بازگشایی شهر آینده دبی، اکسپو 2020

مقامات دبی اعلام کردند سایت عظیم اکسپو ۲۰۲۰ دبی با عنوان اکسپو سیتی دبی یا «شهر آینده» با مسکن، مشاغل و امکانات تفریحی بازگشایی می‌شود.

به نقل از بیزینس، توسعه در حومه دبی با هدف هفت میلیارد دلار برای اکسپو ۶ ماهه که در ماه مارس به پایان رسید، در حال حاضر میزبان دفاتر اپراتور شرکت DP World دبی و شرکت آلمانی زیمنس است.

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم امارات، در بیانیه‌ای گفت: ما تغییر مکان نمایشگاه را به اکسپوسیتی دبی، شهری جدید که زیباترین جاه‌طلبی‌های دبی را نشان می‌دهد، اعلام می‌کنیم.

اکسپو سیتی دبی
اکسپو سیتی دبی

اکسپو سیتی دبی، شهری دوستدار محیط زیست، دوستدار خانواده‌ها، اقتصاد و نسل‌های آینده خواهد بود و ۸۰ درصد از زیرساخت‌ها و ساختمان‌های اولیه آن همچنان باقی خواهد ماند.

در این اطلاعیه بدون اشاره به جزئیات بیشتر آمده شهر آینده علاوه بر DP World و زیمنس، استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های کوچک و متوسط را در خود جای خواهد داد و هیچ آماری در مورد میزان مسکن یا فضای اداری در دسترس ارائه نشده است.

دفتر شیخ محمد گفت: منطقه جدید که در اول اکتبر افتتاح می‌شود و قبلا به‌ عنوان منطقه ۲۰۲۰ نامگذاری شده بود، با پایداری، نوآوری، آموزش و سرگرمی هدایت می‌شود و در آن استفاده از پلاستیک‌های یک بار مصرف ممنوع خواهد شد.

برگزارکنندگان می‌گویند: با وجود همه‌گیری ویروس کرونا که برگزاری این رویداد را یک سال به تعویق انداخت، ۱۹۲ غرفه اکسپو ۲۴ میلیون بازدیدکننده داشته است.

اکسپو به فهرستی از طرح‌های جذاب در دبی پیوسته است.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی