سفر به قطر برای تماشای بازی‌های جام جهانی

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی گفت: از دفاتر خدمات مسافرتی مشهد حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر برای تماشای بازی‌های جام جهانی، سفر به قطر را انتخاب کرده‌اند، البته تعدادی از گردشگران به صورت شخصی عازم قطر شده‌ بودند.

فرهاد دوایی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص میزان سفر گردشگران جام جهانی از مشهد و خراسان رضوی به قطر اظهار کرد: آمار دقیقی وجود ندارد. بسیاری از افراد به تنهایی اقدام کرده و به قطر سفر کرده‌اند که در حوزه دفاتر خدمات مسافرتی نبوده است.

سفر به قطر

وی افزود: شاید حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر از مشهد از طریق دفاتر خدمات مسافرتی اقدام به سفر کرده‌اند. آمار گردشگران جام جهانی کل کشور را باید فدراسیون فوتبال اعلام کند که چه تعداد بلیت فروخته است.

سفر به قطر
سفر حدود ۲۰۰ نفر از مشهد به قطر برای تماشای بازی‌های جام جهانی

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی اضافه کرد: هزینه سفر برای گردشگران جام جهانی بالا بود که به طبع افراد زیادی نمی‌توانستند به قطر سفر کنند. سفر جام جهانی از ۲۰۰۰ دلار آغاز و تا ۸۰۰۰ دلار هزینه داشت. سفر ۲۰۰۰ دلاری برای یک بازی و ۲ شب اقامت بوده و فردی که تمام بازی‌های ایران را تماشا کرده و ۱۰ روز در یک هتل خوب اقامت داشته است ۸۰۰۰ دلار هزینه کرده است.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی با اشاره به اینکه قطر بهره‌برداری خوبی از جام جهانی داشت، عنوان کرد: ایران از مقاصد نزدیک قطر به شمار می‌رفت و می‌توانست از وجود گردشگران جام جهانی نهایت استفاده را ببرد. می‌توانستیم پروازهای مختلفی از قطر به کیش اختصاص دهیم، اما چنین نشد.

دوایی ادامه داد: باید از یک سال گذشته کمیته‌ای تحت عنوان جام جهانی تشکیل می‌شد تا تحت نظر این کمیته تمام ارگان‌ها و دستگاه‌های مرتبط سر کار بیایند. اگر اقدامات و تدابیر خوبی از سوی کشور شکل می‌گرفت و به خوبی این برنامه مدیریت می‌شد، می‌توانستیم درآمد خوبی از طریق گردشگران جام جهانی کسب کنیم.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی