معروف ترین جاذبه های پاریس

جاذبه های پاریس و مقاصد دیدنی افسانه ای آن مانند مکان های تاریخی، فرهنگی و معروفی هستند که همه با پاریس آشنا می شوند. برخی از آنها، مانند برج سر به فلک کشیده ایفل، رودخانه زیبای سن، طاق یادبود پیروزی ، و حتی مجسمه سفید و درخشان سکره کور (قلب مقدس) که در بالای یک تپه قرار دارد، بخشی از خط افق پاریس هستند و به راحتی از بسیاری از نقاط شهر قابل مشاهده هستند. 

اما برای قدم زدن در محله ای نمادین مانند محله لاتین یا مونمارتر زمان بگذارید. در باغ زیبای لوکزامبورگ استراحت کنید. از غروب غروب آفتاب در امتداد رود سن به عنوان یکی از بهترین جاذبه های پاریس لذت ببرید.

چند لحظه را به تحسین کلیسای نوتردام بگذرانید. متأسفانه، به دلیل آتش سوزی غم انگیز 2019 اکنون فقط می توانید نمای بیرونی را مشاهده کنید. با این حال، اگر تلاش‌های مرمت طبق برنامه ادامه یابد، حداقل بخش کوچکی از کلیسای جامع باشکوه ممکن است تا سال 2024 به روی عموم باز شود. و روزی دوباره آنها را خواهید دید.

و برای بازدید از حداقل یکی از معروف ترین موزه های پاریس برنامه ریزی کنید و شاهکارهای آنها را شخصا تجربه کنید. مونالیزا و ونوس میلو را در موزه لوور، شب پرستاره ون گوگ در اورسی، یا هنرهای مدرن معاصر را در پمپیدو ببینید و در نهایت، زمانی را برای جاذبه های کمتر دیده شده پاریس صرف کنید.

برج ایفل، معروف ترین جاذبه پاریس

پاریس بدون برج نمادین ایفل چه خواهد بود؟ این بنا که توسط گوستاو ایفل برای بزرگداشت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه ساخته شده است، در نمایشگاه جهانی پاریس در سال 1889 ارائه شده است. این بنا با ارتفاع 324 متر، یکی از پربازدیدترین بناهای تاریخی در جهان با نزدیک به 7 میلیون بازدید کننده در سال است.

طبقه اول برج ایفل 58 را در خود جای داده است که در دو سطح و همانطور که از نامش پیداست 58 متر بالاتر از سطح زمین قرار دارد. در طبقه دوم، بهترین منظره در ارتفاع 115 متری است، زیرا نمای غواصی دارد. سرانجام در طبقه سوم در ارتفاع 275 متری، می توانید ببینید که دفتر گوستاو ایفل چیست. برای افراد ماجراجوتر، امکان استفاده از پله ها و بالا رفتن از 1665 تا قله وجود دارد. صعود از برج ایفل برای لذت بردن از منظره باشکوه پاریس، بسیار پیشنهاد می شود.

برج ایفل در شب
برج ایفل که بر فراز چشم انداز پاریس اوج می گیرد، نماد پاریس است

کلیسای نوتردام

یکی از ماندگارترین جاذبه های پاریس کلیسای نوتردام، یک کلیسای جامع کاتولیک رومی است که در نیمه شرقی Ile de la Cité واقع شده است. به طور گسترده ای یکی از بهترین نمونه های معماری گوتیک فرانسوی در فرانسه و اروپا در نظر گرفته می شود. این کلیسای جامع که در سال 1163 آغاز شد و در سال 1345 تکمیل شد، منظره‌ای است با درگاه‌هایش که توسط مجسمه‌های متعدد و گارگویل‌های آن که سقف را زینت می‌دهند احاطه شده است.

کلیسای نوتردام از جاذبه های پاریس
کلیسای نوتردام که در قرون وسطی در قلب تاریخی پاریسن ایل د لا سیته ساخته شده است، شکوه معماری گوتیک را در خود جای داده است.

ما به شما توصیه می کنیم که در اطراف کلیسای جامع قدم بزنید، سپس به داخل بروید و از 387 پله تا بالای برج ها بالا بروید. صعود به بالای برج ها می تواند طاقت فرسا باشد، اما منظره ای پانوراما از منطقه خواهید دید و گارگویل های معروف را از نزدیک مشاهده خواهید کرد.

موزه لوور

موزه لوور پربازدیدترین موزه هنر در جهان است. این بنای تاریخی که در قلب پاریس قرار دارد، یک کاخ سلطنتی سابق است که مساحتی معادل 210000 متر مربع دارد که 60600 متر مربع برای نمایشگاه ها در نظر گرفته شده است. این موزه در اصل قلعه ای بود که در اواخر قرن دوازدهم در زمان فیلیپ دوم ساخته شد. بقایای قلعه در زیرزمین موزه قابل مشاهده است.

این مجموعه به هشت بخش تقسیم می شود:

  • آثار باستانی مصر
  • آثار باستانی شرقی
  • یونانی، اتروسکی و رومی
  • هنر اسلامی
  • مجسمه های قرون وسطی، رنسانس و دوران مدرن
  • اشیاء هنری
  • نقاشی ها
  • هنرهای گرافیک
موزه لوور پاریس
موزه عظیم لوور سالانه بیش از 10 میلیون بازدید کننده دارد که آن را به پربازدیدترین موزه جهان و یک جاذبه برتر در بخشی از منطقه 1 معروف به “پاریس سلطنتی” تبدیل می کند.

شانزلیزه / طاق پیروزی

ناپلئون تحت طلسم معماری روم باستان، طراحی طاق پیروزی را به ژان چالگرین سفارش داد که به شکوه ارتش های امپراتوری اختصاص داشت. این بنا که در قرن نوزدهم ساخته شده است، بزرگترین بنای تاریخی در نوع خود در جهان است. مجسمه های چشمگیر ستون های آن را تزئین کرده اند. علاوه بر این، نام 558 ژنرال و پیروزی های بزرگ در بالای قوس حک شده است. در زیر طاق پیروزی، مقبره سرباز گمنام فرانسه قرار دارد.

تاق پیروزی از جاذبه های بینظیر پاریس
طاق پیروزی عظیم یکی از شناخته‌شده‌ترین جاذبه‌های پاریس است که در سال 1806 توسط ناپلئون برای گرامیداشت پیروزی‌های ارتشش در سراسر اروپا سفارش داده شد، اگرچه او 30 سال بعد در زمان تکمیل آن تبعید و مرده بود.

طاق پیروزی با 50 متر ارتفاع، 45 متر عرض و 22 متر عمق، در میدان Etoile واقع شده است که به خیابان شانزلیزه منتهی می شود که به “زیباترین خیابان جهان” لقب گرفته است. این در 1/9 کیلومتری بین میدان کنکورد و طاق پیروزی قرار دارد. تعداد زیادی بوتیک لوکس (Louis Vuitton، Cartier، Guerlain، Montblanc …) ، مکان های سرگرمی (Lido، سینما)، کافه ها و رستوران های معروف (Fouquet’s) وجود دارد.

کروز در رودخانه سن پاریس

شاید وقتی به جاذبه های پاریس فکر می کنید، موزه لوور و برج ایفل همیشه در سطر آن ها هستند، اما قلب شهر عشق در آبراهه های آن نهفته است. رودخانه سن که در کنار ساختمان‌های زیبای شهر قرار دارد، مناظری تماشایی از معروف‌ترین مکان‌های پاریس را ارائه می‌دهد، کانال‌ها و پل‌هایی که پس‌زمینه‌ای عالی را برای جنگل‌های بتنی کلاسیک و فراتر از آن ارائه می‌کنند. در حالی که قدم زدن در کنار سواحل آب عالی است، اما هیچ چیز مانند سفر دریایی با رودخانه سن برای تکمیل یک روز در پاریس وجود ندارد.

رودخانه سن
رودخانه سن از مرکز پاریس می گذرد و کرانه راست شهر را در شمال و کرانه چپ را در جنوب مشخص می کند.

مونمارتر از جاذبه های بی نظیر پاریس

مونمارتر تپه‌ای است که در شمال پاریس به ارتفاع 130 متر قرار دارد. بیشتر به خاطر کلیسای قلب مقدس با گنبد سفید در بالا آن شهرت دارد. در سال 1919 تکمیل شد و به احترام قربانیان فرانسوی جنگ فرانسه و پروس در سال 1870 ساخته شده است.

اگر در این منطقه هستید، از میدان ترتر که فاصله کمی با باسیلیکا فاصله دارد، دیدن کنید. هنرمندان زیادی وجود دارند که سه پایه خود را برای نقاشی گردشگران یا نمایش آثار خود نصب می کنند. Place du Tertre یادآور زمانی است که مونمارتر مرکز هنر مدرن در اوایل قرن بیستم بود. هنرمندان بسیاری مانند آمدئو مودیلیانی، کلود مونه، پابلو پیکاسو و ونسان ون گوگ در آنجا کار کردند. موزه Espace Salvador Dalí، موزه‌ای که عمدتاً به مجسمه‌سازی و طراحی‌های نقاش اسپانیایی اختصاص دارد، در چند قدمی میدان ترتر قرار دارد.

مونمارتر از جاذبه های پاریس
مونمارتر که زمانی دهکده ای جداگانه بود، از سال 1860 بخشی از پاریس بوده است، اما مسیرهای پرپیچ و خم، درختان زیاد و دامنه های زیبای آن هنوز آن را مکانی جدا از هم جلوه می دهند.

کاخ ورسای

قلعه ورسای معروف ترین قلعه فرانسه است. ورسای که در قرن هفدهم به عنوان نماد قدرت نظامی فرانسه و به عنوان نمایش برتری فرانسه در اروپا ساخته شد، از سال 1682 تا 1789 مقر قدرت سیاسی پادشاهی فرانسه بود. این مجموعه عظیم از ساختمان ها، باغ ها و تراس ها، قطعاً برای هر بازدیدکننده ای که مجذوب اقامتگاه های استثنایی، تزئینات مجلل، مبلمان و آثار طلاکاری شده هنر رنسانس می شود، ضروری است

از ورسای دیدن کنید: از آپارتمان های ایالتی و تالار معروف آینه ها، اتاق ملکه شروع خواهید کرد. قدم زدن در باغ های معروف «فرانسوی» را فراموش نکنید.

کاخ ورسای پاریس
کاخ ورسای با بیش از ۷۰۰ اتاق یکی از بزرگترین کاخ های جهان است.

محله لاتین – پارک لوکزامبورگ جاذبه های دیدنی پاریس

محله لاتین پاریس در سمت چپ رود سن و در اطراف سوربن قرار دارد. به خاطر زندگی دانشجویی، فضای پر جنب و جوش و اغذیه فروشی‌های کوچک معروف است، محل بسیاری از موسسات آموزش عالی مانند Ecole Normale Superieure، Ecole des Mines de Paris یا Ecole Polytechnique است. این منطقه نام خود را از زبان لاتین گرفته است، که زمانی در دانشگاه و اطراف آن رایج بود زیرا لاتین زبان بین المللی یادگیری در قرون وسطی بود.

پارک لوکزامبورگ جاذبه های دیدنی پاریس
باغ های لوکزامبورگ در قلب کرانه چپ پاریس واقع شده اند و کمی به عنوان “ریه های پاریس” عمل می کنند.

پارک لوکزامبورگ یک باغ خصوصی است که در سال 1612 به درخواست Marie de Medicis ساخته شده و توسط André Le Nôtre بازطراحی شده است. پاریسی ها آن را “لوکو” می نامند. این باغ، کاخ لوکزامبورگ، جایی که مجلس سنا در آن قرار دارد، احاطه شده است. ، قدم زدن در اطراف بسیار لذت بخش است. همچنین یک باغ میوه، انواع مختلف میوه ها، یک زنبورستان و یک گلخانه با مجموعه ارکیده پیدا خواهید کرد. 106 مجسمه شامل مجسمه برنزی مجسمه آزادی و 3 فواره زیبا وجود دارد.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی