مدارک مورد نیاز سفارت برای ویزای فیلیپین

فیلیپین یک بهشت ​​استوایی در اقیانوس آرام است که از بیش از 7000 جزیره تشکیل شده است که یک زمین بازی طبیعی را برای کاوشگر درونی شما فراهم می کند. کشوری مجمع الجزایری در جنوب شرقی آسیا است که از بیش از هزار جزیره تشکیل شده است. این کشور به خاطر سواحل بی‌شمار و شنی، زیبایی‌های طبیعی خیره‌کننده و فرهنگ معروف است.در مجموع، مناظر آن مجموعه ای از شگفتی های طبیعی، از آتشفشان ها و تراس های برنج گرفته تا رودخانه های زیر آب و غارهای آهکی، همراه با سواحل زیبا را به نمایش می گذارد. به‌طور جداگانه، جزایر هر کدام چیزی منحصر به فرد را ارائه می‌دهند، چه به دنبال بهترین مکان برای غواصی باشید و چه ترجیح می‌دهید از مناظر تاریخی شهرهایی مانند مانیل یا ویگان که ریشه‌های عمیق استعماری دارند، دیدن کنید، باید برای دریافت ویزای فیلیپین درخواست دهید.

از آنجایی که کشور بسیار گسترده است، سفر به فیلیپین نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد تا بتوانید با راهنمایان مناسب ارتباط برقرار کنید و راحت ترین اقامتگاه را به عنوان پایگاهی برای فعالیت های مورد علاقه خود بیابید. برخی از مقاصد، مانند تپه های شکلاتی در بوهول یا تابوت های معلق در ساگادا، دور از دسترس هستند، اما رسیدن به آنجا ارزش تلاش را دارد. همچنین مهم است که بهترین زمان سال را برای سفر به فیلیپین در نظر بگیرید.

اخذ ویزای فیلیپین
اخذ ویزای فیلیپین

انواع ویزای فیلیپین 

سه نوع اصلی ویزا وجود دارد که دولت فیلیپین برای ساکنان خارجی صادر می کند:
ویزای غیر مهاجرتی فیلیپین، که برای خارجی هایی صادر می شود که برای مدت کوتاهی به این کشور سفر می کنند و واجد شرایط اقامت دائم فیلیپین نیستند که شامل:
ویزای توریستی فیلیپین، برای خارجیانی که برای مقاصد تفریحی وارد فیلیپین می شوند.
ویزای تجاری فیلیپین، به خارجیانی که برای مقاصد تجاری وارد فیلیپین می شوند، مانند شرکت در یک جلسه، کنفرانس، امضای قرارداد و غیره.
ویزای دانشجویی فیلیپین، برای خارجیانی که در موسسات آموزش عالی در فیلیپین ثبت نام خواهند کرد
ویزای کار فیلیپین، به خارجیانی که پیشنهاد کاری از قبل با یک شرکت فیلیپینی دارند.
ویزای مهاجرت فیلیپین، برای خارجی هایی که تحت یکی از دسته بندی های زیر قرار می گیرند صادر می شود:
مهاجران سهمیه ای: خارجی های بسیار ماهر که برای فیلیپین مفید خواهند بود و از کشورهایی هستند که با فیلیپین قرارداد متقابل دارند.

ویزاهای ویژه فیلیپین که شامل موارد زیر است:
ویزای اقامت سرمایه گذاران ویژه (SIRV)، برای خارجی هایی که در یک شرکت تولیدی یا خدماتی در فیلیپین، شرکتی که در بورس اوراق بهادار فیلیپین فهرست شده است، یا در پروژه ای که در طرح اولویت سرمایه گذاری فیلیپین فهرست شده است، سرمایه گذاری می کنند.
ویزای ویژه برای ایجاد اشتغال (SVEG)، برای خارجی هایی صادر می شود که حداقل ده فیلیپینی را در شرکت/سازمان خود استخدام می کنند.
ویزای بازنشستگی مقیم ویژه (SRRV)، که برای خارجی هایی که مایل به بازنشستگی در فیلیپین هستند صادر می شود.

ویزای توریستی (اقامت موقت)

این نوع ویزا یک ویزای کوتاه مدت است که برای خارجیانی که نیاز به ویزا دارند و برای موارد زیر وارد فیلیپین می شوند صادر می شود:

گردشگری / گشت و گذار
درمان پزشکی
انجام تجارت
حضور در یک رویداد فرهنگی، دانشگاهی یا ورزشی
بازدید از اعضای خانواده
هر هدف کوتاه مدت دیگری که نیازی به کار ندارد

ویزای اقامت طولانی 

اتباع خارجی که برای مقاصد طولانی مدت وارد فیلیپین می شوند باید ویزای مناسب را داشته باشند. بسته به نوع ویزای مورد نظر و سایر عوامل تعیین کننده مانند مدت قرارداد کاری شما برای مدت شش ماه تا سه سال صادر می شود.

ویزای کار فیلیپین

خارجی هایی که می خواهند در فیلیپین کار کنند باید این نوع ویزا را دریافت کنند. علاوه بر آن، آنها به مجوز کار نیز نیاز دارند. این دو سند توسط نهادهای حاکمیتی مختلف در فیلیپین صادر شده است.

ویزای دانشجویی فیلیپین

دانشجویان خارجی بالای 18 سال که می خواهند تحصیلات عالی خود را در یک موسسه آموزشی معتبر توسط اداره مهاجرت دنبال کنند، نیاز به ویزای دانشجویی فیلیپین دارند.

انواع ویزای فیلیپین
سه نوع اصلی ویزا وجود دارد که دولت فیلیپین برای ساکنان خارجی صادر می کند

ویزای همسر فیلیپین

ویزای همسر فیلیپین یک ویزای اقامت دائم است که برای خارجیانی که با شهروندان فیلیپینی ازدواج کرده اند صادر می شود.

ویزای بازنشستگی فیلیپین

ویزای بازنشستگی فیلیپین توسط اداره مهاجرت و برنامه بازنشستگی اداره بازنشستگی فیلیپین (PRA) صادر می شود.

Is یک ویزای اقامت دائم است که برای خارجی هایی که می خواهند در این کشور بازنشسته شوند صادر می شود. برای واجد شرایط بودن، باید در بانکی که توسط سازمان بازنشستگی فیلیپین تایید شده است، سپرده گذاری کنید. مبلغی که باید واریز کنید به سن شما و اینکه آیا مستمری دارید بستگی دارد. اگر یک شهروند سابق فیلیپینی با حداقل 35 سال سن هستید، مبلغ سپرده می تواند به 1500 دلار آمریکا برسد. با این حال، به طور معمول، شما باید 10000 دلار آمریکا سپرده گذاری کنید. شما می توانید افراد تحت تکفل را همراه خود داشته باشید، اما شرایط مالی برای هر وابسته بیشتر خواهد بود.

بررسی درخواست ویزا چقدر طول می کشد؟

رسیدگی به درخواست ویزا بین دو تا ده روز کاری طول می کشد. مدت زمان لازم برای پردازش ویزا بستگی به سفارت یا کنسولگری خاصی دارد که در آن درخواست می دهید. اینکه تمام مدارک خود را مرتب کرده باشید یا نداشته باشید نیز بر زمان رسیدگی به درخواست شما تأثیر می گذارد. با این حال، همیشه باید قبل از زمانی که قصد سفر دارید درخواست بدهید.

برای سفارت فیلیپین، مدارک زیر را باید به همراه داشته باشید

  1. اصل  گذرنامه با امضاء، به همراه گذرنامه­‌های قبلی 
  • مدت اعتبار حداقل 9 ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبروی هم
  • ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی است.

2. 3 قطعه عکس 4*3 رنگی، تمام رخ با زمینه سفید، کاملاً از روبه‌رو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملاً مشخص باشد. حداکثر برای 6 ماه اخیر (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)

3. اصل یا کپی واضح از تمام صفحات شناسنامه

4. گواهی تمکن به زبان انگلیسی همراه با مهر شعبه و امضاء بانک

  • باید حداقل موجودی برای هر نفر 12.000.000 تومان باشد.

مدارک مورد نیاز سفارت برای ویزای فرانسه

5. اصل و ترجمه مدارک شغلی:

الف) پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی یا پروانه دائم پزشکی

ب) وکلا: پروانه وکالت

ج) مشاغل دولتی: حکم کارگزینی یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر

د) بازنشسته­‌ها: حکم بازنشستگی

ه) مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر از شرکت مربوطه

و) در صورت خویش فرما بودن : جواز کسب / آگهی تاسیس یا آخرین آگهی تغییرات

ز) معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه : حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر

ح) دانش آموزان، دانشجویان : اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل

  • تکمیل فرم مشخصات فردی بصورت کامل و دقیق
  • حضور کلیه مسافرین در سفارت الزامی می­باشد.

لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می‌باشد.

دانلود فرم مشخصات فردی

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی