فناوری های در حال ظهور در صنعت سفر و گردشگری

فناوری، بخش مهمی از صنعت گردشگری و سفر است که به کسب‌وکارها در انجام فعالیت‌های روزانه کمک می‌کند و در عین حال تجربه مشتری را نیز بهبود می‌بخشد. به همین دلیل، مهم است که هتل ها، خطوط هوایی، رستوران ها و سایر شرکت ها با آخرین روندهای فناوری در صنعت سفر همراه باشند. این امر، به ویژه در عصر کووید، با تغییر انتظارات مشتری، حیاتی است. در این مقاله، می‌توانید درباره برخی از این روندهای جدید فناوری اطلاعات بیشتری کسب کنید.

فناوری در صنعت سفر

کسب و کارها باید همیشه با آخرین روندهای فناوری سفر همراه باشند، زیرا رقبای اصلی شما نیز همین کار را خواهند کرد. این به این معنی است که اگر به آنها اجازه دهید که از فناوری جدید استفاده کنند و در بازار رقابتی از شما پیشی بگیرند. این موضوع به ویژه در صورتی صادق است که این فناوری به نفع مشتریان طراحی شده باشد.

با ظهور روندها و ایجاد فناوری جدید، مشتریان شروع به انتظار سطح معینی از تجربه می کنند و راحتی مرتبط را می خواهند. اگر کسب و کار شما نتواند این انتظارات را برآورده کند، این احتمال وجود دارد که مشتریان احساس ناامیدی کنند. این می تواند به نوبه خود منجر به بررسی های منفی و آسیب به شهرت شما شود.

در عین حال، همگامی با روندهای فناوری سفر و گردشگری نیز می‌تواند به کارمندان کمک کند و ممکن است استخدام را آسان‌تر کند، زیرا نامزدها می‌خواهند با جدیدترین ابزار کار کنند، به خصوص اگر این کار بتواند استرس را کاهش دهد.

با آخرین روندهای فناوری در صنعت سفر و گردشگری همراه باشید
با آخرین روندهای فناوری در صنعت سفر و گردشگری همراه باشید

کدام تحولات مسئول آخرین روندهای فناوری سفر هستند؟

یک روند را می توان به عنوان یک توسعه کلی در یک زمینه خاص یا به عنوان یک تغییر کلی در رفتار تعریف کرد. در مهمان‌نوازی، تعدادی از عوامل مسئول تغییرات در رفتار مصرف‌کننده هستند و بنابراین، مسئول بسیاری از روندهای فناوری سفر هستند که در حال حاضر مرتبط‌تر هستند.

فناوری نوظهور، از جمله جستجوی صوتی، واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، فناوری تشخیص چهره، و اینترنت اشیاء، منجر به استفاده از بلندگوهای هوشمند در هتل‌ها، تورهای واقعیت مجازی از شرکت‌های مسافرتی، و روش‌های جدید و یکپارچه برای پذیرش بدون نیاز به صف و صحبت با کارکنان شده است.

در زندگی شخصی‌مان، ما به‌طور فزاینده‌ای از پرداخت‌های بدون تماس، جستجوی صوتی و راه‌حل‌های تلفن همراه استفاده می‌کنیم، بنابراین منطقی است که روندهای فناوری گردشگری از همین الگوی اولیه پیروی کرده باشند. همه گیر COVID-19 همچنین به تسریع برخی از این رفتارها کمک کرد و در عین حال نیاز به راه حل هایی مانند روبات ها را افزایش داد.

روندهای کلیدی فناوری در صنعت سفر و گردشگری را کشف کنید

ما جدیدترین و پیشرفته ترین روندهای فناوری در گردشگری و سفر را همراه با روندهای فناوری که به عنوان پاسخی به تغییر رفتار مصرف کننده به دلیل ویروس کووید عمل می کند، جمع آوری کردیم.

جستجو و کنترل صوتی

تلفن های هوشمند، بلندگوهای هوشمند و دستیارهای هوش مصنوعی همگی به افزایش ارتباط جستجوی صوتی تا آنجا که به روندهای فناوری در صنعت سفر مربوط می شود کمک کرده اند. به طور خاص، تعداد فزاینده ای از مشتریان سفر از جستجوی صوتی برای یافتن و رزرو بلیط هواپیما، اتاق هتل و تجربیات سفر استفاده می کنند. بنابراین، بسیار مهم است که وب سایت خود را با در نظر گرفتن جستجوی صوتی طراحی کنید تا بتوانید از این روند سرمایه گذاری کنید.

علاوه بر این، کنترل صوتی نیز نقش رو به رشدی در تجربیات واقعی سفر ایفا می کند. در اتاق‌های هتل، دستگاه‌های کنترل‌شده با صدا را می‌توان برای کنترل روشنایی و گرمایش داخل اتاق‌ها یا برای به دست آوردن اطلاعات توریستی بدون نیاز به صحبت با یکی از کارکنان استفاده کرد. این احتمالاً به گسترش در سایر زمینه های صنعت نیز ادامه خواهد داد.

واقعیت مجازی (VR)

واقعیت مجازی یک فناوری در حال ظهور در تعدادی از بخش‌های مختلف بوده است، اما نقش آن در صنعت گردشگری بسیار مهم است. به هر حال، این امکان را برای مسافران فراهم می‌کند که مکان‌های دور را از آسایش خانه‌شان تجربه کنند، و می‌تواند تفاوت در تکمیل رزرو نهایی باشد.

با استفاده از تورهای VR، مشتریان می‌توانند همه چیز را از تورهای هتل‌ها و رستوران‌های مجازی گرفته تا مکان‌های دیدنی، پارک‌های ملی یا حتی فعالیت‌های خاص تجربه کنند. همچنین می تواند به شما کمک کند تا یک مزیت رقابتی نسبت به رقبایی که هنوز از این نوع گرایش های فناوری حداکثر استفاده را نمی برند، داشته باشید. بیشتر تورهای واقعیت مجازی یا تورهای 360 اکنون با مرورگرهای وب سازگار هستند و می‌توانند به افرادی که به دلیل کووید تمایلی به سفر ندارند کمک کنند تا مزایا را واضح‌تر ببینند.

واقعیت مجازی (VR)
واقعیت مجازی (VR)

اینترنت اشیا (IoT)

یکی از هیجان‌انگیزترین روندهای نوظهور فناوری سفر، اینترنت اشیا (IoT) است که شامل اتصال مبتنی بر اینترنت بین دستگاه‌های روزمره است که به آنها امکان ارسال و دریافت داده را می‌دهد. در حال حاضر، نمونه هایی از نقش آن را در صنعت سفر و گردشگری می بینیم که در حال افزایش است.

به عنوان مثال، فناوری اینترنت اشیا را می توان در اتاق های هتل به کار برد تا دستگاهی را به مشتریان ارائه دهد که به همه چیز از چراغ ها، بخاری ها و تهویه مطبوع متصل می شود و امکان کنترل همه چیز را از یک مکان فراهم می کند. این در حالی است که در فرودگاه ها می توان جعبه های چمدانی را با سنسورهایی نصب کرد که هنگام عبور مسافران به آنها هشدار می دهد.

اینترنت اشیا (IoT)
اینترنت اشیا (IoT)

واقعیت افزوده (AR)

واقعیت افزوده شبیه واقعیت مجازی است، اما شامل تقویت محیط واقعی یک فرد، به جای جایگزینی آن است. یکی از مهم‌ترین نکات مثبت این گرایش تکنولوژیکی این است که ارزان‌تر از VR است، زیرا کاربران فقط به یک گوشی هوشمند یا تبلت نیاز دارند که به اینترنت دسترسی داشته باشد.

از طریق پوشش های گرافیکی، کسانی که در صنعت گردشگری فعالیت می کنند می توانند تجربه مشتری را تا حد زیادی افزایش دهند و اطلاعات ارزشمند یا حتی سرگرمی های خالص را به مشتریان ارائه دهند. برای مثال، برنامه‌ها می‌توانند به عکس‌ها اجازه دهند از طریق فیلترها و جلوه‌ها افزوده شوند. جزئیات مربوط به مقاصد محلی همچنین می‌تواند زمانی که مشتری تلفن هوشمند خود را به سمت آنها نشانه می‌گیرد، نمایش داده می‌شود و اطلاعاتی را در زمان دقیقی که مرتبط‌تر است ارائه می‌دهد.

واقعیت افزوده (AR)
واقعیت افزوده (AR)

هوش مصنوعی (AI)

به غیر از روبات ها، هوش مصنوعی به روش های دیگری نیز استفاده می شود. شاید واضح ترین کاربرد در صنعت سفر و گردشگری برای اهداف خدمات مشتری باشد، با چت بات ها که توانایی ارائه زمان پاسخ سریع به مشکلات یا پرس و جو را دارند. همچنین قادر است به طور مداوم از تعامل با مشتریان بیاموزد.

علاوه بر این، هتل ها و سایر شرکت های فعال در صنعت گردشگری می توانند از هوش مصنوعی برای مرتب سازی دقیق و مداوم داده ها استفاده کنند. می تواند در مورد عملکرد تجاری یا روندهای مرتبط با رضایت مشتری نتیجه گیری کند و حتی موجودی ها را هوشمندانه مدیریت کند.

هوش مصنوعی (AI)
هوش مصنوعی (AI)
به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی