آلمان

شرح

مناطق مرکزی و جنوبی آلمان دارای تپه ها و کوه های جنگلی است که توسط دره های رودخانه دانوب، ماین و راین بریده شده اند. در شمال، چشم انداز به یک دشت وسیع که تا دریای شمال امتداد دارد هموار می شود. آلمان کشوری با تنوع باورنکردنی است. که با ۹ کشور فرانسه، لوکزامبورگ، دانمارک، بلژیک، سوئیس، اتریش، جمهوری چک، هلند و لهستان مرز مشترک دارد. بزرگترین منطقه جنگلی این کشور و معروف ترین آن، در جنوب غربی نزدیک مرز سوئیس است. اینجا جنگل سیاه است، منطقه ای کوهستانی پر از کاج و صنوبر. این جنگل شامل سرچشمه دانوب، یکی از طولانی ترین رودخانه های اروپا است.

جغرافی

موقعیت آلمان در قلب اروپا تاریخ آن را شکل داده است. این کشور با 9 همسایه است که در منتهی الیه شمال خود در شبه جزیره یوتلند به دانمارک محدود می شود. شرق و غرب شبه جزیره، دریای بالتیک (Ostsee) و سواحل دریای شمال، به ترتیب مرز شمالی را تکمیل می کنند. در غرب، این کشور با هلند، بلژیک و لوکزامبورگ همسایه است. در جنوب غربی با فرانسه هم مرز است. آلمان تمام مرزهای جنوبی خود را با سوئیس و اتریش مشترک است. در جنوب شرقی مرز با جمهوری چک مطابق با مرز قبلی در سال 1918 است که توسط معاهده ای در سال 1945 تمدید شد. شرقی ترین مرز با لهستان در امتداد مسیر شمالی رودخانه نایسه و متعاقباً اودر به دریای بالتیک، با انحراف به سمت غرب در مجاورت می شود. شمال به استثنای شهر بندری سابق آلمان اشتتین (در حال حاضر Szczecin، لهستان) و دهانه اودر. این مرز منعکس کننده از دست دادن سرزمین های شرقی آلمان به لهستان است که در کنفرانس یالتا (فوریه 1945) مورد توافق قرار گرفت، در کنفرانس پوتسدام (ژوئیه تا اوت 1945) که در میان متحدان پیروز جنگ جهانی دوم برگزار شد، مورد توافق قرار گرفت و توسط دولت های بعدی مجدداً تأیید شد.

مردم و فرهنگ 

امروزه تقریباً از هر ده آلمانی یک نفر از یک کشور خارجی می آید که بیش از هر زمان دیگری در تاریخ است. بزرگترین اقلیت ترک هستند که در دهه 1950 شروع به کار کردند. حدود دو سوم آلمانی ها مسیحی هستند. مردم آلمانی زبان - که شامل ساکنان آلمان و همچنین ساکنان اتریش، لیختن اشتاین، و بخش‌های عمده سوئیس و لوکزامبورگ می‌شوند. بخش کوچکی از فرانسه، بلژیک، هلند و ایتالیا؛ و بقایای جوامع آلمانی در اروپای شرقی - از نظر ریشه‌های قومی، تقسیمات گویش و میراث سیاسی و فرهنگی خود بسیار ناهمگون هستند، که در آن شکاف بین پروتستان و کاتولیک رومی از زمان اصلاحات پروتستان و ضد اصلاحات کاتولیک نقش مهمی ایفا کرده است.

آلمان را "سرزمین شاعران و متفکران" نامیده اند. آلمانی ها در همه اشکال هنر، به ویژه موسیقی کلاسیک مشهور هستند. از آهنگسازان معروف آن می توان به باخ، برامس، شومان، واگنر و بتهوون اشاره کرد.

طبیعت آلمان

دولت آلمان سخت تلاش می کند تا از حیات وحش این کشور محافظت کند. 97 ذخیره گاه طبیعی در این کشور وجود دارد که بزرگترین آنها جنگل سیاه، منطقه ای کوهستانی پر از کاج و صنوبر است. این جنگل شامل سرچشمه دانوب، یکی از طولانی ترین رودخانه های اروپا است. با وجود این تلاش‌ها، بسیاری از گونه‌ها از جمله گونه‌های خاصی از نهنگ‌ها، بیورها و راسوها در خطر انقراض هستند.

زیستگاه های اصلی بکر در دو منطقه اصلی قرار دارند. ساحل هموار شمالی زیستگاه زندگی دریایی و پرندگان در حال حرکت است، در حالی که تپه ها و کوه های جنگلی در جنوب بهترین مکان برای یافتن گربه های وحشی، گراز، بزکوهی و سایر پستانداران بزرگ هستند.

دریاچه ها و تالاب ها در امتداد خطوط ساحلی، نقطه توقف مهمی برای بسیاری از پرندگان مهاجر هستند. دولت ذخایری برای حفاظت از پرندگان ایجاد کرده است.

تاریخ کشور آلمان

انسان ها حدود 10000 سال پیش، پس از پایان آخرین عصر یخبندان، در شمال اروپا ساکن شدند. اولین افرادی که به زبانی شبیه به آلمانی امروزی صحبت کردند احتمالاً حدود 5000 سال پیش در این منطقه زندگی می کردند. با این حال، هنوز هزاران سال قبل از ایجاد آلمان باقی مانده بود.

آلمان اولیه مجموعه ای از ایالت های کوچک بود که توسط دوک ها و پادشاهان اداره می شد. اما در سال 1871، کشور توسط سیاستمداری به نام اتو فون بیسمارک از طریق زور و اتحاد متحد شد.

در اواخر قرن نوزدهم، آلمان شروع به رقابت با سایر کشورهای اروپایی برای ایجاد مستعمرات در آفریقا و آسیا کرد. این تنش ها منجر به جنگ جهانی اول در سال 1914 شد، بدترین درگیری که جهان تا به حال دیده بود. آلمان و متحدانش در جنگ به بریتانیا، فرانسه، اتحاد جماهیر شوروی (که اکنون روسیه نامیده می شود) و ایالات متحده شکست خوردند.

آدولف هیتلر و حزب نازی او در سال 1933 به قدرت رسیدند و قول دادند آن را دوباره بزرگ کنند. در سال 1939، هیتلر به لهستان حمله کرد و جنگ جهانی دوم را آغاز کرد. در طول جنگ، هیتلر اردوگاه هایی را در آلمان ایجاد کرد که در آن میلیون ها یهودی و دیگران به قتل رسیدند. جنگ در سال 1945 با شکست آلمان ها و خودکشی هیتلر به پایان رسید.

پس از جنگ جهانی دوم، آلمان به دو بخش غربی و شرقی تقسیم شد. این کشور به مرکز درگیری بین اتحاد جماهیر شوروی و قدرت های غربی تبدیل شد. این رویارویی که 44 سال به طول انجامید، جنگ سرد نام گرفت. در سال 1989، آلمان شرقی مرزهای خود را باز کرد و جنگ سرد به پایان رسید.

قاره: اروپا
زبان رسمی: آلمانی
جمعیت: ۸۳/۷ میلیون
واحد پول: یورو

شهرهای مهم

قیمت ویزا: تماس گرفته شود

شرح

شرایط اخذ ویزای آلمان

کشور آلمان، به دلیل دارا بودن شرایط پناهندگی و حمایت از پناهندگان، سخت گیری زیادی در اعطای ویزا دارد. در صورتی که شرایط زیر را برای اخذ ویزای آلمان نداشته باشید، نمی‌توانید ویزای این کشور را دریافت کنید.

 

شرایط ویزای آلمان عباتند از:

۱. تمکن مالی: تمکن مالی برای ویزای آلمان، حداقل 200 میلیون تومان برای هر نفر می‌باشد. در صورتی که مبلغ تمکن مالی شما زیر این مبلغ باشد، درخواست ویزای شما رد خواهد شد. تمکن مالی باید به یورو صادر شود و توسط شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.

۲. گردش حساب: منظور از گردش حساب، مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست بلکه، تعداد تراکنشات حساب متقاضی در ۳ ماه اخیر می‌باشد. گردش حساب، باید با نامه تمکن مالی همخوانی داشته باشد. در صورتی که تطابقی بین این دو وجود نداشته باشد و یا گردش حساب شما پائین باشد، ویزای آلمان شما ریجکت خواهد شد.

۳. ارائه دعوت‌نامه قوی: منظور از دعوت نامه قوی، دعوت نامه ای است که از سوی اعضای خانواده، یک شرکت و یا یک نمایشگاه باشد. در متن دعوت‌نامه، باید اطلاعات شخصی متقاضی به صورت کامل وارد شده و مدت زمان و محل اقامت متقاضی ذکر شود. همچنین، در صورتی که دعوت کننده از متقاضی حمایت مالی می‌کند، باید در متن دعوت نامه ذکر شود.

۴. تاریخچه سفری: لزومی به ارائه تاریخچه سفری برای ویزای آلمان نیست. اما در صورتی که ویزای شینگن و یا هر ویزای معتبر دیگری در پاسپورت خود داشته باشید، شانس شما برای اخذ ویزای آلمان بیشتر می‌شود.

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی