جهش گردشگری تایلند رکورد زد!

جهش گردشگری سال ۲۰۲۳ برای تقویت رشد تولید ناخالص داخلی تایلند به بالاترین حد در ۵ سال گذشته رسید.

به گزارش ایسنا، نخست وزیر تایلند اعلام کرد که بازگشت سریع‌تر از حد انتظار در بازدیدکنندگان بین‌المللی تایلند، اقتصاد این کشور را در مسیر بازگشت به رشد قبل از همه‌گیری تا سال آینده قرار می‌دهد.

پرایوت چان اوچا، نخست وزیر تایلند در یک نشست مطبوعاتی گفت که دومین اقتصاد بزرگ جنوب شرق آسیا در سال ۲۰۲۳ به میزان ۴.۲ درصد رشد خواهد کرد، در حالی که پیش‌بینی رشد ۳.۳ درصدی در سال جاری است. بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط بلومبرگ، این آمار با میزان سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ مطابقت دارد که بالاترین در دهه گذشته است.

این کشور متکی به گردشگری، محدودیت‌های سفر مرتبط با کووید را کاهش داده تا مسافران بین‌المللی را جذب کند زیرا تورم فزاینده بهبود مصرف داخلی و سرمایه‌گذاری را از مسیر خود خارج کرده است.

بانکوک پایتخت تایلند
شهر بانکوک خانه بسیاری از سازه‌های بودایی چشمگیر است که دارای مناره‌های با لایه‌های طلا، بتکده‌های زیبا و مجسمه‌های بودای غول‌پیکر هستند.

انتظار می‌رود، حدود ۶ میلیون بازدیدکننده خارجی در سال جاری(در ۶ ماه اخیر) از این کشور بازدید کنند که این تعداد باید بیش از سه برابر شود و در سال آینده به ۱۹ میلیون نفر برسد. برای تهیه تور تایلند با گروه شرکت های تک ستاره، همراه باشید.

پرایوت گفت: ما در چشم‌انداز اقتصادی‌مان خوش‌بینی زیادی داریم زیرا رونق گردشگری بین‌المللی بسیار سریع‌تر از انتظار بوده است. او گفت که با این حال، افزایش هزینه‌های مواد و کندی اقتصاد جهانی، چالش‌های عمده‌ای به ویژه برای صادرات تایلند ایجاد می‌کند.

نرخ تورم خرده فروشی تایلند در ماه ژوئن نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷.۶۶ درصد افزایش یافت که بالاترین رقم در ۱۴ سال گذشته است که با افزایش هزینه‌های انرژی تقویت شده است. دولت جهش قیمت مصرف‌کننده ۶.۲ درصدی را برای سال، پیش‌بینی کرده است. پرایوت گفت که این میزان باید در سال ۲۰۲۳ به ۲.۵ درصد کاهش یابد.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی