تقویت زیرساخت‌های گردشگری تیران و کرون

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تیران و کرون ‌گفت: پتانسیل متعدد گردشگری تیران و کرون، شامل موقعیت جغرافیایی، هوای پاک و ظرفیت تاریخی و قدیمی پشتوانه‌ای برای گزینه قرار گرفتن‌مقاصد گردشگری است.

محسن مظاهری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: فاصله ۴۵ کیلومتری تیران تا مرکز استان اصفهان اقبال عمومی را برای سفر به این خطه تقویت می‌کند.

وی افزود: وجود کراب مسجد، حمام تاریخی، آسیاب قدیمی، خانه‌های تاریخی و اقامتگاه‌های سنتی، ۴۰ کیلومتر کوچه باغ و درهای سنگی همگی ظرفیت خاص و متمرکز در تیران است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تیران و کرون، ادامه داد: دو روستای تاریخی جاجا و خمیران و شهر زیرزمینی کردعلیا هم بسته گردشگری این شهر را تکمیل می‌کنند.

به گفته وی، گردشگری طبیعی در چشمه مرغاب و مناطق سرسبز شهر و هوای پاک شهرستان جلوه ممتاز برای توسعه این صنعت به شمار می‌رود.

گردشگری تیران و کرون
گردشگری تیران و کرون

مظاهری یادآور شد: گردشگری دینی با مساجد تاریخی و آستان امامزادگان معنا پیدا کرده که این مراکز دینی در بافت تاریخی و گردشگری هم قرار گرفته‌اند.

وی با بیان ‌اینکه درهای سنگی و کوچه‌باغ‌های این شهر جایگاه مهمی دارد، تصریح کرد: ۴۰ کیلومتر کوچه باغ و پیچ در پیچ جذابیت خاصی برای گردشگران دارد که در همه فصول مورد توجه است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تیران و کرون درهای سنگی با قابلیت خاص که با وجود سنگینی می‌چرخند را مهم بیان کرد و گفت: همین قابلیت تیران را به داشتن ‌چنین اثر تاریخی معروف کرده است.

وی همچنین اجرای طرح‌های گردشگری در شهر را مهم خواند و گفت: تیران گردی، معرفی شهرستان و تولید محتوا برای فضای مجازی مورد توجه قرار گرفته تا بیش از گذشته این منطقه معرفی شود.

مطلب جذاب دیگر  تورگردانی؛ توری که چرخ گردشگری زنجان را نمی‌گرداند

دبیر ستاد تسهیلات سفر تیران و کرون، از راه‌اندازی اقامتگاه‌های سنتی خبر داد و گفت: پنج مرکز راه‌اندازی و دارای مجوز است و پنج اقامتگاه دیگر هم در حال مرمت و اخذ مجوز هستند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تیران و کرون، یادآور شد: تعامل خوبی برای تقویت زیرساخت‌های گردشگری و جذب توریست صورت گرفته که بهره‌گیری و بازدید از قلعه قمیشلو مورد توجه و دغدغه بوده که در همکاری محیط زیست امکان بازدید فراهم خواهد شد.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی