مدرسه تابستانی گردشگری راه افتاد

مدیر کل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه‌ریزی گردشگری از راه اندازی مدرسه تابستانی گردشگری خبر داد. این مدرسه برای عموم رایگان و مجازی است.

به گزارش ایسنا و به نقل از معاونت گردشگری، زاهد شفیعی در توضیحات بیشتر درباره این مدرسه، گفت: فراهم‌کردن امکان دسترسی به آموزش‌های کاربردی برای فعالان صنعت گردشگری و کسانی که قصد ورود به این صنعت را دارند، اصلی‌ترین وظیفه آموزش‌های کوتاه‌مدت گردشگری محسوب می‌شود. در همین راستا با هدف افزایش مهارت‌های نیروی انسانی شاغل در این حوزه، برگزاری دوره‌های آموزشی در قالب «مدرسه تابستانی گردشگری» سال ۱۴۰۱، در دستور کار معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قرار گرفته است.

مدرسه تابستانی گردشگری راه افتاد

به گفته او، ثبت‌ نام این دوره‌ها که شرکت در آنها برای تمام افراد فعال در بخش گردشگری، اعم از راهنمایان، فعالان گردشگری روستایی، مدیران اقامتگاه‌های بوم‌گردی، دانشجویان و سایر علاقه‌مندان به این آموزش‌ها، آزاد و رایگان است، از چهارشنبه ۱۲ مرداد آغاز می‌شود و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی education.mcth.ir برای شرکت در دوره‌ها ثبت نام کنند.

مدیر کل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه ریزی گردشگری با بیان این‌که آغاز کلاس‌ها از ۲۲مرداد ۱۴۰۱ و به صورت مجازی خواهد بود، افزود: برنامه‌های این مدرسه شامل چهار دوره آموزشی مستقل از یکدیگر و با موضوعات مختلف است که مخاطبان می‌توانند در یک یا چند دوره شرکت کرده و پس از پایان دوره، گواهینامه مورد تأیید دفتر مطالعات، آموزش و برنامه‌ریزی گردشگری را دریافت کنند.

مدرسه تابستانی گردشگری راه افتاد

شفیعی ادامه داد: برگزاری این دوره‌های آموزشی به‌ صورت برخط این طور خواهد بود که در هر دوره مدرسان با تجربه، مهم‌ترین مباحث کاربردی مورد نظر را برای فراگیران شرح داده و در جلسه پایانی نیز یکی از افراد موفق در زمینه مرتبط با موضوع، به بیان تجربیات خود برای شرکت‌کنندگان دوره می‌پردازد.

به گفته مدیر کل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه‌ریزی گردشگری، عناوین دوره‌های آموزشی مدرسه تابستانی گردشگری ۱۴۰۱ شامل چهار دوره مجزا، شامل تولید محتوای به‌روز و کارآمد در عرصه گردشگری، ملاحظات به‌روز راهنمایی گردشگران ورودی ایران، اقامتگاه بوم‌گردی، از ایده تا برند و توسعه پایدار گردشگری روستایی با مشارکت جوامع محلی است.

مدرسه تابستانی گردشگری راه افتاد

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی