کریسمس در سراسر جهان

کریسمس در سراسر جهان دارای بیش از 50 درخت و نمایش هایی است که آداب و رسوم تعطیلات را که در سراسر جهان جشن می گیرند برجسته می کند.  کریسمس فوق العاده ترین زمان سال برای سفر است! کریسمس بسیار فراتر از یک رویداد مذهبی است. در سراسر جهان جشن گرفته می شود، مردم از هر ادیان و عقاید سنت های کریسمس را پذیرفته اند، شما نیز می توانید با تور کریسمس برای جشن کریسمس در سراسر جهان، آماده شوید.

فرهنگ‌های سراسر جهان قرن‌هاست پایان نیمه زمستان سیاه‌ترین روزهای فصل و تولد دوباره زندگی جدید را جشن گرفته‌اند. در حال حاضر، در بسیاری از نقاط جهان، به سادگی به عنوان زمان کریسمس شناخته می شود. در حالی که بسیاری از غرب کریسمس را با صحنه های تولد، مراسم کلیسا، عصاهای آب نبات، و بابا نوئل جشن می گیرند، جهان پر از تنوع به ظاهر بی پایانی از سنت ها، جشن ها، جشن ها و آیین های کریسمس است.

برای بسیاری از مردم، کریسمس در 25 دسامبر است، اما صدها میلیون مسیحی ارتدوکس در 7 ژانویه جشن می گیرند. برخی از مردم و فرهنگ ها از مضامین مذهبی سنتی پیروی می کنند، برخی دیگر از فولکلور یا آداب و رسوم منطقه ای استفاده می کنند، در حالی که سایر جشن های کریسمس کاملاً سکولار هستند. این 30 سنت از سراسر جهان یک چیز مشترک دارند: همه آنها در مورد کریسمس هستند.

آلمان، کریسمس در سراسر جهان

آلمان مسئول خاستگاه درختان کریسمس است، زیرا مسیحیان معتقد این سنت را در قرون وسطی آغاز کردند. به طور معمول، درخت در شب کریسمس به خانه آورده می شود و مخفیانه توسط مادر خانواده برای فرزندان خردسال تزئین می شود. آلمانی ها به جای روز کریسمس در شب کریسمس هدایایی رد و بدل می کنند.

 آلمان
آلمان

لهستان

شب کریسمس مهمترین روز در طول دوره جشن در لهستان است، زیرا در این زمان غذای اصلی جشن مصرف می شود. به طور سنتی، خانواده ها تا زمانی که اولین ستاره در آسمان ظاهر نشود غذا نمی خورند، سپس 12 غذای مختلف سرو می شود. کاتولیک ها می گویند این ظروف نشان دهنده 12 شاگرد عیسی مسیح است و برخی معتقدند مصرف آنها برای 12 ماه آینده شما را خوش شانس می کند.

روسیه

به طور غیرعادی، روسیه کریسمس را در 7 ژانویه جشن می گیرد و تنها برخی از کاتولیک ها این روز را در 25 دسامبر انتخاب می کنند. این به این دلیل است که کلیسای ارتدکس روسیه از تقویم متفاوت و قدیمی‌تری – معروف به جولیان – برای جشن‌های مذهبی استفاده می‌کند. شب سال نو زمان مهم تری از سال است، زیرا این زمانی است که پدربزرگ فراست به بچه ها هدیه می دهد.

ژاپن، کریسمس در سراسر جهان

کریسمس به عنوان یک تعطیلات مذهبی در ژاپن جشن گرفته نمی شود و در عوض به عنوان زمانی برای گسترش شادی در نظر گرفته می شود. بسیاری از سنت ها از غرب گرفته شده است، زیرا کریسمس برای ژاپنی ها مفهوم جدیدی است. مرغ سرخ شده محبوب ترین وعده غذایی برای خوردن در روز کریسمس است، بنابراین رستوران هایی مانند KFC از قبل سفارش می دهند.

سنت های کریسمس در سراسر جهان، ژاپن
سنت های کریسمس در سراسر جهان، ژاپن

نروژ

مانند بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر، هدایا در شب کریسمس در نروژ باز می شوند. هدایا نه تنها توسط جولینسن (بابا نوئل)، بلکه کوتوله‌های کوچک او که به نام «نیسه» شناخته می‌شوند، ارائه می‌شود. نروژ برای هدیه دادن هر ساله یک درخت کریسمس بزرگ به بریتانیا که در میدان ترافالگار قرار می گیرد، مشهور است. این یک «تشکر» برای کمک بریتانیا در طول جنگ جهانی دوم است. نیسه، موجودی جذاب و خجالتی از فرهنگ عامه اسکاندیناوی است.

چین

کریسمس در چین چیز مهمی نیست زیرا این کشور یک کشور مسیحی نیست، اما در سال‌های اخیر شهرهای بزرگ شروع به جشن گرفتن برخی از جنبه‌های آن کرده‌اند. به طور منحصر به فرد، برخی از مردم ترجیح می دهند در شب کریسمس سیب بدهند، که در چین Ping’an Ye (شب آرام) نامیده می شود. کلمه ماندارین برای سیب شبیه کلمه صلح است، از این رو این سنت ایجاد شد.

اسپانیا

به طور سنتی، اسپانیایی ها غذای اصلی جشن خود را در شب کریسمس، قبل از عشای نیمه شب (La Misa Del Gallo) می خورند. معمولاً از بوقلمون پر شده با ترافل تشکیل شده است، اما در شمال غربی اسپانیا غذاهای دریایی انتخاب محبوب تری هستند. پس از مراسم عشای ربانی، مردم مشعل به دست می گیرند و در خیابان ها ساز می نوازند تا جشن بگیرند.

برزیل، کریسمس در سراسر جهان

برزیل برای سال‌ها تحت حاکمیت پرتغالی‌ها بود، بنابراین طبیعتاً بیشتر سنت‌های کریسمس برزیل از پرتغال می‌آیند. مردم در شب کریسمس به عشای نیمه شب می روند و اغلب با نمایش های آتش بازی بزرگ در شهرها دنبال می شود. بچه‌ها گاهی یک جوراب را نزدیک پنجره برای پاپای نوئل می‌گذارند که آن را با یک هدیه جایگزین می‌کند!

برزیل، کریسمس در سراسر جهان
در برزیل کریسمس به سبک واقعی آمریکایی لاتین – با آتش بازی جشن گرفته می شود.

هند

بیش از 25 میلیون مسیحی در هند زندگی می کنند، اگرچه آنها فقط 2.3 درصد از جمعیت را تشکیل می دهند! جوامع مسیحی در شهرهای بزرگ مانند بمبئی، کریسمس را به روش های مختلف جشن می گیرند. به عنوان مثال، درختان کریسمس سنتی معمولا با درختان انبه یا موز جایگزین می‌شوند، در حالی که کلیساها با گل‌های Poinsettia و شمع‌ها برای مراسم نیمه‌شب تزئین می‌شوند.

کریسمس در سراسر جهان، فنلاند

به گفته فنلاندی، بخش شمالی فنلاند، معروف به لاپلند، محل زندگی پدر کریسمس است. این بدان معناست که او می‌تواند شخصاً در روز کریسمس با بچه‌ها ملاقات کند تا هدایای آنها را به آنها بدهد – اگر نتوانست، هدایا را زیر درخت می‌گذارد. شب کریسمس مهمترین روز تعطیلات است، زیرا زمانی است که درخت را آورده و تزئین می کنند. عصر خانواده ها به زیارت قبر عزیزانشان می روند.

سنت های کریسمس در فنلاند
سنت های کریسمس در فنلاند

 ایسلند

کریسمس در ایسلند، معروف به یول، پیوندهایی با جشن‌های انقلاب زمستانی دارد که قبل از جشن‌های مسیحی برگزار می‌شد. جشن ها در شب عید در ساعت 6 بعد از ظهر آغاز می شود (به طور سنتی، روزهای جدید به جای نیمه شب در ایسلند، در ساعت 6 بعد از ظهر شروع می شد). با این حال، غذای اصلی در روز یولد میل می‌شود و غذای اصلی معمولاً یک پای بره کباب است که با خانواده بزرگ‌تان به اشتراک گذاشته می‌شود.

ایسلند
ایسلند

 کره جنوبی

مسیحیت در کره جنوبی بسیار بیشتر از چین یا ژاپن رایج است، بنابراین این تعطیلات به خوبی شناخته شده است. شهرهایی مانند پایتخت، سئول، با قرار دادن یک نمایشگر نوری فوق‌العاده درگیر می‌شوند و برخی از مردم تزئیناتی مانند درخت کریسمس را نیز در خانه‌های خود قرار می‌دهند. سانتا کولوسو (پدربزرگ بابا نوئل) می تواند قرمز یا آبی بپوشد، و هدیه دادن، به ویژه پول، یک کار محبوب است.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی