انفجار آکواریوم در لابی هتل «رادیسون بلو»

به دنبال انفجار آکواریوم در لابی هتل «رادیسون بلو» در آلمان، مسافران این هتل ناچار به تخلیه محوطه شدند.

آکواریوم عظیم و دیدنی «آکوادم» در برلین که در فضای میانی هتل پنج ستاره «رادیسون» قرار داشت، روز جمعه (۲۵ آذر) با صدای مهیبی در هم شکست. در این حادثه، قسمت‌هایی از هتل ویران و همۀ ۱۵۰۰ ماهی آب شور نایاب و کمیاب این آکواریوم تلف شدند. این آکواریوم با شیشۀ آکریلیک در سال ۲۰۰۳ ساخته شده بود و بازدیدکنندگان می‌توانستند با آسانسور از داخل آن عبور کنند. آتش‌نشانی برلین گفته است که سازه آکواریوم ایراد داشته و تنها یک ترک کوچک نمی‌توانست موجب این اتفاق شود، پلیس نیز نشانه‌ای از خرابکاری نیافته است. (ویدئو / رد احتمال خرابکاری در ترکیدن آکواریوم بزرگ برلین)

آکواریوم عظیم و دیدنی «آکوادم» در برلین
آکواریوم عظیم و دیدنی «آکوادم» در برلین

 با انفجار آکواریوم در لابی هتل «رادیسون بلو» (Radisson Blu) واقع در برلین (آلمان)، آب، فضای داخلی و خیابان‌های اطراف این هتل را در برگرفت.  

 آکواریوم «آکوادام» ‌ که حدود یک میلیون لیتر آب و یک‌هزار و ۵۰۰ ماهی را در خود جای داده است، ‌ به عنوان بزرگترین آکواریوم استوانه‌ای جهان شناخته می‌شود.

در جریان شکستن ناگهانی این آکواریوم دو نفر مجروح شدند و به گفته پلیس، خسارت باورنکردنی به هتل وارد شده است. تصاویر منتشر شده پس از این حادثه نشان می‌دهد که محفظه آکواریوم خالی و آب به داخل فضای لابی هتل ریخته است. به دنبال این اتفاق، ساختمان هتل از مسافر تخلیه شد.

به گفته سخنگوی آتشنشانی برلین، بیشتر ماهی‌های این آکواریوم با توجه به هوای سرد برلین زنده نماندند. با این حال، ده‌ها ماهی زنده ماندند و به آکواریوم‌های مختلف منتقل شدند. در این آکواریوم بیش از ۱۰۰ گونه مختلف ماهی نگهداری می‌شد.

انفجار آکواریوم در رادیسون بلو
انفجار آکواریوم در رادیسون بلو

در خارج از «رادسیون بلو» ‌ نیز ویرانه‌های ناشی از این انفجار در مقابل در ورودی دیده می‌شود.

شهردار «برلین» که پس از این حادثه از هتل بازدید کرده بود، شکسته شدن آکواریوم هتل را به یک سونامی تشبیه کرد.

اداره آتش‌نشانی برلین که ۱۰۰ مامور آتش‌نشانی را به محل حادثه اعزام کرده است، ‌ هنوز علت این اتفاق را اعلام نکرده است. به گفته پلیس، هیچ شواهدی مبنی بر حمله به این آکواریوم وجود ندارد. با این حال گمان می‌رود کاهش شدید دما باعث ایجاد ترکی در محفظه شده باشد.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی