سوئیس

شرح

سوئیس کشوری کوچک و دنج در قلب اروپا است. در کشور سوئیس با ترکیبی نادر از جاذبه های طبیعی و ساخت انسان آشنا خواهید شد. کوه های باشکوه پوشیده از برف درخشان، دره های زیبا، دریاچه های شفاف و رودخانه های کوهستانی. سوئیس سراسر نظم و آرامش، شهرهای زیبا و دهکده های رمانتیک است که در بین دره های زیبا قرار گرفته اند. همه این موارد باعث خوشحالی خالصانه گردشگران در سوئیس می شود.

سوئیس کشور کوهستانی کوچکی است که در مرکز اروپا قرار دارد. این کشور محصور در خشکی تقریباً به اندازه نیوجرسی است و بین فرانسه و ایتالیا قرار دارد. همچنین با اتریش، آلمان و لیختن اشتاین هم مرز است.  بیشتر جمعیت در فلاتی زندگی می کنند که بین رشته کوه های آلپ در جنوب و کوه های جورا در شمال قرار دارد. منطقه کوهستانی در جنوب کم جمعیت است.

این کشور با مساحت 41285 کیلومتر مربع، کمی کوچکتر از هلند یا تقریباً دو برابر ایالت نیوجرسی ایالات متحده است.

جمعیت سوئیس کمتر از 8.7 میلیون نفر است. پایتخت این کشور برن است. بزرگترین شهر آن، زوریخ است. زبان های گفتاری آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانچ هستند که به طور سنتی در مناطق مختلف (کانتون) کشور صحبت می شود. طبق گزارش جهانی شادی 2021، کنفدراسیون سوئیس رسماً پس از فنلاند و دانمارک سومین کشور شاد روی زمین است.

از نظر جغرافیایی کشور به سه منطقه اصلی تقسیم می شود. کوه های آلپ سوئیس در جنوب وجود دارد. رشته کوه های آلپ در فلات سوئیس با منظره ای از تپه ها، دشت ها و دریاچه های بزرگ و ارتفاعات متوسط بین 400 متر و 700 متر محو می شوند. در شمال غربی در امتداد مرز فرانسه و سوئیس، رشته کوه ژورا، یک رشته کوه زیر آلپ قرار دارد.

طبیعت و اکوسیستم

رشته کوه های آلپ سوئیس کوه های مرتفع و پوشیده از برف است که بیشتر آنها بیش از 13000 فوت (4000 متر) هستند. معروف ترین قله ماترهورن است که 14692 فوت (4478 متر) ارتفاع دارد، اما بلندترین قله Dufourspitze با 15203 فوت (4634 متر) است.

دانشمندان نگران این هستند که یخچال های طبیعی در کوه های آلپ سوئیس پوشش یخی زیادی را در 40 سال گذشته از دست داده اند. این ممکن است با تغییرات آب و هوایی جهانی مرتبط باشد. ذوب سریع یخچال ها می تواند باعث جاری شدن سیل در روستاهای زیر شود.

بیشتر حیوانات در سوئیس در کوهستان زندگی می کنند. گونه‌ای از بزهای کوهی، در اوایل دهه 1800 نزدیک به انقراض، مشاهده شد. این گونه از آن زمان دوباره معرفی شد و اکنون بیش از 15000 بز در کوه های آلپ سوئیس زندگی می کنند. کوهنوردان همچنین ممکن است با بابونه، حیوان دیگری مانند بز و مارموت ها روبرو شوند. جنگل های سوئیس همچنین محل زندگی آهو، خرگوش، روباه، گورکن، سنجاب و بسیاری از گونه های پرندگان است.

یکی از بهترین چیزهای سوئیس، طبیعت دست نخورده آن است و به طور کلی مردم با تلاش های فراوانی که برای حفظ محیط زیست انجام می دهند مراقب آن هستند. در نتیجه، سوئیس در بازیافت مواد زائد بسیار پیشرفت کرده است. مواد شیمیایی، کاغذ، کارتن، شیشه، پلاستیک، قوطی، منسوجات، روغن و چربی پخت و پز همه به طور جداگانه جمع آوری می شوند. برای اکثر گردشگران، اقدامات بازیافتی نسبتاً سخت است. با این حال، شما به سرعت به آن عادت خواهید کرد و مزایای آن واضح است: سوئیس کشور بسیار تمیزی است. در طول مسیر خود زباله های خیابانی زیادی پیدا نمی کنید. 

مردم و فرهنگ کشور سوئیس

سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. سوئیسی ها ساعت هایشان به خوبی شناخته شده اند. در سوئیس یک زبان رسمی وجود ندارد. مردم به یکی از چندین زبان از جمله آلمانی سوئیسی، فرانسوی و ایتالیایی صحبت می کنند.

برای شروع، باید حقایق جالبی در مورد سوئیس بدانید. پایتخت سوئیس برن است. کنفدراسیون سوئیس (نام متعارف سوئیس) یک جمهوری فدرال است که به دو شاخه مجریه، مقننه و قضایی تقسیم می شود. این کشور به 26 بخش اداری (کانتون) تقسیم شده است. کنفدراسیون سوئیس در 1 اوت 1291 تأسیس شد و سوئیسی ها این روز را به عنوان تعطیلات ملی خود جشن می گیرند.

با کمک یک راهنمای سفر با تجربه برای برنامه ریزی تعطیلات خود در سوئیس، سوئیس مکانی هیجان انگیز است. تنوع کشور محصور در خشکی و کوهستانی جوهر سوئیس است و به این کشور هویت منحصر به فرد خود می دهد. در کنار جذابیتش به عنوان یکی از مقاصد اصلی توریستی اروپا، بیشتر به خاطر مؤسسات مالی، پنیرها و شکلات های خوشمزه، صنعت ساعت سازی، مناظر و شبکه عالی حمل و نقل عمومی اش شناخته شده است.

وسواس مشهور سوئیسی در تمیزی، وقت شناسی و سخت کوشی، همراه با بالاترین استاندارد زندگی در اروپا، سوئیس را به یکی از مطلوب ترین و کم مشکل ترین کشورهایی تبدیل می کند که در آن سفر کنید. زیرساخت های توریستی بسیار توسعه یافته است و خود سوئیسی ها بی نهایت مودب هستند و به زیبایی های سوئیس افتخار می کنند. شما با خاطراتی ماندگار از تعطیلات عالی، سوئیس را ترک خواهید کرد. بیشتر سوئیسی‌ها انگلیسی صحبت می‌کنند.

بهترین زمان برای بازدید

هر زمانی، زمان خوبی برای بازدید از سوئیس است. سفر خود را با توجه به آنچه می خواهید در طول سفر انجام دهید برنامه ریزی کنید. اما اگر باید فصلی را انتخاب کنید، ژوئن تا آگوست بهترین ماه برای بازدید است زیرا تابستان زمان نسبتاً دلپذیری برای پیاده روی و گشت و گذار است. از پاییز به بعد کاهش جیوه و تعداد گردشگران کاهش می یابد. زمستان پوشیده از برف است و زمان مناسبی برای اسکی است.

از نظر آب و هوا، چهار اقلیم عمده اروپا بر سوئیس تأثیر می گذارد. از غرب، تحت تأثیر رانش اقیانوس اطلس شمالی، توده های هوای ملایم و مرطوب می آیند. هوای خشک و سرد از مناطق شمال قطب شمال می رسد. هوای قاره ای از شرق، هوای خشک سردتر در زمستان و هوای گرمتر در تابستان به ارمغان می آورد. و هوای نسبتا مرطوب و گرم از مدیترانه به سمت شمال جریان دارد. اختلاط این توده‌های هوا بر فراز سوئیس الگوهای آب و هوایی را ایجاد می‌کند که نه تنها بر اساس آن توده‌های هوا تغییر می‌کنند، بلکه به دلیل تسکین محلی با تغییرات زیادی در دما و بارندگی مشخص می‌شوند.

قاره: اروپا
زبان رسمی: آلمانی، فرانسوی لهجه سوئیسی، ایتالیایی
جمعیت: ۸٬۵۷۰٬۱۴۶
واحد پول: فرانک سوئیس
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی