درختان غول پیکر کریسمس

درختان غول پیکر کریسمس، با شکوه و تزئین شده، به نمادی از روح کریسمس در سراسر جهان تبدیل شده است. افسانه های زیادی در مورد ریشه های سنت در مورد تزئین درخت کریسمس وجود دارد. یکی از این داستان ها بیان می کند که چگونه مارتین لوتر هنگام قدم زدن در یک جنگل زیبا تحت تأثیر زیبایی درختان صنوبر کوچک قرار گرفت. در محاصره برف، تمام منظره در نور ماه مانند اقیانوسی بی پایان از زرق و برق می درخشید. مارتین لوتر چنان تحت تأثیر این صحنه قرار گرفت که یکی از درختان صنوبر را قطع کرد و به خانه برد و با شمع های روشن تزئین کرد. به همین دلیل اعتقاد بر این است که بنیانگذار کلیسای لوتری کسی بود که برای اولین بار در درخت کریسمس چراغ قرار داد. صنوبرهای جشن کریسمس که با چوب‌های درخشان، چراغ‌های یخ‌زده و با پری یا ستاره درخشان تزئین شده‌اند، جادو و عظمت کریسمس را نشان می‌دهند. در سرتاسر جهان، درختان خاصی به دلیل عظمت خود مشهور شده اند، به ارتفاعات باورنکردنی می رسند و نقاط تجمع کریسمس را برای دوستان و خانواده ها مشخص می کنند.

درخت کریسمس از شهر واتیکان

معمولاً درخت کریسمس از میدان سنت پیتر در شهر واتیکان واقعاً باشکوه است و می تواند به راحتی با برخی از بزرگترین درختان کریسمس در جهان رقابت کند. به طور متوسط ​​این درخت کریسمس 30 متر ارتفاع دارد، اما اندازه آن هر سال متفاوت است.

برای فصل کریسمس 2017، یک درخت صنوبر غول پیکر به ارتفاع 25 متر از جنگل رومینکا در شمال شرقی لهستان در پایان نوامبر به واتیکان منتقل شد و با هزاران زیور آلات و رشته های مهره تزئین شد. هر سال درخت کریسمس از واتیکان از مناطق مختلف ایتالیا یا سایر کشورهای اروپایی می آید. این رسم بیش از 30 سال پیش توسط پاپ ژان پل دوم متولد لهستان معرفی شد.

درخت کریسمس از شهر واتیکان
درخت کریسمس از شهر واتیکان

درختان غول پیکر کریسمس از سیاتل، ایالات متحده آمریکا

آیا می توانید تصور کنید درخت کریسمس را با ارتفاع بیش از 67 متر ببینید؟ بزرگترین درخت کریسمس در جهان که توسط رکوردهای جهانی گینس ثبت شد، صنوبر داگلاس بود که در یک مرکز خرید در شهر سیاتل، واشنگتن در سال 1950 نصب و تزئین شد. این درخت در آن زمان بزرگترین درخت کریسمس بریده شده در جهان بود. این رکورد تا به امروز شکست ناپذیر باقی مانده است، حداقل در مورد درختان طبیعی.

درخت کریسمس در Coeur d’Alene Resort، آیداهو

استراحتگاه کمتر شناخته شده Coeur d’Alene می تواند به داشتن یکی از بزرگترین درختان کریسمس در جهان و بزرگترین درخت کریسمس زنده در ایالات متحده افتخار کند. این درخت همچنان به رشد خود ادامه می دهد و ارتفاع آن به 49 متر رسیده است و آنقدر بزرگ است که شروع از بالای آن به تنهایی 3 متر ارتفاع دارد.

درختی از فرندیل، کالیفرنیا

این شهر کالیفرنیا به دلیل معماری آن که یادآور انگلستان ویکتوریایی است و اغلب مکانی برای فیلم‌هایی است که در قرن نوزدهم ساخته می‌شوند به‌عنوان «دهکده ویکتوریایی» نیز شناخته می‌شود. از سال 1934، این سنت وجود دارد که صنوبر با ارتفاع بیش از 45 متر توسط آتش نشانی محلی تزئین می شود. این درخت کریسمس به یک نقطه عطف واقعی برای شهر کوچک Ferndale تبدیل شده است.

درختی از فرندیل، کالیفرنیا
درختی از فرندیل، کالیفرنیا

درختان غول پیکر کریسمس از دورتموند، آلمان

اگرچه ارتفاع آن بیش از 45 متر است و مطمئناً یکی از بزرگترین درختان کریسمس در جهان است، درخت دورتموند جاذبه اصلی بازار کریسمس است. با این حال، این یک درخت نیست بلکه از بیش از 1700 صنوبر تشکیل شده است که یکی روی دیگری قرار گرفته اند.

درخت کریسمس از باغ وحش تولدو، ایالات متحده آمریکا

بیش از 25 سال است که باغ وحش تولدو مکانی است که بزرگترین جشن کریسمس در شهر برگزار می شود. این باغ وحش دارای یک صنوبر زیبای نروژی است که هر ساله با هزاران چراغ تزئین می شود. با ارتفاع 25 متر، کمی بالاتر از درخت کریسمس مرکز راکفلر است.

درخت کریسمس از باغ وحش تولدو، ایالات متحده آمریکا
درخت کریسمس از باغ وحش تولدو، ایالات متحده آمریکا

درختان غول پیکر کریسمس از مرکز راکفلر

جای تعجب نیست که نیویورک یکی از زیباترین مقاصد کریسمس در جهان در نظر گرفته می شود، زیرا این شهر می داند که چگونه فصل تعطیلات را “انجام دهد”. درخت کریسمس برپا شده در مرکز راکفلر یکی از بزرگترین درختان کریسمس در جهان است که ارتفاع متوسط ​​​​23 متر دارد.

در سال 2017، صنوبر نقره ای که از ایالت پنسیلوانیا آورده شده و 23 متر ارتفاع دارد، در مراسمی با حضور چهره های مهم دنیای موسیقی در اواخر نوامبر روشن شد. درخت کریسمس تا 7 ژانویه هر شب روشن می ماند، اما در کریسمس به مدت 24 ساعت روشن می ماند. پس از جشن ها، به سازمان غیردولتی Habitat for Humanity اهدا می شود تا خانه های چوبی برای افراد محروم بسازد.

درخت کریسمس از پراگ

پراگ یکی از شهرهای اروپایی است که نه تنها به دلیل بازارهای کریسمس و ساختمان‌های قرون وسطایی، بلکه به دلیل وجود یکی از بزرگترین درختان کریسمس در جهان، در نزدیکی کریسمس ارزش بازدید دارد. درخت کریسمس در پراگ با ارتفاع حدود 21 متر با تعداد زیادی زیور آلات شگفت انگیز تزئین شده است و کاملاً با خط افق شهر مطابقت دارد.

درخت کریسمس از پراگ
درخت کریسمس از پراگ

درختان غول پیکر کریسمس از میدان ترافالگار

روح کریسمس هر ساله در خیابان‌های لندن زنده است، بنابراین طبیعتاً داشتن یک درخت کریسمس به زیبایی تزئین شده است. درخت کریسمس میدان ترافالگار در بریتانیا به طور متوسط ​​20 متر ارتفاع دارد. درخت کریسمس میدان ترافالگار لندن، هر ساله از سال 1947 توسط شهر نروژی اسلو اهدا می شود و معمولاً صنوبر 50 تا 60 ساله است که حدود 20 متر ارتفاع دارد.

درختان غول پیکر کریسمس از زوریخ، سوئیس

این درخت کریسمس افتخار بسیاری از سوئیسی ها در فصل کریسمس است و حدود 15 متر ارتفاع دارد. معمولاً در ایستگاه راه آهن زوریخ Hauptbahnoff نصب می شود و با بیش از 7000 زیور آلات ساخته شده از کریستال های Swarowski تزئین شده است.

درخت کریسمس ملی کاخ سفید

درخت کریسمس در کاخ سفید در مقایسه با سایر درختان چشمگیر موجود در لیست، حالت های بیشتری دارد و ارتفاع آن 9 تا 12 متر است. درخت کریسمس هر سال از آلاسکا آورده می شود و 50 درخت کریسمس کوچکتر دیگر که نماد تمام 50 ایالت آمریکا، پنج قلمرو و ناحیه کلمبیا هستند، احاطه شده است.

اگرچه تمام درختان کریسمس در این فهرست درختان طبیعی هستند، اما ذکر این نکته ضروری است که درختان کریسمس مصنوعی نیز در سراسر جهان بسیار محبوب هستند و دلیلی برای رقابت کشورهای مختلف برای کسب عنوان بزرگترین درخت کریسمس در جهان است.

درخت کریسمس ملی کاخ سفید
درخت کریسمس ملی کاخ سفید

به عنوان مثال، در سال 2016 بسیاری از داوطلبان سریلانکایی تلاش زیادی برای نصب یکی از بزرگترین درختان کریسمس در جهان برای فصل تعطیلات انجام می دهند. سازه فولادی که با چراغ ها و مخروط های صنوبر پوشانده شده است، با هدف ترویج هماهنگی مذهبی در سراسر کشور که اکثر ساکنان آن بودایی هستند، ساخته شده است. سازه عظیمی که در پایتخت کلمبو ساخته شد، شامل نزدیک به یک میلیون مخروط صنوبر، صدها متر نوارهای تزئینی و البته بابا نوئل روی سورتمه بود.

 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی