گردشگری تایلند بی‌خیال کرونا شد

گردشگری تایلند در سال ۲۰۲۲ با توجه به بهبود این کشور از بیماری همه‌گیر، پذیرای ۱۱.۲ میلیون گردشگر خارجی بود که بالاترین تعداد از زمان شیوع کووید است.

به نقل از بلومبرگ، رقم اعلام شده بالاتر از پیش‌بینی دولت برای ۱۰ میلیون بازدیدکننده خارجی است که با افزایش تعداد بازدیدکنندگان در نیمه دوم سال افزایش یافتند.

بر اساس داده‌های وزارت گردشگری تایلند، این تنها یک چهارم از ۴۰ میلیون ورود بین‌المللی ثبت‌ شده در سال ۲۰۱۹ و زمانی است که درآمد حاصل از گردشگری خارجی ۱.۹ تریلیون بات (۷۶.۴۵ میلیارد دلار سنگاپور) شد.

هدف دولت برای جذب ۲۵ میلیون گردشگر خارج از کشور در سال ۲۰۲۳ اکنون که چین سیاست کووید صفر خود را کنار گذاشته و مرزهای خود را باز کرده است، شتاب بیشتری به خود می‌گیرد.

گردشگری تایلند در کرونا
هدف دولت برای جذب ۲۵ میلیون گردشگر خارج از کشور در سال ۲۰۲۳ اکنون که چین سیاست کووید صفر خود را کنار گذاشته و مرزهای خود را باز کرده است، شتاب بیشتری به خود می‌گیرد.

آنوتین چارنویراکول، وزیر بهداشت تایلند انتظار دارد امسال ۷ تا ۱۰ میلیون مسافر چینی از طریق هوایی وارد این کشور شوند.

بر اساس داده‌های رسمی، بازدیدکنندگان مالزیایی با ۱.۹۵ میلیون نفر در سال گذشته رتبه اول را در بین گردشگران بین‌المللی داشتند و پس از آن گردشگران از هند با ۹۹۷ هزار و ۹۱۳ نفر و ۶۱۴ هزار و ۶۲۷ نفر از سنگاپور قرار گرفتند. تعداد گردشگران چینی تنها ۲۷۳ هزار و ۵۶۷ نفر بود که بسیار کمتر از ۱۱ میلیون ورودی ثبت شده در سال ۲۰۱۹ است.

دومین اقتصاد بزرگ جنوب شرق آسیا در سال ۲۰۲۱ تقریباً ۴۲۸ هزار مهاجر خارجی را جذب کرد.

طبق داده‌های دولت، صنعت گردشگری حدود ۱۸ درصد از تولید ناخالص داخلی را قبل از همه‌گیری ایجاد کرده بود.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی