مدارک مورد نیاز سفارت برای ویزای انگلیس

یکی از محبوب ترین مقاصد مسافرتی در جهان، انگلستان، امکانات تقریباً بی پایانی را برای مسافرانی که به دنبال کارهای سرگرم کننده و جاذبه های برتر برای بازدید هستند، ارائه می دهد. بخشی از جزایر زیبای بریتانیا، این کشور کوچک اما تاثیرگذار با تاریخ شگفت انگیز، شهرهای هیجان انگیز و سنت های فرهنگی غنی پر شده است. مکان‌های تاریخی در هر نقطه‌ای هستند، از مگالیت‌های ماقبل تاریخ و مکان‌های روم باستان گرفته تا قلعه‌های چند صد ساله و مراکز شهر که قدمت آن‌ها به قرون وسطی می‌رسد. طیف گسترده ای از مردم هر ساله با اهداف مختلف از جمله گشت و گذار، مطالعه و یا حتی کار از بریتانیا بازدید می کنند.  ویزای انگلیس به شما اجازه می دهد تا از طریق دریا، زمین یا هوا وارد این کشور شوید.

کلیات ویزای انگلیس

ویزای انگلیس سندی است که به شهروندان سراسر جهان حق ورود، اقامت موقت یا زندگی برای همیشه در قلمرو بریتانیا را می دهد. ویزا معمولاً یا مهری است که در پاسپورت خود دریافت می کنید یا مدرکی است که کنسولگری یا سفارت بریتانیا در کشور محل اقامت شما ارائه می دهد. اگر برای شما ویزا صادر شده است، به این معنی است که شما واجد شرایط ورود به بریتانیا هستید و شرایط ویزای خاصی را که به شما داده شده است را برآورده می کنید. دلایل مختلفی وجود دارد که افراد می خواهند برای ویزای انگلیس اقدام کنند، از جمله:

"کلیات

 کار و تجارت
 مطالعه
 اقامت کوتاه مدت و گردشگری
پیوستن به اعضای خانواده که قبلاً در بریتانیا هستند
 ترانزیت از طریق انگلستان به کشور دیگری
 زندگی دائم

انواع ویزای انگلیس

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا افراد می خواهند برای ویزای انگلیس اقدام کنند. به همین دلیل است که انگلستان یک سیستم ویزای سازمان یافته بر اساس هدف بازدیدکننده تحت انواع ویزا دارد.

انواع ویزای انگلیس به شرح زیر است:

ویزای کار
ویزاهای تجاری
ویزای تحصیلی
ویزاهای بازدید کننده
ویزاهای خانوادگی
ویزاهای تسویه حساب
ویزای ترانزیت

ویزای کاری و تجاری

بریتانیا علاوه بر قوانین سختگیرانه خود که به بسیاری از دارندگان ویزا اجازه کار نمی دهد، ویزاهای کاری را نیز به ویژه برای متخصصان سطح بالا از کشورهای دیگر که مایل به کار و زندگی در بریتانیا برای مدت کوتاهتر یا طولانی تر هستند، ارائه می دهد.

ویزای دانشجویی

این نوع ویزاها برای دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در انگلستان را دارند صادر می شود.

ویزاهای توریستی و بازدید انگلیس

بریتانیا یک مقصد گردشگری بسیار محبوب است، برای دوره های کوتاه تر یا حتی طولانی تر. ویزای بازدید کننده انگلستان برای اقامت کوتاه مدت، بازدیدهای گردشگری و اهداف مشابه صادر می شود. مقامات بریتانیا به ندرت ویزای گردشگری را برای مدت طولانی تر از شش ماه صادر می کنند. اتباع خارجی با این نوع ویزا، مانند بسیاری از انواع دیگر، از گرفتن شغل در داخل انگلستان منع می شوند. برای تهیه تور اروپا با ما در تماس باشید. ویزا برایسفرهای کاری کوتاه نیز به همین روش انجام می شود.

انواع ویزای انگلیس
هر شرایط ویزا دارای امتیازاتی است و تعداد مشخصی از امتیازات وجود دارد که داوطلب باید برای دریافت ویزا جمع آوری کند.

ویزاهای خانوادگی

ویزای خانوادگی انگلستان برای دیدار اعضای خانواده در انگلستان صادر می شود. این نوع ویزا برای افرادی است که اعضای خانواده شان در بریتانیا کار و زندگی می کنند و می خواهند بیش از شش ماه به عنوان وابستگان به آنها ملحق شوند. افراد تحت تکفل می توانند زن یا شوهر (همسر)، شریک زندگی، نامزد، نامزد یا شریک مدنی پیشنهادی، فرزندان، والدین، سایر اعضای خانواده باشند.

ویزای ترانزیت

ویزای ترانزیت انگلستان برای خارجیانی است که اهل منطقه اقتصادی اروپا (کشورهای اتحادیه اروپا از جمله ایسلند، لیختن اشتاین و نروژ) یا سوئیس نیستند و از بریتانیا به عنوان کشور ترانزیت برای عبور از کشور دیگری به مقصد خود استفاده می کنند. در صورتی که متقاضی شواهد کافی مبنی بر اینکه برای رسیدن به مقصد خود نیاز به سفر منظم از طریق انگلستان دارد، اما قصد اقامت دائم یا زندگی دائمی در آنجا را ندارد، این ویزا این فرصت را برای درخواست ویزای ترانزیت طولانی مدت ارائه می دهد. چنین ویزاهای ترانزیت طولانی مدت را می توان از 1 تا 10 سال داد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای انگلیس

1. اصل گذرنامه با امضا، به همراه گذرنامه­‌های قبلی

 • مدت اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبروی هم
 • ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی است.

2) 3 قطعه عکس 4.5 *3.5 رنگی، تمام رخ با زمینه سفید، کاملاً از روبرو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملاً مشخص باشد، حداکثر برای 6 ماه اخیر (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)

3) اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی

4) اصل و ترجمه کارت نظام وظیفه (در صورت انجام خدمت سربازی و یا معافیت از آن)

5) اصل و ترجمه سند ازدواج

6) اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضاء بانک فقط به زبان انگلیسی (ارائه گردش حساب سه ماهه و گواهی تمکن  با مانده یکسان الزامیست و زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر 7 روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A4 باشد).

الف) حسابهای جاری: کارکرد سه ماه اخیر به زبان انگلیسی و تمکن

ب)  گواهی تمکن به زبان انگلیسی برای سپرده‌­های بانکی به همراه گردش سه ماهه سود به زبان انگلیسی همراه با مهر شعبه و امضاء بانک (ارائه گواهی تمکن برای حساب گردش سود نیز الزامی است)

 • باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 50.000.000 تومان باشد.
 • علاوه بر حساب شخصی در صورت خویش فرما بودن ارائه گواهی تمکن و گردش 6 ماهه حساب شرکت یا مرکز مربوطه به انگلیسی با مانده یکسان الزامی می‌باشد.
 • قابل ذکر است در گردش حساب‌ها مبلغ حقوق، دریافتی اجاره خانه و سودسپرده باید مشخص باشد.
 • در مورد گردش حساب‌ شرکت‌ها نیز کلیه نقل و انتقالات وجوه در مورد خرید و فروش‌های شرکت باید مشخص باشد.
مدارک ویزای انگلیس
کلیه مدارک نیاز به ترجمه انگلیسی دارند بدون نیاز به تائیدیه دادگستری و امور خارجه

7) اصل و ترجمه سند مالکیت و در صورت اجاره دادن اصل و ترجمه اجاره‌نامه

8) اصل و ترجمه مدارک شغلی:

الف) پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی و فیش حقوقی سه ماه آخر از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی

 • در صورتی که صاحب داروخانه، کلینیک و مراکز درمانی، آزمایشگاه و … هستند لیست بیمه برای 6 ماه آخر کارمندان

ب) وکلا: پروانه وکالت

ج) مشاغل دولتی: حکم کارگزینی یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر و نوع آن از جمله با حقوق یا بی حقوق، سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان و فیش حقوقی سه ماه آخر به همراه کارت پرسنلی

د) بازنشسته‌­ها : ارائه آخرین حکم بازنشستگی، ارائه فیش حقوقی سه ماه آخر و کارت بازنشستگی

ه) مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر و نوع آن از جمله با حقوق یا بی حقوق از شرکت مربوطه به همراه فیش حقوق سه ماه آخر و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان

و) در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب / آخرین آگهی تغییرات و لیست بیمه کارمندان شرکت برای 6 ماه اخیر و برگ مالیاتی 3 سال آخر

ز) معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر و نوع مرخصی به همراه فیش حقوقی سه ماهه آخر و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان

ح) دانش آموزان ، دانشجویان: اصل نامه اشتغال به تحصیل و کارت دانشجویی

 • جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر نامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل رضایت­‌نامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی می­‌باشد.

9) برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن‌ها سفر می کنند رضایت‌نامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی دارد.

10) اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم‌­های خانه‌دار

 • تکمیل فرم مشخصات فردی و فرم فارسی مربوط به انگلیس به صورت کامل و دقیق
 • حضور کلیه مسافرین جهت انگشت نگاری در مرکز انگشت نگاری الزامی میباشد.
 • لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می‌باشد.

11) دعوت نامه: مدارک میزبان در انگلستان (دعوتنامه به همراه تصویر گذرنامه و مدارک اقامتی دعوت کننده، پرینت حساب بانکی (خویش فرما: 6 ماهه، کارمند: 3 ماهه)، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد، فیش حقوقی 3 ماه آخر، سند ملکی محل اقامت در انگلستان یا اجاره نامه، آخرین برگه مالیاتی پرداخت شده، قبوض پرداختی از قبیل آب، برق و …)، اصل مدارکی که نسبت دعوت کننده و مهمان را مشخص می نماید. (مانند شناسنامه)

* اصل تمام مدارک متقاضی تا پایان فرآیند انگشت نگاری ، نزد آژانس باقی می ماند.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت برگه عبور :

اصل شناسنامه، اصل کارت ملی، 4 قطعه عکس 4*6 (طبق شرایط اعلام شده در بند2)، تصویر بلیط پرواز رفت و برگشت به ایران 

دانلود فرم مشخصات فردی

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی