شانزدهمین نمایشگاه گردشگری تهران

نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران یکی از مهمترین نمایشگاه‌های این حوزه است که هر ساله بهمن ماه برگزار می‌شود. نزدیکی زمان برگزاری به عید نوروز و مهمترین تعطیلات کشور حساسیت این نمایشگاه در معرفی ظرفیت‌های گردشگری را بالا می‌برد. شهرداری مشهد یکی از ارگان‌هایی بود که در این نمایشگاه حضور داشت.

جلیل بامشکی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص شانزدهمین نمایشگاه گردشگری تهران اظهار کرد: در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران که از ۱۸ تا ۲۱ بهمن ماه برگزار شد شرکت توسعه گردشگری شهرداری مشهد به نمایندگی از شهرداری مشهد حضور داشت. معاونت زیارت و گردشگری شهرداری نیز محصولاتی در راستای معرفی ظرفیت‌های گردشگری و زیارت مشهد در این نمایشگاه عرضه کرد.

وی افزود: این محصولات شامل ۳۰۰۰ نقشه‌ گردشگری مشهد، کتاب‌ها و مجلات با محوریت حوزه زیارت و گردشگری بود که به ۴ زبان تهیه و بین بازدیدکنندگان نمایشگاه پخش شد. همچنین محصولات رسانه‌ای در قالب انیمیشن و کلیپ نیز در فضای نمایشگاه در راستای ترویج فرهنگ زیارت، ارتقاء فرهنگ میزبانی و معرفی ظرفیت‌های شهر مشهد اکران شد. 

نمایشگاه گردشگری تهران

معاون زیارت و گردشگری شهرداری مشهد عنوان کرد: یکی دیگر از فعالیت‌های معاونت زیارت و گردشگری شهرداری مشهد بازدید از ظرفیت‌های دیگر استان‌ها در نمایشگاه بود. در این نمایشگاه اقوام مختلف برنامه‌های محلی خود را نیز اجرا کردند.

وی گفت: در این نمایشگاه نشست‌های تخصصی با موضوع گردشگری و زیارت و گردشگری با حضور رئیس ستاد گردشگری تهران و مدیر منطقه فرهنگی گردشگری عباس‌آباد تهران برگزار شد. در انتها از ظرفیت‌های گردشگری تهران نیز بازدید کردیم.

نمایشگاه گردشگری تهران
شانزدهمین نمایشگاه گردشگری تهران به روایت مسئولان شهرداری مشهد

زیارت و گردشگری ۲ بال و مکمل یکدیگر هستند

مرتضی گواهی، سرپرست شرکت گردشگری شهرداری مشهد نیز در خصوص غرفه مشهد در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران گفت: این نمایشگاه فرصت بسیار ارزشمندی برای معرفی بیش از پیش ظرفیت‌های حوزه زیارت و گردشگری شهر مشهد بود.

وی با بیان اینکه محوریت و مرکزیت شهر مشهد حرم امام رضا(ع) است، گفت: وجود حرم امام رضا(ع) مزیت ویژه‌ای برای مشهد ایجاد کرده و موجب شده است تا سالانه میزبان میلیون‌ها زائر از سراسر کشور و دیگر کشورها باشیم.

سرپرست شرکت گردشگری شهرداری مشهد افزود: در کنار اصل زیارت، مشهد از فرصت‌های گردشگری بسیاری برخوردار است که براساس سیاست‌گذاری‌های شورای شهر، به دنبال ارتقاء بازدهی و سطح کیفی این زیرساخت‌ها هستیم تا با تکیه بر آن‌ها ضریب ماندگاری زائرین افزایش یابد.

وی تصریح کرد: مدیریت شهری مشهد، زیارت و گردشگری را ۲ بال و مکمل یکدیگر می‌داند که با تکیه بر آن‌ها می‌توان رونق همه جانبه شهر را فراهم کرد.

وی با اشاره به بازدید مقامات کشوری از غرفه شرکت گردشگری شهرداری مشهد در نمایشگاه گفت: وزیر کشور در این بازدید با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌های جامعی درخصوص امور زائران صورت گرفته، اقدامات شهرداری مشهد، به طور خاص در حوزه خانواده‌ها و ایجاد تسهیلات مختلف در این زمینه را بسیار سازنده خواند.

گواهی با اشاره به بازدید وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز تصریح کرد: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی غرفه شهرداری را یک الگو برای دیگر استان‌ها دانست و فعالیت‌های شهرداری را سرآمد حوزه گردشگری در کشور خواند.

وی گفت: بهادری جهرمی، سخنگوی دولت نیز بر لزوم ارتقاء بیش از پیش زیرساخت‌های گردشگری در شهر مشهد و استان خراسان رضوی تاکید کرد و وزیر ارتباطات طراحی اپلیکیشن‌های حوزه گردشگری را ضروری دانست.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی