اسپانیا کسادی کرونا را شکست داد

اسپانیا کسادی کرونا را شکست داد، درآمد شرکت‌های گردشگری اسپانیا از آمار مربوط به دوران پیش از همه‌گیری کرونا پیشی گرفته است.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، ‌گروه «Exceltur»‌ که برای تعالی گردشگری در اسپانیا فعالیت دارد، اعلام کرد که سود حاصل از شرکت‌های گردشگری در اسپانیا در مقایسه با سال ۲۰۱۹ و پیش از همه‌گیری کرونا، ۴.۷ درصد افزایش داشته است.

با وجود بلاتکلیفی‌ها و تردیدها درباره اوکراین و تورم، ‌ این نخستین‌باری است که هتل‌ها، ‌ تفرجگاه‌ها، شرکت‌های حمل و نقل، ‌ شرکت‌های اجاره خودرو و کسب‌وکارهای حوزه سرگرمی در اسپانیا بر اساس آمار رزروهای صورت‌گرفته، فروش بهتری را در مقایسه با دوران پیش از همه‌گیری کرونا پیش‌بینی کرده‌اند.

این شرکت، آمارهای مربوط به گردشگران در سال ۲۰۲۳ را بر اساس ارقام ارائه‌شده از سوی حدود دو هزار کسب‌وکار برآورد کرده است.

در سال ۲۰۲۲ پس از دو سال محدودیت‌های سفری شاهد رونق بود،
در سال ۲۰۲۲ پس از دو سال محدودیت‌های سفری شاهد رونق بود،

با این‌که اسپانیا در سال ۲۰۲۲ پس از دو سال محدودیت‌های سفری شاهد رونق بود، اما سود کلی شرکت‌های گردشگری اسپانیا در سال ۲۰۲۲ در مقایسه با سال ۲۰۱۹ همچنان ۲.۱ درصد کاهش داشته است.

 افزایش شمار گردشگرانی که از اروپای مرکزی و مکزیک به اسپانیا سفر می‌کنند، وضعیت صنعت گردشگری این کشور را ارتقاء داده است. شرکت‌های حوزه گردشگری اکنون امیدوارند بازگشت کامل گردشگران آمریکایی و بریتانیایی، روند آمار و ارقام صنعت گردشگری را بهبود ببخشد.

بر اساس پیش‌بینی‌ها، صنعت گردشگری در سال ۲۰۲۳ حدود ۱۲.۲ درصد از تولیدات ناخالص داخلی اسپانیا را در برخواهد گرفت.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی