شرکت توسعه گردشگری شهرداری مشهد

مدیر عامل شرکت توسعه گردشگری شهرداری مشهد گفت: توسعه و احیاء صنعت گردشگری در مشهد و سطح کشور نقشه راه شرکت توسعه گردشگری شهرداری است.

مرتضی گواهی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص فعالیت‌های شرکت توسعه گردشگری شهرداری مشهد اظهار کرد: این شرکت در سال ۹۲ تحت عنوان شرکت توسعه و عمران هفت‌حوض به صورت رسمی شروع به کار کرد و تا سال ۱۴۰۰ به امر احیا و توسعه زیرساخت‌های منطقه نمونه گردشگری هفت‌حوض پرداخت.

وی اضافه کرد: با روی کار آمدن شورای ششم و مدیریت شهری جدید در بخش‌های مختلف شهرداری در خصوص احصاء نیازها و آسیب‌شناسی مسائل صنعت بررسی‌هایی صورت گرفت و به شناخت تهدیدها و فرصت‌های شرکت‌ها و محیط‌های شهرداری پرداخته شد.

گواهی ادامه داد: در نتیجه این بررسی‌ها این نتیجه به دست آمد که برای بهره‌برداری صحیح از ظرفیت این شرکت، سطح عملکرد آن وسیع‌تر شود و با مجوز شورای اسلامی شهر در سطح مشهد و حتی کشور ایفای نقش کند. طبق اساسنامه نقشه راه شرکت، توسعه و احیاء صنعت گردشگری در مشهد و سطح کشور دنبال می‌شود.

جاذبه های دیدنی مشهد
جاذبه های دیدنی مشهد

مدیر عامل شرکت توسعه گردشگری شهرداری مشهد بیان کرد: زیرساخت‌های گردشگری در شهر مشهد با حدود سه تا چهار میلیون جمعیت مجاور و سالانه حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون زائر جهت ماندگاری زائران و ایجاد شور و نشاط در مجاوران باید احیا شود. در نتیجه انتهای سال گذشته شرح وظایف جدید شرکت مزبور ثبت شد. پس از برگزاری مجمع شرکت در خرداد سال جاری فعالیت آن به صورت رسمی آغاز شد.

وی تصریح کرد: بند ۱۷ سند چشم‌انداز توسعه هفتم در خصوص صنعت گردشگری و اهمیت آن صحبت کرده است. این سند مورد توجه و تاکیدات مقام معظم رهبری نیز قرار گرفته است؛ بنابراین پیرو دستور رهبری و تاکید شهردار مشهد، شرکت در این مسیر قدم برداشته است.

گواهی در خصوص فعالیت‌های شرکت توسعه گردشگری شهرداری مشهد گفت: حدود سه ماه از آغاز کار شرکت با این عنوان می‌گذرد. در حال حاضر شرکت در حال شناسایی ظرفیت‌های گردشگری مشهد است تا بتواند طرح‌هایی در راستای هدف خود تنظیم کند. گام اول احیا و توسعه ظرفیت‌های متعلق به شهرداری مانند بوستان‌هاست.

پارک های مشهد- پارک ملت مشهد
پارک ملت مشهد

وی بیان کرد: پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی حدود سه دهه در حوزه گردشگری فعالیت کرده و طرح‌های پژوهشی زیادی در آن انجام گرفته است. در این پژوهشکده مطالعات خوبی در حوزه زیارت و گردشگری در سطح مشهد و استان صورت گرفته است. درنتیجه ما تصمیم گرفتیم از پتانسیل پژوهشکده مذکور استفاده کنیم و گام عملی و علمی در راستای اهداف شرکت برداریم.

گواهی با بیان اینکه در حال حاضر جهت همکاری شرکت توسعه گردشگری شهرداری مشهد و پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی نگاه مثبتی وجود دارد، گفت: در همین راستا چند جلسه با اعضاء پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی برگزار شد تا به صورت علمی و اجرایی بتوانیم در زمینه توسعه گردشگری فعالیت کنیم. شهرداری مشهد در راستای خدمت به زائران قدم برمی‌دارد. ما نیز با توجه به توانمندی و ظرفیت‌های‌مان در این مسیر گام برمی‌داریم. در این مسیر اساتید دانشگاه و صاحبان نظر در حوزه گردشگری می‌توانند به پیشبرد اهداف شرکت کمک کنند.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی