سراب نیلوفر مجوز گردشگری ندارد!

به گفته معاون گردشگری استان کرمانشاه سراب نیلوفر در حال حاضر فاقد مجوز گردشگری است.

علی صابر در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به شرایط ناگوار این روزهای مجموعه گردشگری سراب نیلوفر کرمانشاه، اظهار کرد: طی سالهای گذشته این مجموعه همواره به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری اصلی شهرستان کرمانشاه محسوب می شد.

وی ادامه داد: غیر از سراب، در داخل این محوطه چند ساختمان و استخر تابستانی وجود دارد که قابلیت های خوبی برای جذب گردشگر دارند، اما باید مرمت و نوسازی شوند.

معاون گردشگری استان با بیان اینکه نزدیکی سراب نیلوفر به شهر کرمانشاه وزیبایی های خیره کننده آن طی سالهای گذشته گردشگران زیادی را به سمت این مجموعه گردشگری می کشاند، عنوان کرد: خود سراب، عامل اصلی جذب گردشگران به این مجموعه بود که اکنون خشک شده، لذا باید در بحث بی آبی سراب چاره جدی اندیشیده شود، وگرنه این مجموعه دیگر از حوزه جاذبه های گردشگری استان خارج خواهد شد.

وی حفر چاه های متعدد در زمین های اطراف سراب و کشت محصولات آب بر را مهمترین عامل خشک شدن سراب نیلوفر عنوان کرد و گفت: در این رابطه دستگاه های متولی همچون جهاد کشاورزی و امور آب باید ورودی جدی داشته باشند.

سراب نیلوفر
سراب نیلوفر

صابر در ادامه با بیان اینکه مجموعه گردشگری سراب نیلوفر کرمانشاه حتی مجوز گردشگری هم ندارد، اعلام کرد: تا چندسال پیش شرکت توسعه گردشگری به عنوان بهره بردار، متولی این مجموعه بود، اما طبق اسناد و مدارکی مالکیت آن به دادگستری استان داده شد.

وی ادامه داد: این مجموعه در حال حاضر از سوی دادگستری استان به بخش خصوصی واگذار شده، اما این شرکت و یا متولی آن(دادگستری استان) هنوز برای اخذ مجوزهای گردشگری آن اقدامی نکرده اند.

معاون گردشگری استان اضافه کرد: هر مجموعه و واحدی که بخواهد فعالیت گردشگری داشته باشد، باید از اداره کل میراث فرهنگی مجوز بگیرد، چراکه فعالیت های گردشگری باید در قالب استانداردهایی انجام شود که نظارت بر رعایت این استانداردها به اداره میراث فرهنگی واگذار شده، لذا  اگر واحدی استانداردهای لازم را رعایت نکند، آن را به ضابطین دستگاه قضایی معرفی می کنیم.

وی اضافه کرد: متاسفانه مجموعه گردشگری سراب نیلوفر هیچ مجوز گردشگری تاکنون اخذ نکرده و در زمان فرماندار پیشین کرمانشاه نشست ها و تلاش هایی برای حل این مشکل و دیگر مشکلات سراب نیلوفر انجام شد، اما به نتیجه نرسید.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی