گردشگری کره‌جنوبی نیم میلیون شغل ایجاد می‌کند

شورای جهانی سفر و گردشگری اعلام کرده است که انتظار می‌رود سفر و گردشگری کره جنوبی طی دهه آینده نزدیک به نیم میلیون شغل ایجاد کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از تراول نیوز، پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد هر سال به طور متوسط نزدیک به ۴۹ هزار شغل جدید وجود دارد که تا سال ۲۰۳۲ به ۱.۸ میلیون شغل می‌رسد، همچنین نشان می‌دهد که این بخش از کل اقتصاد برای ۱۰ سال آینده پیشی خواهد گرفت.

بر اساس این گزارش، پیش‌بینی می‌شود تولید ناخالص داخلی سفر و گردشگری کره جنوبی با نرخ متوسط سالانه ۴.۸ درصد بین سال‌های ۲۰۲۲ تا ۲۰۳۲ رشد کند که به طور قابل توجهی از نرخ رشد ۱.۸ درصدی کل اقتصاد ملی پیشی می‌گیرد. این سهم این بخش را به نزدیک به ۱۱۶.۹ تریلیون پوند افزایش می دهد که ۴.۶ درصد از کل اقتصاد را تشکیل می‌دهد.

پیش‌بینی سازمان جهانی گردشگری در سال ۲۰۲۳ نشان می‌دهد که سهم این بخش در تولید ناخالص داخلی کره جنوبی می‌تواند به نزدیک به ۸۳.۴ تریلیون روپیه برسد که تنها ۴.۷ درصد کمتر از سطح قبل از همه‌گیری است.

گردشگری کره‌جنوبی
گردشگری کره‌جنوبی

جولیا سیمپسون، رئیس و مدیر عامل شورای جهانی سفر گفت: پس از تاثیر مخرب همه‌گیری که بر بخش سفر و گردشگری کره‌جنوبی ایجاد کرد، آینده برای اقتصاد روشن به نظر می‌رسد. ما دولت را برای کاهش محدودیت‌های سفر تحسین می‌کنیم، اقدامی که بدون شک تاثیر مثبتی خواهد داشت و میلیون‌ها شغل را بازیابی کند.

قبل از همه‌گیری، سهم بخش سفر و گردشگری کره جنوبی در تولید ناخالص داخلی ۴.۴ درصد در سال ۲۰۱۹ بود که به ۲.۷ درصد در سال ۲۰۲۰ کاهش یافت که نشان‌دهنده ۳۸ درصد زیان تکان‌دهنده است.

سهم این بخش در اقتصاد و اشتغال می‌توانست بیشتر باشد اگر تاثیر سویه اُمیکرون نبود که منجر به تزلزل بهبود در سراسر جهان شد و بسیاری از کشورها محدودیت‌ها را از سر گرفتند.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی