بهترین موزه‌های سوئیس برای کاوش

اگر قله های دراماتیک کوه های آلپ سوئیس و مناظر خوش منظره به اندازه کافی برای شما در تور سوئیس، وسوسه انگیز نباشد، صدها موزه و گالری هنری غنی مطمئناً منتظر شما خواهد بود. از جناح شمالی رود راین تا جنوب عمیق دریاچه ژنو، شهرهای بزرگ سوئیس دارای انبوهی از اغراق فرهنگی مجلل برای نمایش به گردشگران خود هستند. هر چه بیشتر به آثار باستانی یا هنر مدرن و کلاسیک علاقه مند باشید، موزه‌های سوئیس داستان های شگفت انگیزی برای گفتن دارند!

سوئیس کشوری است که سرشار از تاریخ و فرهنگ غنی است و این موضوع در موزه های متعدد آن منعکس شده است. در واقع، بیش از 900 مورد از آنها در سراسر کشور وجود دارد. رقمی که از پایان جنگ جهانی دوم سه برابر شده است. این مؤسسات فرهنگی همه چیز را از تاریخ طبیعی و هنر گرفته تا خرس های عروسکی – و حتی شکلات به نمایش می گذارند!

موزه ریتبرگ – زوریخ

موزه ریتبرگ تنها موزه در سوئیس است که شامل هنرهای غیر اروپایی است. آثاری از آسیا، آفریقا و اقیانوسیه و همچنین مواردی از فرهنگ‌های گذشته موضوع اصلی این موزه است. اگرچه ممکن است با هنر و فرهنگ آسیایی آشنایی نداشته باشید، مجموعه وسیعی از یافته های باستان شناسی و موضوعات مختلف در این موزه در حال غنی شدن است.

موزه ریتبرگ - زوریخ از بهترین موزه‌های سوئیس برای کاوش
موزه ریتبرگ – زوریخ

ساعات کار

سه شنبه تا یکشنبه، 10:00 صبح تا 5:00 بعد از ظهر.

چهارشنبه، 10:00 صبح الی 8:00 بعد از ظهر

موزه کونستهاوس – زوریخ

Kunsthaus باید اولین مکانی برای بازدید برای علاقه مندان به هنر باشد که می خواهند شاهد بهترین هنرهای زیبای سوئیس باشند، در کنار مجموعه قابل توجهی از آثار آن که به قرون وسطی و دوران مدرن باز می گردد. حجم عظیم مجموعه‌های این موزه شامل آثار هنرمندان بزرگی مانند پیکاسو، کلود مونه، شاگال، مونک، ونسان ون گوگ، ماتیس، آلبرتو جاکومتی و دیگر هنرمندان معاصر سوئیسی است.

موزه کونستهاوس - زوریخ
موزه کونستهاوس – زوریخ

ساعات کار

سه شنبه، جمعه و شنبه، 10 صبح تا 6 بعد از ظهر.

چهارشنبه و پنجشنبه، 10 صبح تا 7 بعد از ظهر.

موزه حمل و نقل سوئیس – لوسرن

موزه حمل و نقل سوئیس اولین بار در سال 1959 افتتاح شد. این موزه از موزه‌های سوئیس، تاریخچه وسایل حمل و نقل از جمله هواپیما، لوکوموتیو، اتومبیل، کشتی و حتی سفینه فضایی را دنبال می کند. چیزی که آن را خاص تر می کند این است که شبیه سازهای قطار و هواپیما وجود دارد که آدرنالین خون شما را بالا میبرد.

موزه حمل و نقل سوئیس - لوسرن
موزه حمل و نقل سوئیس – لوسرن

ساعات کار

یکشنبه تا شنبه، 10:00 صبح تا 6:00 بعد از ظهر.

موزه روسنگارت – لوسرن

روزنگارت یک انتخاب عالی برای کسانی است که عمدتاً به آثار پیکاسو، کلی و دیگر هنرمندان امپرسیونیست علاقه دارند. با این حال، موزه در درجه اول بر روی پیکاسو و کلی تمرکز دارد، جایی که می‌توانید حقایق جالبی در مورد زندگی و آثار نویسندگان بیاموزید. فضای داخلی شگفت‌انگیز است، فضایی آرام که به شما امکان می‌دهد در انتخاب نقاشی‌های نمایش داده شده مراقبه و تأمل کنید.

موزه روسنگارت - لوسرن از بهترین موزه‌های سوئیس
موزه روسنگارت – لوسرن از بهترین موزه‌های سوئیس

ساعات کار

یکشنبه تا شنبه، 11:00 صبح تا 5:00 بعد از ظهر.

موزه المپیک – لوزان

موزه المپیک یکی از برترین جاذبه های لوزان است که هر سال، پذیرای بیش از 25000 بازدید کننده است. کل تاریخ بازی های المپیک، از یونان باستان تا بازی های المپیک فعلی را در بر می گیرد. حتی می توانید کفش های سرعت جسی اوون و راکت تنیس فدرر را در اینجا پیدا کنید. برای کسانی که می‌خواهند درباره تاریخچه بازی‌ها اطلاعات بیشتری کسب کنند و نمایش‌ها و نمایشگاه‌های تعاملی زیادی را در فضایی جذاب و مدرن ببینند، موزه المپیک، بهترین مکان برای شماست.

موزه المپیک - لوزان
موزه المپیک – لوزان

ساعات کار

دوشنبه تا یکشنبه، 9:00 صبح تا 6:00 بعد از ظهر.

مجموعه آرت بروت – لوزان

آرت بروت احتمالا یکی از عجیب ترین موزه‌های سوئیس در جهان است. آثار پیکاسو یا دیگر هنرمندان مشهور را در آنجا نخواهید یافت. این موزه نسبتاً عجیب، ساخته‌های زندانیان روانپزشکی، زندانیان، بازداشتی‌ها، افراد تنها، افراد نامناسب و افراد حاشیه‌نشین از هر نوع را نشان می‌دهد. اگرچه در داستان ها و نقاشی های هنرمندان رنج و اندوه وجود دارد، اما شادی و سرگرمی نیز بسیار است.

مجموعه آرت بروت - لوزان از موزه‌های سوئیس
مجموعه آرت بروت – لوزان از موزه‌های سوئیس

ساعات کار

دوشنبه تا یکشنبه، 11 صبح تا 6 بعد از ظهر.

موزه هنر بازل

موزه Kunstmuseum که به عنوان موزه هنرهای زیبا نیز شناخته می شود، به عنوان میراثی با اهمیت ملی با بزرگترین و قدیمی ترین مجموعه هنری عمومی در کل سوئیس در نظر گرفته می شود. این موزه دارای مجموعه هایی است که حداقل 5 قرن هنر را در بر می گیرد. بزرگترین مجموعه از آثار خانواده هلبین، ونسان ون گوگ و سایر مکاتب نقاشی از نمایندگان هلندی و فلاندری است.

موزه هنر بازل
موزه هنر بازل

ساعات کار

سه شنبه تا یکشنبه، 10 صبح تا 6 بعد از ظهر

موزه تینگلی

موزه تینگلی به افتخار ژان تینگلی که پس از سال 1950 یکی از چهره‌های هنری مهم در سوئیس بود نامگذاری شده است. این موزه مجسمه‌های مدرنیستی تینگلی را نشان می‌دهد که به خاطر مجسمه‌های مکانیکی متحرک‌اش مشهور بود که با فشار دادن یک دکمه می‌توان آن‌ها را فعال کرد. آثار هنرمندان دیگری که تحت تأثیر تینگلی قرار گرفته‌اند نیز بخشی از این موزه هستند. این ساختمان به خودی خود یک اثر هنری است که توسط معمار معروف سوئیسی ماریو بوتا طراحی شده است.

موزه تینگلی
موزه تینگلی

ساعات کار

سه شنبه تا یکشنبه، 11 صبح تا 6 بعد از ظهر.

زنتروم پل کلی

این موزه با حداقل 4000 نقاشی، به زندگی و کار پل کلی اختصاص دارد و بخش بزرگی از آثار او را در خود جای داده است. این موزه علاوه بر آثار هنری، فعالیت‌های مختلفی از جمله موسیقی و رقص، تئاتر، ادبیات و غیره را نیز در خود جای داده است.

زنتروم پل کلی از بهترین موزه‌های سوئیس برای کاوش
زنتروم پل کلی از بهترین موزه‌های سوئیس برای کاوش

ساعات کار

سه شنبه تا یکشنبه، 10 صبح تا 5 بعد از ظهر

موزه ارتباطات-برن

موزه ارتباطات بسیار جالب است زیرا این فرصت را به شما می دهد تا تمام اشکال ارتباطی را که در طول قرن ها استفاده کرده ایم، کشف کنید. از کامیون‌های پستی قدیمی گرفته تا صندوق‌های پستی و تکامل تمبرها، این موزه تاریخ ارتباطات را تا دوران مدرن به‌طور درخشان نشان می‌دهد. از طریق بازی ها و سایر تعاملات، شما واقعاً علم ارتباطات را تجربه خواهید کرد. شما می توانید تمام روز را در آنجا بگذرانید و باز هم نتوانید همه چیز را ببینید.

موزه ارتباطات-برن
موزه ارتباطات-برن

ساعات کار

سه شنبه تا یکشنبه، 10 صبح تا 5 بعد از ظهر

جدا از موزه ها، سوئیس به تنهایی یک اثر هنری است. با وجود سبک زندگی مجلل، این کشور همچنین دارای بیش از 900 موزه و مؤسسه فرهنگی است. موزه‌های زوریخ، چه به دست آوردن بینش‌هایی در مورد منشأ اولیه سوئیس، چه بازآفرینی جهان قرون وسطی، و چه در مورد آینده، مطمئناً خواسته‌های هنری شما را برآورده خواهند کرد.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی