کریسمس در استانبول

با توجه به اعتقاد بخش بزرگی از جمعیت کشور مسلمان، کریسمس در استانبول آنطور که شما می‌دانید جشن نمی‌گیرند، بنابراین ممکن است از اینکه همه چیز به‌طور عادی در ۲۵ دسامبر کار می‌کند، شگفت‌زده شوید. اما اینطور نیست که شهر در این فصل تزئین و روشن نشده است.

علاوه بر این، خوشحال خواهید شد که بدانید این زمان بسیار آرامی برای بازدید مسالمت آمیز از شگفتی های معماری و تاریخی است، زیرا موج توریستی سپری شده است و می توانید منظره خاصی از شب بین قاره ای در قسطنطنیه قدیمی، مزین به برف داشته باشید. زمانی ایده آل برای لذت بردن از تمام کارهایی که باید در استانبول ببینید و انجام دهید.

استانبول احتمالاً اولین جایی نیست که وقتی فکر می کنید کریسمس را کجا بگذرانید به ذهن شما خطور می کند. با این حال، کریسمس در استانبول، گرما، مهربانی، عشق و البته – غذای عالی به شما میدهد.

جشن کریسمس در استانبول
جشن کریسمس در استانبول

 از چراغ های کریسمس لذت ببرید

یکی از اولین چیزهایی که متوجه خواهید شد این است که 24 و 25 دسامبر روزهای کاری عادی هستند. با اکثریت جمعیت مسلمان، تولد عیسی جشن گرفته نمی شود.

با این حال، بسیاری از محله های استانبول، با جمعیت مسیحی یا بیشتر اروپایی، نماهای خود را با تزئینات کریسمس تزئین می کنند. بنابراین می توانید درختان تزئین شده بزرگ را ببینید و خود را در خیابان با بابانوئل بیابید که آب نبات پخش می کند و با بچه ها عکس می گیرد. توصیه شده ترین برنامه بازدید از برخی از مراکز خرید شهر است که از سنت های فصل با درختان بزرگ کریسمس در داخل، تزئینات، چراغ های کریسمس و برنامه ای برای جشن گرفتن با خانواده پیروی می کنند. برخی از شناخته شده ترین آنها عبارتند از:

وادستانبول
Cevhair
آکایشا
کانیون
به عنوان یک کنجکاوی، افسانه شخصیت بابانوئل از نیکلاس میرا، اسقف مسیحی متولد شده در شهر پاتارا در جنوب ترکیه، الهام گرفته شده است که به خاطر انداختن سکه های طلا به دودکش خانه های نیازمندان مشهور است.

جشن این قدیس در 6 دسامبر برگزار می شود و به افتخار او مردم به یکدیگر هدایایی دادند و شام مشترکی دادند که قرن ها بعد تصویر مرد سرخ پوش، با ریش و خوش اخلاقی را که امروز می شناسیم الهام بخشید. نکته خاص دیگر این است که شما حتی یک سرود شب کریسمس را نخواهید شنید.

 از چراغ های کریسمس لذت ببرید
از چراغ های کریسمس لذت ببرید

 از بازار بین المللی کریسمس زنان استانبول (IWI) دیدن کنید

اگر خرید کریسمس همان چیزی است که به دنبال آن هستید، به شما توصیه می کنم در یکی از برجسته ترین رویدادهای کریسمس در استانبول برگزار می شود شرکت کنید. این بازار کریسمس است که توسط زنان بین المللی استانبول (IWI) سازماندهی شده است، یک سازمان اجتماعی که از زنان خارجی ساکن در شهر حمایت می کند.

در حالی که بیشتر رویدادهای جمع آوری کمک های مالی که توسط این سازمان برگزار می شود به روی عموم بسته است، در طول فصل کریسمس، بازار در رویدادی شامل غرفه های هدیه، غذای بین المللی و قرعه کشی با جوایز برای شرکت کنندگان به روی همه باز است. این رویداد، سالانه برگزار می شود و یکی از مکان های آن باشگاه قایق بادبانی استانبول Yelken Kulübü واقع در کالامیش است. فرصت خوبی برای لذت بردن از یک شب کریسمس، در حالی که برای یک هدف اجتماعی همکاری می کنید.

کریسمس در استانبول در پیست یخ 

یک طرح بسیار کریسمس و آن در استانبول چندین گزینه برای لذت بردن با خانواده ارائه می دهد. یکی از آنها پیست یخی در فضای باز در مرکز رویداد Uniq استانبول است که در طول زمستان در دسترس است و در طول فصل کریسمس یک پیست با نور، موسیقی کریسمس در پس زمینه و تزئینات تزئین شده برای این مناسبت ارائه می دهد.

این مکان همچنین دارای مربیان حرفه ای است که آموزش های خصوصی اسکیت ارائه می دهند. شب ها باز است و اگر خوش شانس باشید می توانید از یکی از مهمانی های موضوعی آن ها نیز لذت ببرید. این سالن رویداد دارای زمین بازی ماجراجویی، کارگاه های آموزشی کودکان و محوطه ای است که می توانید در آن نمایشگاه های موقت را مشاهده کنید.

کریسمس در استانبول در پیست یخ 
کریسمس در استانبول در پیست یخ

بیا بخوریم! از غذاهای لذیذ کریسمس لذت ببرید

کریسمس و به طور کلی جشن پایان سال، غذاهای فصلی خاصی را به همراه دارد و چه برنامه ای بهتر از لذت بردن از نوشیدنی ها و غذاهای منوی فراوان استانبول.

یکی از غذاهای سنتی که در رستوران های شهر سرو می شود، مزه است که اگرچه در غذای ترکی پیش غذا به حساب می آید، اما به دلیل تنوع قابل توجه می تواند شام یک شب کامل باشد. رایج ترین آنها معمولاً شامل بادمجان، گوجه فرنگی، نخود، فلفل، زیتون، غذاهای دریایی، گوشت بره و خیلی چیزهای دیگر است.

به طور معمول یک منو می تواند تا 20 یا بیشتر از این غذاها را در دو گروه سرو کند، ابتدا غذاهای سرد که معمولاً سبزیجات و پنیرهای تازه دارند و سپس غذاهای گرم.

به یاد داشته باشید که در غذاهای ترکی ادویه ها در دستور کار روز قرار دارند و بسیاری از غذاها معمولاً تند هستند، بنابراین اگر به آن عادت ندارید، توصیه می کنم آن را با ادویه کمتر بخواهید. تور غذا در استانبول را از دست ندهید، زیرا تنوع طعم ها شما را شگفت زده خواهد کرد و بر کسی پوشیده نیست که در کریسمس می خواهیم همه چیز را امتحان کنیم.

بیا بخوریم! از غذاهای لذیذ کریسمس لذت ببرید
بیا بخوریم! از غذاهای لذیذ کریسمس لذت ببرید

در شب کریسمس در تنگه بسفر سفر کنید

همیشه زمان خوبی برای لذت بردن از سفر دریایی است و اگر از طریق تنگه بسفر در ترکیه عبور کنید، تجربه خوبی تضمین می شود. اگر در شب کریسمس در استانبول هستید، می‌توانید این تجربه را در قایق‌های خصوصی که سفرهای دریایی غروب خورشید را برای لذت بردن از مناظر باورنکردنی ارائه می‌دهند، به عنوان مقدمه‌ای برای جشن شب کریسمس زندگی کنید.

این قایق‌های تفریحی خصوصی و گزینه‌های کروز برای گروه‌های مسافرتی تا 12 نفر طراحی شده‌اند و شامل سوار شدن از هتل شما، سفر دریایی کریسمس به مدت تقریبی 2.5 ساعت، کوکتل خوش‌آمدگوییف نوشیدنی، انتخاب پیش‌غذاهای سنتی و بازگشت به محل اقامت شما می‌شوند. هتل یا محل برگزاری

اگر به تنهایی سفر می کنید، می توانید انواع تورها و گشت و گذارها را در تنگه بسفر نیز بیابید، بنابراین می توانید از یک شب کریسمس در استانبول همانطور که باید لذت ببرید. مناظر باورنکردنی، یک نوشیدنی خوب و همراهی با مسافران دیگری که مانند شما استانبول را برای تجربه کریسمس متفاوتی انتخاب کرده اند.

در شب کریسمس در تنگه بسفر سفر کنید
در شب کریسمس در تنگه بسفر سفر کنید

بسیاری از این تورهای بسفر شما را به یک تور می برند:

پل بسفر، مرز بخش اروپایی و آسیایی شهر.
قلعه روملی.
کاخ بیلربی.
محله یهودیان بالات.
کاخ یلدیز.
دیوارهای قسطنطنیه
ربع ایوپ.

غروب آفتاب را از تراس کافه پیر لوتی تماشا کنید

برای قدردانی از چراغ های کریسمس که شهر را زینت می دهند، هیچ چیز بهتر از نوشیدن یک نوشیدنی گرم در ارتفاعات نیست. کافه Pierre Loti در تپه پیر لوتی می تواند گزینه خوبی باشد زیرا منظره عالی شهر محسوب می شود.

پس از یک بعد از ظهر خرید کریسمس در مراکز خرید یا بازار بزرگ استانبول، یا گشت و گذار در برخی از محله های شهر، به این مکان که بر روی تپه ای در قبرستان ایوپ قرار دارد، بروید که مناظری باورنکردنی از شهر را در اختیار شما قرار می دهد.

تفریح در تپه پیر لوتی استانبول
تفریح در تپه پیر لوتی استانبول

این مکان با مبلمان قرن 19 تزئین شده است و پیشخدمت ها لباس های قرن 19 را پوشیده اند. در تراس آن که برای فصل کریسمس تزیین شده است، می توانید از نوشیدنی گرم معمولی این فصل لذت ببرید و منظره ای پانوراما از استانبول داشته باشید، از آنجا می توانید چند عکس برای یادآوری بگیرید، زیرا می توانید از بالا چراغ های کریسمس را ببینید که همه را تزئین می کند. استانبول برای رسیدن به این مکان می توانید پیاده روی کنید یا از تله کابین که یکی از وسایل حمل و نقل عمومی شهر است استفاده کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی