Neuschwansteinقلعه نوی شوان اشتاین آلمان

شرح

قلعه نوی شوان اشتاین آلمان شبیه تصاویر کتاب داستان است. با معماری، برج‌ها، نقاشی‌های دیواری و تالار تخت، نویشوانشتاین (یا Schloss Neuschwanstein، همانطور که در آلمانی به آن گفته می‌شود) به نظر می‌رسد که مستقیماً از افسانه مورد علاقه شما بیرون کشیده شده است. اما داستان پشت این کاخ فوق‌العاده که در کوه‌های آلپ باواریا واقع شده است، به زیبایی این کاخ نیست.

لودویگ دوم، پادشاه بایرن، قلعه کنار صخره را در سال 1868، درست دو سال پس از فتح اتریش و باواریا توسط پروس در طول جنگ اتریش و پروس (که گاهی به آن جنگ هفت هفته ای می گویند) سفارش داد، که عملاً قدرت لودویگ دوم را سلب کرد. او به سرعت به یک دنیای فانتزی خصوصی عقب نشینی کرد و خود را با قلعه های مجلل احاطه کرد، جایی که می توانست رویاهای خود را برای تبدیل شدن به یک پادشاه واقعی و مستقل انجام دهد.

طبق گفته اداره قلعه باواریا، لودویگ دوم هرگز قلعه نوی شوان اشتاین نهایی را ندید – او در سال 1886 درگذشت و برج های نهایی تا سال 1892 تکمیل نشدند. اما چند هفته پس از مرگ ناگهانی و مرموز او، قلعه باشکوه به سرعت در معرض دید عموم قرار گرفت و به یکی از محبوب ترین جاذبه های منطقه تبدیل شد.

قلعه Neuschwanstein در آلمان، در دهکده سابق باواریایی Hohenschwangau، امروز منطقه شهری شهرداری شوانگاو در نزدیکی شهر Füssen واقع شده است. امروزه قلعه نویشوانشتاین یکی از پربازدیدترین قلعه های جهان است که بازدید از آن را در تور آلمان به شما پیشنهاد می کنیم.

قلعه نوی شوان اشتاین آلمان یک قلعه پارادوکس است،
یک قلعه پارادوکس

تاریخچه قلعه

شاه لودویگ از ستایشگران و حامیان بزرگ ریچارد واگنر، آهنگساز مشهور جهان بود. قلعه نوی شوان اشتاین به افتخار او ساخته شد و بسیاری از اتاق‌های داخل قلعه از شخصیت‌های واگنر الهام گرفته شده است. طبقه سوم به ویژه نشان دهنده تحسین لودویگ از اپراهای واگنر است.

تالار خوانندگان، که کل طبقه چهارم نویشوانشتاین را اشغال می‌کند، شامل شخصیت‌هایی از اپراهای واگنر نیز می‌شود. Neuschwanstein در لغت به معنای “قلعه جدید قو” است که به “شوالیه قو” یکی از شخصیت های واگنر اشاره دارد.

قلعه نوی شوان اشتاین در محل دو قلعه کوچکتر قرار دارد که ویرانه های آنها در سال 1868 پاکسازی شد. سنگ بنای قلعه نوی شوان اشتاین در سپتامبر 1869 گذاشته شد. اگرچه لوئیس انتظار داشت کل پروژه ظرف سه سال تکمیل شود، اما تا سال 1873 فقط ساختمان دروازه قابل سکونت بود. مراسم تکمیل در 29 ژانویه 1880 برگزار شد، اما حتی در آن زمان قلعه هنوز در حال ساخت بود. اتصالات فنی حدود چهار سال و نیم بعد تکمیل شد و قلعه در سال 1886 ناقص باقی ماند، زمانی که لویی در اثر غرق شدن خود درگذشت. او در مجموع تنها شش ماه در آنجا زندگی کرده بود. چند هفته پس از درگذشت او، قلعه ناتمام به عنوان موزه در معرض دید عموم قرار گرفت. نسخه های ساده شده از برج و سازه های مربعی قلعه تا سال 1892 تکمیل نشد و تنها حدود 12 اتاق تمام شد.

قلعه نوی شوان اشتاین به عنوان قلعه پارادوکس شناخته شده است. این در زمانی ساخته شد که قلعه ها دیگر به عنوان سنگر ضروری نبودند، و علیرغم طراحی رمانتیک قرون وسطایی آن، لوئیس همچنین آن را ملزم به داشتن جدیدترین امکانات رفاهی فنی کرد. این سازه مجلل با حیاط دیواری، باغ سرپوشیده، گلدسته ها، برج ها و غار مصنوعی کامل شده است. برخلاف قلعه‌های قرون وسطایی که از آن الگوبرداری شد، قلعه نوی شوان اشتاین مجهز به آب جاری در سراسر آن است. اتاق غذاخوری توسط یک آسانسور از آشپزخانه سه طبقه زیر سرویس می شود. لوئیس حتی مطمئن شد که قلعه به خطوط تلفن متصل است، اگرچه در زمان ساخت آن تعداد کمی از مردم تلفن داشتند.

تاریخچه قلعه
Schloss Neuschwanstein (به آلمانی به معنای قلعه) توسط پادشاه لودویگ دوم باواریا ساخته شد که به عنوان “شاه پریان” نیز شناخته می شود.

در حالی که ظاهر نویشوانشتاین شبیه یک قلعه قرون وسطایی است، اما در آن زمان به فناوری پیشرفته مجهز شده بود. به عنوان مثال در هر طبقه از قلعه، توالت هایی با سیستم فلاشینگ اتوماتیک و همچنین سیستم گرمایش هوا برای کل قلعه وجود داشت. آب از چشمه ای در نزدیکی آن که تنها 200 متر بالاتر از قلعه قرار داشت، تامین میشد. موقعیت‌یابی قلعه نوی شوان اشتاین نیز افسانه‌ای است. در کوه های آلپ در باواریا، آلمان، در منظره ای باشکوه، بر فراز تپه ای واقع شده است. قلعه نوی شوان اشتاین مشرف به دره Hohenschwangau است.

اگر برای بازدید از این قلعه بیایید، از چشم انداز فوق العاده زیبایی که آن را احاطه کرده است شگفت زده خواهید شد. همچنین، قلعه نوی شوان اشتاین بسیار نزدیک به شهر Fussen، که همچنین یک مقصد گردشگری محبوب در آلمان است، قرار دارد.

قلعه نوی شوان اشتاین و دیزنی

فضای داخلی قلعه نویشوانشتاین به زیبایی بیرون آن است. اگرچه تنها 14 اتاق قبل از مرگ ناگهانی لودویگ دوم در سال 1886 به پایان رسید، اما این اتاق ها با شکوه تزئین شده بودند. اتاق تخت دو طبقه به سبک بیزانسی با نقاشی های دیواری که فرشتگان را به تصویر می کشند طراحی شده است. از قضا، هیچ تختی در اتاق تخت وجود ندارد، زیرا لودویگ قبل از اتمام کامل آن درگذشت. اغلب گفته می شود که قلعه نویشوانشتاین الهام بخش “قلعه زیبای خفته” در پارک موضوعی دیزنی لند در کالیفرنیا، ایالات متحده است.

"

خیال پردازان دیزنی در طول برنامه ریزی و ساخت دیزنی لند از قلعه نوی شوان اشتاین دیدن کردند و گفته می شود که به عنوان الگویی برای طراحی قلعه زیبای خفته عمل کرده است. با این حال، توجه به این نکته مهم است که قلعه دیزنی یک طرح اصلی است و کپی دقیق قلعه نوی شوان اشتاین نیست. امروزه، قلعه نوی شوان اشتاین پربازدیدترین قلعه آلمان و یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در جهان است. هر سال بیش از 1.300.000 نفر از دروازه آن عبور می کنند.

معماری داخلی قلعه نوی شوان اشتاین

اتاق‌های اصلی نویشوانشتاین عمدتاً با نقاشی‌های دیواری صحنه‌هایی از حماسه‌های آلمانی و نوردیک تزئین شده‌اند که ریچارد واگنر آثار خود را بر اساس آن‌ها ساخته است. این برنامه توسط مورخ هنر و ادبی هیازینث هالند طراحی شده است.

لودویگ دوم از همان ابتدا می خواست که «قلعه جدید» او نسخه بزرگتر و باشکوه تری از «تالار خوانندگان» وارتبورگ به عنوان یادگاری از فرهنگ جوانمردی قرون وسطی داشته باشد. نتیجه نهایی ترکیبی از نقوش دو سالن وارتبورگ، «تالار خوانندگان» و «تالار فستیوال» بود که البته برای اجرا یا حتی جشنواره در نظر گرفته نشده بودند.

اتاق یادبود دیگر، تالار تخت، تنها در سال 1881 اضافه شد، زمانی که لودویگ دوم در سال‌های آخر عمرش نیز می‌خواست نسخه‌ای از تالار افسانه‌ای گریل مطابق با توصیف شاعران قرون وسطی باشد تا سلطنت مسیحی را تجلیل کند. این اتاق با این حال اشاره ای به سلسله خود او نیز دارد. نقشه اتاق، جامع ترین و پیچیده ترین نقشه قرن نوزدهم، توسط خود لودویگ دوم طراحی شد که به خوبی اجرا شده بود. بنا به دلایل ساختاری، ساختمانی فولادی مانند یک ساختمان کاربردی مدرن بود که با گچ پوشانده شده بود.

"معماری

هر یک از اتاق های مسکونی مجاور به یک حماسه اختصاص داده شده است. از سال 1880 یک “کابینت” به یک غار مصنوعی کوچک، بر اساس غار زهره در “Tannhäuser” با نور الکتریکی رنگی و یک آبشار واقعی تبدیل شد.

موقعیت جغرافیایی

کشور: آلمان
شهر: برلین
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی