بازدید از جاذبه‌های گردشگری همدان

معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان گفت: در چهار ماهه نخست سال‌جاری یک میلیون و ۷۶۶ هزار و ۴۶۰ نفر از جاذبه‌های بازدید از جاذبه‌های گردشگری همدان بازدید کردند.

علی خاکسار در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: همچنین در این مدت ۲۹۲ هزار و ۱۷۸ نفر در همدان اقامت داشتند که از این تعداد ۵۷ هزار و ۷۶۴ نفر در هتل‌ها، ۱۱ هزار و ۳۸۷ نفر در مهمانپذیرها، ۹ هزار و ۲۰۳ نفر در اقامتگاه‌های بومگردی و ۵۲ هزار و ۱۸۷ نفر در خانه مسافرها مقیم بودند.

وی با بیان اینکه ۸۰ هزار و ۷۳۷ نفر نیز در تاسیسات اقامتی وابسته به آموزش و پرورش اقامت داشتند، تصریح کرد: در چهار ماهه نخست سال ۵۴ هزار و ۴۷ نفر هم در اقامتگاه‌های موقت استان اقامت داشتند.

بازدید یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری همدان
بازدید یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری همدان

خاکسار در ادامه عنوان کرد: از ابتدای سال تاکنون ۵۴۰ بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری انجام شد که ۹ فقره تشویق، دو مورد تذکر و چهار فقره اخطار کتبی ثبت شد.

معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان با اعلام اینکه غار علیصدر در راس بازدید گردشگرن قرار دارد، گفت: کتیبه‌های گنجنامه، سایت موزه میدان امام مرکزی شهر، تپه عباس‌آباد و آرامگاه‌های بوعلی و باباطاهر دیگر مراکز پربازدید در مدت زمان یاد شده هستند.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید
مطلب جذاب دیگر  صدور ویزای توریستی ژاپن به‌زودی از سر گرفته می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی