شب‌های گردشگری منطقه غرب کشور

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: جشواره شب‌های گردشگری با محوریت منطقه غرب کشور از دوم تا ششم مردادماه در مرکز نمایشگاهی برج میلاد برگزار می‌شود.

علی خاکسار در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: شب‌های گردشگری منطقه غرب کشور شامل برنامه‌های استان همدان در شامگاه سوم مرداد، ایلام چهارم مرداد، کرمانشاه پنجم مرداد و لرستان ششم مرداد است که از ساعت ۲۱ تا ۲۳ انجام می‌شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان با اشاره به اینکه در این برنامه هر شب آئین‌های سنتی و برنامه‌های فرهنگی اجرا خواهد شد، افزود: در کنار این برنامه نمایشگاه صنایع‌دستی، سوغات و خوراک ایرانی نیز دایر است.

خاکسار با بیان اینکه یکی از اهداف برنامه توزیع سفر در کشور و معرفی بازارهای سفر و محور غرب کشور است، تصریح کرد: شامگاه دوشنبه سوم مردادماه شب فرهنگی استان همدان است و میزبان علاقمندان، مدیران، نمایندگان و فعالان حوزه گردشگری خواهیم بود.  

وی درباره محورهای فعالیت این برنامه بیان کرد: میراث ناملموس، گردشگری اقوام، صنایع‌دستی، هتلداری، اجرای گروه موسیقی، اجرای نقالی، اجرای زنده سفالگری و منبت‌کاری و مسابقه همدان‌شناسی از جمله برنامه‌های تدارک دیده شده است.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید
مطلب جذاب دیگر  در مقابل سوداگران حوزه گردشگری به ویژه صنایع دستی لالجین می‌ایستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی