جاذبه های دیدنی آلمان

آلمان چیزهای زیادی برای ارائه به بازدیدکنندگان خود دارد: کوه های وسیع، رودخانه های پیچ در پیچ، دره های سرسبز و حدود 20000 قلعه زیبا. این کشور همچنین دارای تاریخ فوق العاده پیچیده ای است که در بسیاری از بناها و موزه های آن منعکس شده است. آلمان، نه تنها قدرت اقتصادی اتحادیه اروپا (EU) است، بلکه اتفاقاً یکی از بهترین مکان ها برای بازدید برای کسانی است که به دنبال یک تعطیلات واقعی و هیجان انگیز در “قاره اروپا” هستند. به لطف شبکه عالی بزرگراه ها (اتوبان ها) و راه آهن هایی که از این کشور اروپای مرکزی عبور می کنند، دسترسی به شهرها و شهرهای بزرگ و کوچک آلمان آسان است. جاذبه های دیدنی آلمان بسیار متنوع و بینظیر است. شما چه در حال برنامه ریزی برای اقامت در یک مکان واحد، مانند پایتخت باشکوه برلین، یا یک شهر تاریخی، مانند مونیخ باشید – یا شاید حتی یک سفر جاده ای (یا ریلی) به مکان های کوچکتر در آلمان که باید از آنها بازدید کنید، مانند شهر زیبای آبگرم بادن بادن در جنگل سیاه یا شهر قلعه قرون وسطایی روتنبورگ – در تور آلمان، همگی را می توانید تجربه کنید.

آلمان با داشتن تنوع گسترده ای از مناظر باورنکردنی، اندکی از همه چیز را در بر می گیرد. از دره‌های زیبای رودخانه‌های راین و موزل گرفته تا کوه‌های باشکوه آلپ باواریا، سواحل شگفت‌انگیز دریاچه کنستانس، و سواحل ناهموار در امتداد دریای بالتیک و دریای شمال، در هر نقطه چیزهای خوبی برای دیدن وجود دارد.

دروازه براندنبورگ برلین

دروازه براندنبورگ برلین در منطقه میته برلین که از آکروپولیس در آتن الگوبرداری شده و برای پادشاه فردریک ویلیام دوم در سال 1791 ساخته شد، اولین سازه نئوکلاسیک شهر بود. ارتفاع آن 26 متر است که شامل کوادریگا، ارابه چهار اسبی تماشایی است که الهه پیروزی را بر فراز این ساختمان دیدنی حمل می کند.

شش ستون عظیم آن در هر طرف سازه، پنج گذرگاه چشمگیر را تشکیل می‌دهند: چهار گذرگاه توسط ترافیک منظم استفاده می‌شد، در حالی که مرکز برای کالسکه‌های سلطنتی در نظر گرفته شده بود. ستون‌های دوریک عظیم نیز دو ساختمان را در هر طرف دروازه تزئین می‌کنند که زمانی توسط جمع‌آوران عوارض و نگهبانان استفاده می‌شد. بدون شک نمادین ترین سازه برلین، ساختار باشکوهی که امروز می بینید در طول جنگ جهانی دوم به شدت آسیب دیده است. همچنین زمانی بخشی از دیوار بدنام برلین بود و برای چند دهه نمادی از تقسیم برلین به شرق و غرب بود.

دروازه براندنبورگ برلین
دروازه براندنبورگ برلین از جاذبه های دیدنی آلمان

 قلعه هایدلبرگ

اگرچه در حال حاضر در ویرانه ها، قلعه هایدلبرگ ساختاری چشمگیر باقی مانده است که تقریباً از هر نقطه در هایدلبرگ قابل مشاهده است. این قلعه که در جنگل سبز و غنی دامنه تپه Königstuhl واقع شده است، حدود 80 متر از بقیه شهر فاصله دارد، می توان از طریق راه آهن فونیکولار یا پله ها به این قلعه رسید. هنگامی که در بالای آن قرار گرفتید، از مناظر شهر زیر آن (از جمله رودخانه نکار و پل قدیمی) دیدن کنید، از معماری چشمگیر رنسانس دیدن کنید، در باغ های قلعه پرسه بزنید و از هایدلبرگ تون – بزرگترین بشکه شراب جهان – دیدن کنید! به این دلایل و موارد دیگر، هایدلبرگ یکی از بهترین شهرهای آلمان برای سفر به حساب می آید. قلعه هایدلبرگ، که در اعماق جنگل های سرسبز قرار گرفته است، به دلیل ساختار رنسانس خود مشهور است و میلیون ها بازدید کننده را به خود جذب می کند.

 قلعه هایدلبرگ
قلعه هایدلبرگ، که در اعماق جنگل های سرسبز قرار گرفته است، به دلیل ساختار رنسانس خود مشهور است و میلیون ها بازدید کننده را به خود جذب می کند.

بهترین زمان برای بازدید: قلعه در تمام طول سال باز است و در تابستان بیشترین بازدید کننده را دارد. در بهار آب و هوا خوب، و ازدحام کمتر است.

برج تلویزیونی برلین

 برج تلویزیونی با ارتفاع 368 متر، بلندترین سازه آلمان است و در اصل توسط جمهوری دموکراتیک آلمان به عنوان نماد قدرت کمونیستی ساخته شد. در حالی که این برج عمدتاً برای پخش ایستگاه های تلویزیونی و رادیویی استفاده می شود، می توانید از سکوی مشاهده آن نیز دیدن کنید تا مناظر پانورامایی باورنکردنی از شهر جهانی برلین را ببینید. حتماً در بار یک نوشیدنی میل کنید یا اگر واقعاً احساس خوبی دارید، در رستوران چرخشی برج نوش جان کنید.Fernsehturm بلندترین ساختمان آلمان است که در ابتدا قرار بود تنها 130 متر ارتفاع داشته باشد. برج تلویزیون اکنون 46 ساله است.

برج تلویزیونی برلین
Fernsehturm یکی از پربازدیدترین جاذبه های دیدنی آلمان است

بهترین زمان برای بازدید: برای بلیط‌های ارزان‌تر و مناظر درخشان از شهر، اواخر شب (21:00 تا 23:00) از آن بازدید کنید.
هزینه ورودی: بزرگسالان از 13 یورو و کودکان از 8.50 یورو

روتنبورگ اوب در تاوبر

ما کل شهر روتنبورگ اوب در تاوبر را یکی از برترین جاذبه‌های توریستی آلمان در نظر می‌گیریم، با چیزهای زیادی برای ارائه به بازدیدکنندگانش. برای عقب نشینی در زمان آماده شوید، زیرا این شهر قرون وسطایی از اوایل دهه 1600 تقریباً دست نخورده بوده است. ما به شدت توصیه می‌کنیم از برج تاون هال بالا بروید، جایی که می‌توانید، بام‌های قرمز شهر (از آنجا که شبیه خانه‌های شیرینی زنجبیلی به نظر می‌رسند) و رودخانه پر پیچ و خم تاوبر در آن سوی دیوارهای شهر را نگاه کنید.

روتنبورگ اوب در تاوبر از جاذبه های دیدنی آلمان
خانه های رنگارنگ روتنبورگ اوب در تاوبر از دهه 1600 تغییر چندانی نکرده است.

بهترین زمان برای بازدید: شما می تواند در تمام طول سال نسبتاً شلوغ باشد و در تمام فصول زیبا است. در ماه دسامبر از برخی از بازارهای زیبای کریسمس بازدید کنید.
هزینه ورودی: رایگان

دروازه براندنبورگ، برلین

اگرچه برلین آثار معروف بسیاری دارد، دروازه براندنبورگ با ستون‌های ماسه‌سنگ و ارابه‌ای که با اسب کشیده می‌شود، احتمالاً از همه قابل تشخیص‌تر است. این بنا در سال 1791 به افتخار پادشاه فردریک ویلیام دوم ساخته شد و از آکروپولیس در آتن الگوبرداری شده است. اگرچه زمانی این دیوار به عنوان بخشی از دیوار بدنام برلین نماد ظلم و ستم بود، اما امروزه به عنوان نماد صلح و وحدت و همچنین قصیده ای برای تاریخ پیچیده آلمان شناخته می شود. می‌توانید درست تا دروازه پیاده‌روی کنید، زیرا اطراف آن توسط یک منطقه پیاده‌رو احاطه شده است. بسیاری از تورهای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری شهر که از مقابل دروازه براندنبورگ حرکت می‌کنند.

بهترین زمان برای بازدید: این جاذبه دیدنی آلمان در شب بهتر دیده می شود، زمانی که می توانید از درخشش آن در نورافکن های زرد رنگ اطراف آن در حین خوردن غذاهای خیابانی لذت ببرید.
هزینه ورودی: رایگان

کلیسای جامع کلن

کلیسای جامع کلن که نمونه ای باشکوه از معماری های گوتیک است، جاذبه اصلی این شهر آلمانی است. این کلیسای جامع که در سواحل رودخانه راین قرار دارد، نزدیک به 6200 متر مربع فضا را پوشش می دهد و از 56 ستون عظیم و زیبا تشکیل شده است. برای دیدن پنجره‌های شیشه‌ای خارق‌العاده کلیسای جامع که قدمت آن به قرن دوازدهم بازمی‌گردد، به داخل آن بروید و برای تماشای مناظر پانوراما از کلن از برج جنوبی بالا بروید. کلیسای جامع کلن، در طول شب روشن می شود و آن را به یک منظره غیر قابل چشم پوشی تبدیل می کند.

کلیسای جامع کلن
کلن یکی از بهترین شهرهای آلمان برای بازدید است

بهترین زمان برای بازدید: کلیسای جامع معمولا از ساعت 6:00 تا 21:00 و 13:00 تا 16:30 یکشنبه ها باز است. اگر می خواهید در یک مراسم کلیسا شرکت کنید، یک روز یکشنبه برنامه ریزی کنید.
هزینه ورودی: 3 یورو

قلعه نوی شوان اشتاین آلمان

شاید یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های گردشگری آلمان، Neuschwanstein، یک قلعه افسانه‌مانند چشمگیر است که از والت دیزنی الهام گرفت تا معروف‌ترین پارک خود، پادشاهی جادویی را ایجاد کند. در واقع، دیدن شباهت بین این قلعه قرن نوزدهمی و قلعه سیندرلا بسیار آسان است. احاطه شده توسط دره های فراگیر، کوه های سر به فلک کشیده و دریاچه های زیبا، بهتر است از Marienbrücke یا Mary’s Bridge – پلی بر روی دره Pöllat که مناظر خیره کننده ای از قلعه و مناظر اطراف آن را ارائه می دهد، Neuschwanstein را ببینید. قلعه باشکوه Neuschwanstein از پشت ابرها نگاه می کند. نام نویشوانشتاین به معنای «قلعه جدید قو» است و از اپرای معروف قرن نوزدهم به نام لوهنگرین الهام گرفته شده است.

قلعه نوی شوان اشتاین آلمان
قلعه نوی شوان اشتاین آلمانیکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری آلمان است

هزینه ورودی: 13 یورو. برای کودکان زیر 18 سال رایگان است

جشن اکتبر (OKTOBERFEST)، مونیخ

اگر قصد بازدید از این جاذبه گردشگری را دارید، باید عاقلانه برنامه ریزی کنید، زیرا این اتفاق فقط یک بار در سال در طول 16 تا 18 روز می افتد. Oktoberfest که از پایان سپتامبر تا اولین آخر هفته اکتبر اجرا می شود، سالانه بیش از 6 میلیون بازدید کننده را جذب می کند. این یک جشن کامل از میراث آلمانی، آبجو، هندل (مرغ کباب)، würstl (سوسیس)، knödel (کوفته) و سایر غذاهای سنتی است. 

جشن اکتبر (OKTOBERFEST)، مونیخ از جاذبه های دیدنی آلمان
جشن اکتبر (OKTOBERFEST)، مونیخ

بهترین زمان برای بازدید: فقط از اواخر سپتامبر تا اوایل اکتبر ادامه دارد. حتما در مورد تاریخ های خاص از قبل تحقیق کنید.
هزینه ورودی: رایگان (بسته به مکان متفاوت است)

دیوار برلین، برلین

هیچ بازدیدی از برلین بدون دیدن یکی از معروف ترین دیوارهای جهان کامل نمی شود. دیوار برلین (Berliner Mauer) آلمان شرقی (از جمله برلین شرقی) را از سال 1961 تا 1990 از برلین غربی جدا کرد که در نهایت تخریب شد. هنوز هم می‌توانید از برخی از بقایای دیوار، از جمله چکپوینت چارلی (یک نقطه گذرگاه معروف در امتداد دیوار) و بخش باقی‌مانده در نزدیکی Ostbahnhof دیدن کنید. بخش‌هایی از دیوار، اغلب با پیام‌های سیاسی و نمادهای صلح روی آن نوشته شده است. دیوار برلین یکی از نمادین ترین بناهای دیدنی جهان است.

دیوار برلین، برلین
دیوار برلین یکی از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری آلمان است

بهترین زمان برای بازدید: هر زمان. سایت یادبود از دوشنبه تا یکشنبه از ساعت 8:00 تا 22:00 باز است
هزینه ورودی: رایگان

پارک و کاخ سانسوچی، پوتسدام

کاخ سانسوچی با یک راه پله شیب دار به گنبد مسی، اغلب با ورسای فرانسه مقایسه می شوند. اگرچه Sanssouci از ده اتاق تشکیل شده است که بسیار کوچکتر از کاخ ورسای است، اما یک منظره چشمگیری دارد که در سفر به آلمان نباید از دست داد. پس از کاوش در فضای داخلی کاخ و تماشای معماری باشکوه، حتماً در پارک اطراف آن قدم بزنید که در آن بیش از 3000 درخت میوه، گلخانه‌های بی‌شماری و یک باغ گل گسترده به سبک باروک خواهید دید. کلمه “sanssouci” به معنای “بدون نگرانی” است. این کاخ برای استراحت و آرامش فردریک کبیر بین سال‌های 1745 و 1747 ساخته شد. پس از بازدید از کاخ، حتما در باغ زیبایی که بیش از 3000 درخت میوه دارد قدم بزنید.

پارک و کاخ سانسوچی از جاذبه های دیدنی آلمان
پارک و کاخ سانسوچی یکی از پربازدیدترین جاذبه های دیدنی آلمان است

بهترین زمان برای بازدید: بین ماه مه و اکتبر (برای جلوگیری از هر گونه تعطیلی یا ساعات کاری محدود)
هزینه ورودی: 12 یورو

 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی