واقعیت افزوده (AR) در صنعت هتلداری

در سال‌های اخیر، واقعیت افزوده (AR) به‌عنوان یک ابزار بازاریابی حیاتی ظاهر شده است و به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا نحوه درک مشتریان از محیطی را که در آن هستند تغییر دهند.

واقعیت افزوده یا AR چیست؟

AR برای تغییر ادراک افراد از محیط فیزیکی اطراف خود، از طریق استفاده از فناوری کامپیوتری عمل می کند. واقعیت افزوده اغلب با واقعیت مجازی (VR) مقایسه می شود، اما در حالی که VR محیط دنیای واقعی را با یک محیط کاملا مجازی جایگزین می کند، واقعیت افزوده محیط دنیای واقعی را در زمان واقعی بهبود می بخشد.

این فناوری می تواند به روش های مختلفی از جمله از طریق تلفن های هوشمند، تبلت ها یا هدست ها به کار گرفته شود. اساساً واقعیت افزوده به جای جایگزینی خود واقعیت، اجزای دیجیتال را وارد واقعیت می کند. این اغلب با همپوشانی اطلاعات روی یک تصویر زنده از یک محیط فیزیکی رخ می دهد.

در نتیجه، واقعیت افزوده می‌تواند برای افزودن گرافیک فیزیکی به محیط هنگام مشاهده از طریق یک دستگاه، تغییر ظاهر خود محیط، یا تعامل بیشتر محیط استفاده شود.

چرا واقعیت افزوده در صنعت هتلداری مهم می شود؟

واقعیت افزوده به عنوان یک مفهوم مهم در مدیریت مهمان‌نوازی در سال‌های اخیر پدیدار شده است، زیرا به هتل‌ها و سایر کسب‌وکارهای مرتبط اجازه می‌دهد محیط فیزیکی را که می‌فروشند (یعنی هتل و اتاق‌های آن) بهبود بخشند یا تجربه کاوش در منطقه اطراف را افزایش دهند.

یکی دیگر از توضیحات کلیدی پشت ظهور AR در صنعت هتلداری میزان اطلاعاتی است که مهمانان تمایل دارند چه قبل از ورود و چه پس از حضور در آنجا درخواست کنند. فناوری واقعیت افزوده می‌تواند بسیاری از این اطلاعات را در تمام ساعات روز به راحتی در دسترس مشتریان قرار دهد و کل تجربه آنها را بهبود بخشد.

علاوه بر این، اهمیت فناوری در بخش هتلداری در راستای تغییر در جمعیت‌شناسی هدف، افزایش یافته است. امروزه هزاره ها نسل مصرف کننده غالب هستند و همچنین نسبت به نسل های قبلی احتمال بیشتری برای استفاده از فناوری دیجیتال و خرید چیزهایی مانند واقعیت مجازی و دستگاه های واقعیت افزوده دارند.

"<yoastmark

نمونه هایی از نحوه استفاده از واقعیت افزوده در صنعت هتلداری

در زیر، برخی از مؤثرترین کاربردهای AR را که تاکنون در صنعت هتلداری دیده شده است، بررسی می‌کنیم.

1. اتاق های هتل تعاملی

یکی از راه‌هایی که صاحبان هتل‌ها می‌توانند از واقعیت افزوده برای افزایش مهمانان خود استفاده کنند، استفاده از عناصر تعاملی در اتاق‌های هتل است. نمونه‌ای از آن در هتل Hub از Premier Inn در بریتانیا دیده می‌شود که شروع به استفاده از AR در کنار نقشه‌های دیواری قرار داده شده در اتاق‌های هتل خود کرده است.

با نشان دادن تلفن هوشمند به سمت نقشه، مهمانان می توانند اطلاعات بیشتری در مورد مکان های دیدنی محلی ببینند، استفاده از خود نقشه را افزایش داده و به طور بالقوه اقامت خود را راحت تر و لذت بخش تر می کند.

2. گیمیفیکیشن

Pokemon Go یکی از اولین نمونه‌های اصلی AR بود که به دنیای بازی‌ها وارد شد، اما موفقیت آن منجر به افزایش استفاده از این فناوری شد. صنعت هتلداری اکنون وارد عمل شده و از بازی‌های AR برای بهبود تجربه کلی اقامت در هتل استفاده می‌کند.

هتل ها اغلب می توانند موقعیت مکانی خود را به بخش مهمی از یک بازی AR تبدیل کنند. با این حال، پتانسیل توسعه برنامه های خود را نیز وجود دارد که می تواند کاوش در هتل یا منطقه محلی را لذت بخش تر کند.

3. تجربه های شگفت انگیز

بسیاری از هتل ها مزایای استفاده از واقعیت افزوده را برای لذت بخشیدن به محیط هتل برای گذراندن زمان در آن مشاهده می کنند. به عنوان مثال، Holiday Inn یک تجربه هتل با واقعیت افزوده ایجاد کرد که به مهمانان اجازه می داد تلفن هوشمند خود را نشان دهند و تصاویر مجازی واقعی از افراد مشهور را مشاهده کنند.

در همین حال، بست وسترن با واقعیت افزوده و ستارگان دیزنی آزمایش کرد و به کودکان اجازه داد خود را در کنار شخصیت‌های فیلم‌های دیزنی ببینند، و هتل‌های دیگر از برنامه‌های واقعیت افزوده استفاده کرده‌اند تا مهمانان بتوانند به‌طور مجازی دکوراسیون خود را تغییر دهند.

تجربه های شگفت انگیز با تکنولوژی AR
Shanaze Reade، قهرمان 4x جهانی BMX، در پذیرایی در Holiday Inn London Kensington Forum – اولین هتل واقعیت افزوده جهان – چرخش مجازی دارد.

4. فناوری Beacon

در نهایت، فناوری beacon به مفهوم AR متصل است و از طریق بلوتوث کار می‌کند و به بازاریابان اجازه می‌دهد تا زمانی که مشتریان در مکان‌های خاصی هستند، اطلاعاتی را برای مشتریان ارسال کنند. این فناوری به طور بالقوه برای صاحبان هتل بسیار ارزشمند است و ما در حال حاضر شاهد نمونه هایی از اثربخشی آن هستیم.

به عنوان مثال، هتل های استاروود از این فناوری برای ارسال یک کلید مجازی برای مهمانان استفاده کردند که به آنها اجازه می داد قفل درب خود را از طریق تلفن خود باز کنند. برخی دیگر از بیکن ها برای ارسال نقشه ها و سایر اطلاعات در لحظات مناسب استفاده کرده اند.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی