خواسته قطر از مسافران جام‌جهانی

قطر در آستانه جام جهانی ۲۰۲۲ با انتشار راهنمای سفر به این کشور، از هواداران درخواست کرد پوشش خود را رعایت کنند، در جمع ابراز محبت نکنند و به فرهنگ این کشور احترام بگذارند.

جام جهانی ۲۰۲۲ از یکشنبه  ۲۰ نوامبر (۲۹ آبان‌ماه) در قطر آغاز می‌شود، از همین رو راهنمای سفر به این کشور برای هواداران جام جهانی صادر شده است. قطر که آماده میزبانی از حدود ۱.۵ میلیون هوادار تا ۱۸ دسامبر (۲۷ آذرماه) خواهد بود، به آن‌ها توصیه کرده است که شانه و پاهای خود را در ملاءعام بپوشانند و از ابراز محبت در جمع خودداری کنند.

خواسته قطر از هواداران جام‌جهانی
خواسته قطر از هواداران جام‌جهانی: شانه‌ها و پاها را بپوشانید

بر اساس راهنمای بازدید و سفر به قطر که وب‌سایت گردشگری این کشور منتشر کرده، به هواداران (مرد و زن) در جام جهانی توصیه شده که «شانه‌ها و پاهای خود را در ملاءعام بپوشانند و برای احترام به فرهنگ قطر از ابراز محبت در ملاء‌عام خودداری کنند.» همچنین خواسته قطر از مسافران جام‌جهانی ای است تا لباسی را بپوشند که در آن احساس راحتی می‌کنند، مشروط بر این‌که متناسب با فرهنگ این کشور باشد. صمیمیت و ابراز محبت در جمع ممنوع اعلام شده است.

گردشگری قطر همچنین اعلام کرد که «الکل فقط در مکان‌های مشخص شده در ورزشگاه‌ها قابل مصرف است. البته، مصرف مشروبات الکلی در اسلام ممنوع است. گردشگران می‌توانند در بارهای هتل‌ها و باشگاه‌های خصوصی و همچنین در مناطق مشخص شده برای هواداران فیفا و مناطق خاصی در استادیوم‌ها، مشروبات الکلی استفاده کنند.» نوشیدن در هر جای دیگر یا مست شدن در ملاءعام عملی مجرمانه در قطر محسوب می‌شود. قطر در عین حالی که این مقررات را تعیین کرده، سن قانونی استفاده از نوشیدنی‌های الکلی (برای هواداران بین‌المللی) را بالای ۲۱ سال اعلام کرده است.

خواسته قطر از مسافران جام‌جهانی پیش‌تر اعلام کرده بود که مطابق مقررات این کشور اسلامی، ورود هرگونه مشروبات الکلی، فراورده‌های گوشت خوک و سلاح همراه مسافر و هواداران جام جهانی ممنوع است.

توصیه های قطر در جام جهانی 2022
توصیه های قطر در جام جهانی 2022

طبق اعلام وب‌سایت رسمی فیفا، تمام هواداران داخلی و بین‌المللی جام جهانی موظفند برای دریافت کارت هایا کارت دیجیتال، که مجوز ورود به کشور قطر و دسترسی به استادیوم (به همراه بلیت مسابقه) است، اقدام کنند. طرفداران بین‌المللی باید برنامه‌های اقامت خود را برای دریافت تاییدیه نهایی در کارت هایا دیجیتال خود تایید کنند.

مراسم افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ در تاریخ ۲۰ نوامبر (یکشنبه ۲۹ آبان‌ماه)، ساعاتی پیش از بازی افتتاحیه این مسابقات بین قطر و اکوادور برگزار خواهد شد. ایران در این دور از جام جهانی قرار است با تیم‌های انگلیس، ولز و آمریکا مسابقه داشته باشد. نخستین بازی تیم ملی ایران ۳۰ آبان‌ماه مقابل تیم ملی فوتبال انگلیس خواهد بود.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی