسوی و عمانی، و نمایش لباس های سنتی ، از جمله تصاویر و آثار دیگر است. چیزی که این تاسیسات را منحصر به فرد می کند، بازتاب ارتباط فرهنگی بین فرانسه و عمان است.

موزه عمانی-فرانسه
موزه عمانی-فرانسه

موزه تاریخ طبیعی

برای دوستداران علم جغرافیا و علم، این موزه برخی از اولین آثار زندگی در منطقه را به نمایش می گذارد، از استخوان نهنگ گرفته تا فسیل های کمیاب با قدمت 260 میلیون سال. اتفاقا بقایای دندان های متعلق به نوع خاصی از میمون ها نیز وجود دارد! (امروزه هیچ نشانی از هیچ نوع میمون در منطقه نیست).

موزه تاریخ طبیعی
موزه تاریخ طبیعی

موزه کودکان از موزه های مسقط

برای کودکان و کسانی که دوست دارند بازی کنند، این موزه ترکیبی از علم و فناوری است که در قالب های متحرک و نمایش های تعاملی ارائه شده است. موزه کودکان که در دو گنبد بزرگ در منطقه القروم قرار دارد، یک تجربه عالی برای کل خانواده است.

موزه کودکان از موزه های مسقط
موزه کودکان از موزه های مسقط

موزه دروازه مسقط

هنگامی که مهمانان از پله‌های موزه دروازه مسقط بالا می‌روند، می‌توانند منظره‌ای دیدنی از شهر را تماشا کنند. در داخل، موزه تاریخ و معماری منحصر به فرد عمان را با تاکید بر پایتخت به نمایش می گذارد. همچنین اطلاعاتی در مورد سیستم های آبیاری باستانی افلج وجود دارد که عمان به آن شهرت دارد و قدمت آن به سال 500 پس از میلاد باز می گردد.

موزه دروازه مسقط
موزه دروازه مسقط

 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی