Bimmah Sinkholeحفره هویه النجم یا حفره بی‌ماه

شرح

اگر به دنبال بازدید از حفره هویه النجم یا حفره بی‌ماه Bimmah Sinkhole در عمان هستید، به مکان مناسبی آمده اید. Bimmah Sinkhole در صدر لیست از کارهایی است که باید در عمان انجام دهید و پس از بازدید متوجه خواهید شد که چرا!

اگر چیز زیادی در مورد حفره هویه النجم یا حفره بی‌ماه نشنیده اید، به یکی از زیباترین چاله های شنای طبیعی فکر کنید که تا به حال دیده اید. قطعا Bimmah Sinkhole شگفت انگیز خواهد بود و از مقیاس و طبیعت حماسی این مکان شگفت زده خواهید شد. اگر به دنبال بازدید از یکی از بهترین شگفتی های طبیعی در عمان هستید، مطمئن شوید که Bimmah Sinkhole را در لیست خود قرار دهید!

در شمال عمان، درست خارج از جاده بین دیباب و بیمه، یک نمونه زیبا از پدیده های طبیعی وجود دارد. در یک منطقه مسطح دیگر، یک فروچاله در حدود یک سوم مایل از دریا تشکیل شده است که منجر به ترکیبی فیروزه ای از آب شیرین و نمک می شود.

زمین شناسان تایید کرده اند که این استخر با عمق 65 فوت در واقع یک فروچاله است، اما مردم محلی به افسانه برخورد شهاب سنگی به آن نقطه پایبند هستند. زمانی که شهرداری محلی این منطقه را به پارکی برای حفظ و حفاظت از حفره تبدیل کرد، نام پارک Haweat Najm (ستاره در حال سقوط) انتخاب شد.

یک راه پله بتنی بزرگ در میان مناظر طبیعی قرار دارد، اما راهی کمتر متزلزل به سمت استخر زیبا ارائه می دهد. بسیاری از مردم فقط برای تحسین زیبایی آن می‌روند، یا پاهای خود را در آب آبی-سبز روشن فرو می‌برند تا نوعی پدیکور با ماهی انجام دهند. هنوز برخی از آنها از آب شور نهایت استفاده را می برند و از صخره های داخل غار غواصی می کنند.

حقایق جالب از حفره هویه النجم یا حفره بی‌ماه 
حقایق جالب از حفره هویه النجم یا حفره بی‌ماه

حفره هویه النجم یا حفره بی‌ماه که حویات نجم نیز نامیده می‌شود، در «استان مسقط» عمان قرار دارد. این شهر که بین دو شهر بیمه و دیباب قرار دارد، برای شنا و لذت بردن از مناظر زیبای منطقه ایده آل است. شهرداری محلی پارک هوایات نجم را ایجاد کرده است که گودال بیمه را احاطه کرده است تا از این جاذبه محافظت کند. بازدیدکنندگانی که از این منطقه عبور می کنند اغلب برای چند ساعت استراحت در برابر آفتاب سوزان در اینجا توقف می کنند.

بر اساس فولکلور محلی، هوایات نجم (ستاره سقوط کرده)، یا همان طور که بیشتر معروف است، حفره هویه النجم یا حفره بی‌ماه ، توسط یک شهاب سنگ ایجاد شد که به منطقه برخورد کرد و در نتیجه دهانه عمیق را تشکیل داد. با این حال، زمین شناسان توضیح متفاوتی برای شکل گیری آن دارند و فرسایش سنگ های آهکی را مسئول تشکیل فروچاله بیمه می دانند. سنگ هایی که فرو ریختند به عمق زمین رفتند و دهانه ای مانند حفره ایجاد کردند. بسیاری بر این باورند که این دهانه از طریق یک تونل زیرزمینی به دریا متصل شده است، بنابراین رنگ فیروزه‌ای بدیع آب در اینجا توضیح می‌دهد.

حقایق جالب از حفره هویه النجم یا حفره بی‌ماه 

1. اعتقاد بر این است که این گودال زیبا در نتیجه برخورد یک شهاب سنگ با زمین (که نام آن هوایات نجم به معنی ستاره در حال سقوط است) وجود دارد و باعث ایجاد حفره عمیق در زمین شده است، اما این فقط یک افسانه است. در واقع به دلیل کنده شدن صخره ها و غارنوردی در آب توسط آب زیرزمینی به طور طبیعی شکل گرفته است.

2. بازدید از حفره هویه النجم یا حفره بی‌ماه مزایای خود را دارد. این نقطه در نزدیکی برخی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری قرار دارد و واقعاً جرقه ای از ماجراجویی را به برنامه سفر شما اضافه می کند. وادی شب معروف، تیوی و وادی الاربعین وجود دارد که می توان به چند مورد اشاره کرد.

3. حفره هویه النجم یا حفره بی‌ماه در خدمت یک پدیده طبیعی منحصر به فرد است. از طریق یک تونل زیرزمینی کوچک به اقیانوس متصل می‌شود، که نتیجه آن داشتن آبی است که طعم تازه اما گاهی شور دارد.

4. بله، گودال توسط ماهی های ریز اشغال شده است که پدیکور رایگان برای همه ارائه می دهند. ماساژ باعث ایجاد حس گزگز و گزگز می شود که باعث می شود پاهای شما از سلول های مرده عاری شود.

5. عمق استخر فروچاله حدود 20 متر است که آن را به توقفی هیجان انگیز برای علاقه مندان به غواصی تبدیل می کند. شناور شدن در آب های زمردی آن ممکن است وسوسه انگیز به نظر برسد، اما اگر شناگر مبتدی هستید، از انتهای عمیق دوری کنید و به شنا در آب های کم عمق ادامه دهید.

چه چیزی این مکان را منحصر به فرد می کند؟
چه چیزی این مکان را منحصر به فرد می کند؟

چه چیزی این مکان را منحصر به فرد می کند؟

چاله Bimmah یکی از ایده آل ترین چاله های شنا است که در شبه جزیره عربستان یافت می شود. در حالی که زمانی به یک شهاب سنگ نسبت داده می شد، در واقع یک فروچاله است. در زیر فروچاله لایه ای از سنگ آهک وجود دارد. با بازدید از فروچاله Bimmah ممکن است مردم محلی افسانه خود را در مورد چگونگی تشکیل آن توسط یک شهاب سنگ بیان کنند. نام عربی آن “حویات نجم” نشان دهنده این اعتقاد است – به معنای “ستاره در حال سقوط”.

فروچاله‌ها معمولاً از آب‌های زیرزمینی تشکیل می‌شوند که سنگ‌های زیر سطح (مانند سنگ آهک) را می‌خورند تا زمانی که زمین در بالای آن فرو بریزد. این فروچاله ها را می توان در سرتاسر جهان و گاهی در ساختمان های کم عمق یافت کرد.

موقعیت جغرافیایی

کشور: عمان
شهر: مسقط
آدرس: ۲۳PC+CR۲, Dabab Sinkhole هوية نجم, Dibab, Oman
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی