هتل هوشمند و مزایای آن

استفاده از تکنولوژی های مورد استفاده در صنعت گردشگری و هتلداری، انقلابی در عملیات هتلداری و تجربه مهمانان ایجاد کرده است. از آنجایی که هتلداران نیازهای در حال تغییر بازار فعلی را درک می کنند، از فناوری برای ایجاد هتل هوشمند استفاده می کنند که نیازهای بازار فناوری با نیازهای دیجیتالی بالا را برآورده می کند. فن‌آوری هتل‌های هوشمند هتلداران را قادر می‌سازد تا فرآیندهای هتل را ساده‌سازی کنند، تلاش‌های پایداری را افزایش دهند و تجربیات مشتری را با ارائه خدمات شخصی‌سازی شده به مشتریان بهبود بخشند.

هتل هوشمند چیست؟

این هتل ها از تکنولوژی مدرن برای منافع متقابل برای هتلداران و مهمانان استفاده می کنند. برای همگام شدن با روندهای فعلی هتل، هتلداران از فناوری هایی مانند کنترل های صوتی فعال، خدمات چک-این هوشمند، فناوری هولوگرافیک و نگهبان ربات برای بهبود تجربه مهمان و کسب سود استفاده می کنند. افزایش قابل توجه هتل های هوشمند را می توان به تلاش صنعت مهمان نوازی برای پاسخگویی به نیازهای دیجیتال مهمانان نسبت داد.

اتاق هتل هوشمند چیست؟

اتاق هتل هوشمند اتاقی است که از دستگاه های الکترونیکی «هوشمند» استفاده می کند که توسط اینترنت اشیا (IoT) تامین می شود. این فناوری اینترنت اشیا به این معنی است که دستگاه‌هایی که زمانی معمولی بودند، اکنون به اتصال اینترنت مجهز شده‌اند و به آنها امکان ارسال و دریافت داده‌ها و ارتباط مؤثر با یکدیگر را می‌دهد.

این قابلیت اتصال و ارتباط اینترنتی به دستگاه‌ها اجازه می‌دهد اطلاعات را از اینترنت بیابند و با دستگاه‌های دیگر در مجاورت، تعامل داشته باشند. به عنوان مثال، ممکن است به این معنا باشد که چندین دستگاه را می توان از طریق یک بلندگوی هوشمند کنترل کرد، یا عملکرد دستگاه ها را می توان از یک هاب کنترل کرد.

"اتاق

چرا فناوری اتاق هوشمند مهم می شود؟

تعداد فزاینده‌ای از شرکت‌های هتل‌داری، از جمله هیلتون و ماریوت، مفهوم اتاق هتل هوشمند را پذیرفته‌اند، اما چرا این فناوری تا این حد محبوب شده است؟ شاید تنها مهم ترین دلیل این باشد که می تواند تجربه واقعی اقامت در هتل را با افزایش جنبه راحتی بهبود بخشد.

با توجه به آنچه گفته شد، راه حل های هتل هوشمند به دلایل دیگری مانند توانایی آن در کاهش برخی از هزینه های مربوط به اداره یک هتل، محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. این به نوبه خود می تواند نتایج مالی را بهبود بخشد. علاوه بر این، عامل تازگی یک اتاق هتل هوشمند نیز می تواند برای کمک به هتل برای متمایز شدن از هتل ها و استراحتگاه های سنتی تر مورد استفاده قرار گیرد و آن را به مفهومی جالب از دیدگاه بازاریابی تبدیل کند.

نمونه هایی از فناوری هتل هوشمند

موارد زیر نمونه ای از فناوری هتل هوشمند هستند:

ربات ها

هتلدار می تواند از فناوری رباتیک برای ارائه خدمات بدون تماس به مهمان استفاده کند. این می تواند یک فناوری ضروری برای هتل هایی باشد که مشتریان آن ها عملیات حفظ حریم خصوصی را ترجیح می دهند. به عنوان مثال، می توانید از یک پیشخدمت روباتیک برای تحویل لوازم آرایش به مشتریان استفاده کنید. مدیران هتل می‌توانند ربات‌ها را برای کار در بخش‌های خانه‌داری، میز پذیرش و خدمات اتاق مستقر کنند.

اینترنت اشیا (IoT)

هدف فناوری اینترنت اشیا افزایش تجربه مشتریان و کاهش هزینه های عملیاتی هتل است. این فناوری دستگاه‌های هوشمند هتل‌ها را از طریق اینترنت به هم متصل می‌کند و یک محیط هتلی پاسخگوی دیجیتالی ایجاد می‌کند. اینترنت اشیا می تواند شامل حسگرهای حرکتی، سیستم های کنترل صوتی، تلویزیون های هوشمند و قفل های حساس باشد. هتلداران می توانند با استفاده از اینترنت اشیا در هتل ها، منابع انسانی را برای انجام سایر مسئولیت ها آزاد کنند.

"نمونه

جستجوی صوتی و خدمات کنترل

خدمات جستجو و کنترل صوتی می تواند کمک مکالمه ای را به مشتریان ارائه دهد. به عنوان مثال، هتلداران می توانند از فناوری خدمات جستجوی صوتی در تلفن های هوشمند، هاب خانه ها یا تلویزیون های هوشمند استفاده کنند تا مهمانان بتوانند از دستورات صوتی بدون فشار دادن دستی دکمه دستگاه برای دریافت اطلاعات استفاده کنند. خدمات جستجو و کنترل صوتی همچنین می‌تواند به هتلدار کمک کند ترجیحات مهمان را بشناسد و براساس داده‌ها درباره مواردی که باید به عنوان انتخاب‌های پیش‌فرض ارائه شود، قضاوت کند.

کلیدهای هوشمند

برداشتن و انداختن کلید هتل در میز پذیرش می تواند برای مهمانان و کارکنان هتل خسته کننده و وقت گیر باشد. مدیران هتل می توانند به مهمانان آموزش دهند که از کلیدهای اتاق نرم استفاده کنند که می تواند ناراحتی های مرتبط با کلیدهای سنتی را از بین ببرد. فناوری هتل هوشمند هتل داران را قادر می سازد تا کلیدهای بدون تماس مانند کلید موبایل را برای مشتریان صادر کنند.

حسگرهای حرارتی مبتنی بر حرکت

حسگرهای حرارتی مبتنی بر حرکت می توانند به هتل داران کمک کنند تا هزینه های انرژی را کاهش دهند. می‌توانید سنسورهای حرارتی خود را طوری برنامه‌ریزی کنید که در مکان‌هایی که اشغال هستند روشن شوند و وقتی اتاق خالی است خاموش شوند. فناوری حرارتی تضمین می‌کند که هتل شما در مواقع نیاز از برق استفاده می‌کند، در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کند و به تلاش‌های پایداری کمک می‌کند.

مزایای هتل های هوشمند

برخی از مزایای هتل های هوشمند به شرح زیر است:

راحتی را ترویج می کند

کارایی یک هتل را می توان با سرعت خدمات دهی به مهمانان سنجید. هتل داران می توانند از فناوری هایی مانند چک-این هوشمند استفاده کنند، که به مهمانان اجازه می دهد تا به سرعت چک-این کنند و با استفاده از دستگاه های هوشمند، هر زمان که می خواهند خارج شوند. استفاده از فناوری هوشمند می تواند به مدیران هتل کمک کند تا با ساده سازی فرآیندهای هتل در زمان و منابع صرفه جویی کنند. به عنوان مثال، اگر مشتری شما از گوشی های هوشمند خود برای چک کردن استفاده می کند، می توانید منابع انسانی را به مناطق دیگر هدایت کنید.

"مزایای

بهبود پایداری انرژی

استفاده از فناوری می تواند به صنعت هتلداری کمک کند تا اثرات نامطلوب آن بر محیط زیست کاهش یابد. برای مثال، صاحبان هتل‌ها می‌توانند اتاق‌های هتل هوشمند و سوئیت‌های هوشمند مجهز به ترموستات هوشمند و سیستم‌های مدیریت انرژی هوشمند بسازند که می‌تواند به کاهش مصرف انرژی کمک کند. فن آوری هتل که به مهمانان اجازه می دهد تا از تلفن های هوشمند خود برای روشن و خاموش کردن تهویه مطبوع به راحتی استفاده کنند، می تواند به صرفه جویی در مصرف انرژی کمک کند.

دسترسی از راه دور و کنترل ها را فعال کنید

اتاق ها یا سوئیت های هوشمند به مهمانان امکان می دهد اتاق های هتل خود را از راه دور کنترل کنند. به عنوان مثال، یک مهمان می تواند درب هتل را قفل کند، پرده ها را ببندد و باز کند، تلویزیون را روشن یا خاموش کند و سیستم روشنایی را دستکاری کند. فناوری هتل هوشمند می تواند تجربه مهمانان را لذت بخش تر کند، بنابراین بازگشت آنها را تضمین می کند. هتلداران همچنین می توانند از راه دور به اتاق ها دسترسی داشته باشند، دمای اتاق را تغییر دهند و پس از خروج مهمانان، چراغ ها را خاموش کنند.

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی