گردشگری فرانسه دوباره جان گرفت

صنعت گردشگری فرانسه پس از گذشت دو سال رکود ناشی از همه‌گیری کرونا، دوباره جان گرفت.

از بلوارهای پاریس گرفته تا استراحتگاه های شیک ساحلی کوت دازور، فرانسه برخی از زیباترین مناظر جهان را ارائه می دهد. قلعه‌های افسانه‌ای، کلیساهای با شکوه، و روستاهای زیبا، رمانتیک‌ها را به وجد می‌آورند. در همان زمان، بناهای تاریخی معاصر کشور و حمل و نقل سریع قطار، بازدیدکنندگان را از محیط کتاب داستان به فضای قرن بیست و یکم می‌کشاند.

با برج ایفل، نشان مدرن فرانسه شروع کنید. سپس شاهکارهای هنری معروف را در موزه لوور کشف کنید. یک روز را در کاخ زیبای ورسای به تظاهر به سلطنت بگذرانید

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، صنعت گردشگری فرانسه به رغم نگرانی‌ها از مخارج زندگی، موج گرما و آتش‌سوزهای جنگلی، در تابستان امسال با رونق قابل توجهی مواجه شد؛ چراکه مسافران خارجی و داخلی پس از دو سال وقفه ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا به نقاط گردشگری این کشور هجوم آورده‌اند.

وزیر گردشگری فرانسه در جریان یک کنفراس خبری بیان کرد: «آمارهای اولیه نشان می‌دهند تابستان سال ۲۰۲۲ استثنائی بوده است؛ چراکه ۳۵ میلیون شهروند فرانسه به تعطیلات رفته‌اند.»

گردشگری فرانسه
فرانسه

در سال ۲۰۱۹، فرانسه به پربازدیدترین کشور جهان تبدیل شد و حدود ۹۰ میلیون گردشگر خارجی جذب کرد.

وزیر گردشگری فرانسه در ادامه کنفرانس خبری افزود: «ما می‌خواهیم جایگاهمان را در رتبه نخست پربازدیدترین مقصد جهان حفظ کنیم.»

گردشگری ۸ درصد از تولید ناخالص داخلی و دو میلیون تعداد از مشاغل فرانسه را در برمی‌گیرد.

آمارهای مربوط به ماه‌های جولای و نیمه نخست اوت نشان می‌دهد سودی که به ازای رزرو هر اتاق هتل حاصل شده است در مقایسه با سال ۲۰۱۹ با ۲۲.۲ درصد افزایش همراه بوده است.

سود کرایه هر اتاق هتل در منطقه پاریس و «ریویرای فرانسه» در جنوب این کشور نیز در پی بازگشت گردشگران خارجی به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده است. بخش زیادی از این گردشگران خارجی را مسافران ایالات متحده آمریکا و کشورهای حاشیه خلیج فارس تشکیل داده‌اند.

وزیر گردشگری این کشور در پاسخ به این سوال که آیا فرانسه همچنان برای ۱۰۰ میلیون گردشگر خارجی در سال هدف‌گذاری کرده است، بیان کرد: «ممکن است دستیابی به چنین رقمی غیرممکن نباشد.»

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی