صلاله

Salalah

شرح

خانه سلطان عمان، صلاله شهری زیبا با فرهنگ غنی، تاریخ و سواحل باشکوه است! این شهر که به خاطر شبه جزیره عربستان و آب و هوای منحصر به فردش مشهور است، پر از کوه های سرسبز است که در فصل باران های موسمی زنده می شود. سواحل خیره کننده آن فرصت های غواصی و ورزش های آبی زیادی را ارائه می دهد. در سواحل دریای عرب واقع شده است، غذاهای آن لذیذ و خوش طعم است و همچنین غذاهای دریایی فوق العاده ای نیز دارد.

این شهر مملو از فرهنگ و سنت اسلامی، مساجد خیره کننده ساکنان خود را با شعارهایی که در سراسر شهر شنیده می شود، به نماز دعوت می کنند. تاریخ و فرهنگ غنی صلاله در موزه ها، قلعه ها، مساجد و بازارهای آن مشهود است. واقعاً دیدنی است، این شهر با شهرهای دیگر در عمان متفاوت است.

این سفر شما را به قلب شهرها، بیابان‌ها و تاریخ فرهنگی عمان می‌برد که بین مسقط و صلاله سفر می‌کنید. قبل از انتقال به صلاله از شگفتی های مسجد جامع سلطان قابوس، موزه بیت الزبیر و سوق المطره در مسقط دیدن کنید. در اینجا، پس از یک روز کاوش در حفاری‌های اوبار، از مناظر کوه‌ها و سوراخ‌های ضربه‌ای ساحل مغسیل شگفت زده شوید، سپس از وادی‌های وسیع و کمی رانندگی در تپه‌های شنی در روب‌الخالی لذت ببرید. در ساحل و کنار استخر در آفتاب زیبا استراحت کنید و به همه چیزهایی که در چند روز گذشته تجربه کرده اید فکر کنید.

شهر صلاله از بازدیدکنندگان خود با مناظر سرسبز و تفریحات آبی پذیرایی می کند. آغوش خود را به روی آنها باز می کند و سایه درختان نخل خود را گسترده است. بوی کندر در شهر می پیچد. این همان کندر است که از زمانی که هتشپسوت به سرزمین‌های حاصلخیز عمان سفر کرده است، روی دیوارهای معابد باستانی فراعنه به تصویر کشیده شده است. صلاله به خاطر چراغ‌هایش که از میان نسیم‌های غنایی شب می‌درخشد و پرتوهای خورشید روز بر امواجی که در جشن بهار ابدی صلاله می‌رقصند، مشهور است.

تاریخچه

صلاله، شهری در جنوب عمان، واقع در ساحل دریای عرب. این شهر در تنها بخشی از شبه جزیره عربستان واقع شده است که توسط بادهای موسمی اقیانوس هند لمس شده است و بنابراین در طول تابستان سرسبز است. صلاله مرکز تاریخی ظفار است که در زمان‌های قدیم به عنوان منبع کندر معروف بود و مارکوپولو در قرن سیزدهم آن را شهری آباد توصیف کرد. اگرچه در قرون بعدی از نظر ثروت و اهمیت کاسته شد، صلاله تا سال 1800 تحت حکومت سلاطین عمان قرار نگرفت. سلطان سعید بن تیمور از سال 1932 تا زمانی که در ژوئیه 1970 برکنار شد، بر کشوری که در آن زمان مسقط و عمان نامیده می شد، از صلاله حکومت می کرد.

پس از پایان شورش در ظفار در سال 1975، دولت شروع به توسعه منطقه صلاله کرد. پروژه ها شامل یک بیمارستان بزرگ مدرن و یک هتل بود. فرودگاه شهر به استانداردهای بین المللی ارتقا یافت و جاده ای آسفالته ساخته شد که صلاله را به شمال متصل می کرد. در سال 2006 یک منطقه آزاد تجاری در صلاله ایجاد شد. این شهر به تجارت محصولات کشاورزی از دشت ساحلی اطراف می پردازد. بندر صلاله در ریسوت، در جنوب غربی واقع شده است.

صلاله به چه چیز معروف است؟

صلاله به خاطر جشنواره منحصر به فرد خریف (باران موسمی) شهرت دارد که در آن کل شهر سبز می شود و بازدیدکنندگان را از سراسر جهان به خود جذب می کند. ... این دومین شهر بزرگ در عمان، اما بزرگترین در ظفار، و بزرگترین بندر دریایی در شبه جزیره عرب است.

بهترین زمان برای سفر به صلاله

عوامل اقلیمی منحصر به فرد، صلاله را به یک نقطه جادویی و جواهر دریای عرب تبدیل کرده است. در اینجا شما از باد موسمی (خریف) در میان فرش سبز بافته شده توسط طبیعت در صلاله لذت خواهید برد و از منظره های شیب دار کوه، غرق در رنگ های غروب و طلوع خورشید که بازدیدکنندگان هر روز از آن لذت می برند، شگفت زده خواهید شد و از فراوانی انواع کمیاب پرندگان شگفت زده خواهید شد. . قطعی ترین بهترین زمان برای بازدید از صلاله در طول فصل باران های موسمی (خریف) است که از پایان جولای - سپتامبر ادامه می یابد، زمانی که صحرا به یک واحه سرسبز و زیبا تبدیل می شود!

فرهنگ و شیوه زندگی

تاریخ و فرهنگ نقش اساسی در ترسیم ویژگی های مردم صلاله و طبیعت و فرهنگ شهر دارند. مطالعات و تحقیقات انجام شده توسط تعدادی از محققان به تاریخ کهن این شهر اشاره دارد. نوشته‌ها و کتیبه‌های گوناگونی که بر روی آثاری که متعلق به تمدن‌های متوالی است که در این سرزمین طلوع و سقوط کرده‌اند و هنوز هم تأثیر خود را در عصر حاضر دارند، گواه این امر است. کاوش‌ها برای تعیین زمان دقیق تاریخی این تمدن‌ها، از جمله تمدن آل بیلید که به قرن دوازدهم تا شانزدهم بازمی‌گردد، همچنان ادامه دارد و یافته‌های باستان‌شناسی حاکی از وجود فعالیت‌های تجاری زیاد است.

ذخیره گاه وادی دربات

ذخیره گاه وادی دربات در صلاله یکی از خیره کننده ترین جاذبه های صلاله به حساب می آید. این شهر در 40 کیلومتری شمال شهر قرار دارد و به خاطر مناظر زیبا، آبشارهای زیبا و درختان انبوه نخل شهرت دارد. در طول خریف، آب های موسمی از کوه ها جاری می شود و آبشارهای شگفت انگیز ایجاد می کند (ارتفاع یک نفر به 100 متر می رسد!). قایق و کایاک در دریاچه دربات یا پیاده روی برای کشف مناظر سرسبز. می‌توانید از چشمه طبیعی دره دیدن کنید و به شبکه‌ای از غارها بروید که از تپه‌های اطراف عبور می‌کنند. فراموش نکنید که گوشی خود را شارژ کنید تا بتوانید عکس ها و خاطرات باورنکردنی ثبت کنید!

شهر باستانی سامحرام

سامحرام با قلعه، آثار باستانی و ساختمان‌های سنگی باستانی در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. در زمان های قدیم، این بندر پررونقی بود که مسیرهای تجاری را بین مدیترانه و هند به هم مرتبط می کرد. امروزه دارای مجموعه بزرگی از عتیقه جات، کتیبه های سنگی و سکه هایی با قدمت بیش از 2000 سال است.

مزارع کندر در صلاله

منطقه صلاله به کندر معروف است. می‌توانید از مزارع کندر دیدن کنید تا از نحوه رشد آن و اهمیت اقتصادی و تاریخی آن برای سلطنت مطلع شوید. کندر یک محصول طبیعی است که در پزشکی، عطر، مراقبت از بدن و بخور دادن استفاده می شود و بخشی جدایی ناپذیر از میراث عمان است.

در دوران باستان، جاده کندر یک مسیر تجاری مهم برای کاروان‌ها بود. چندین مکان در جاده کندر به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شده است، از جمله پارک باستان شناسی البلید، پارک باستان شناسی سومهورام (خور روری) - یکی از معروف ترین بنادر صادرات کندر در دنیای باستان، سایت باستان شناسی بار. Shisr)، و Wadi Dawka Tree Reserve.

ساحل مغسل

برای سفر به صلاله، ساحل مغسیل یک الزام مطلق است. این مقصد گردشگری جهانی که در غرب صلاله قرار دارد، در بین بهترین سواحل جهان قرار دارد. این شهر به‌خاطر آب‌های فیروزه‌ای، شن‌های سفید بکر و صخره‌های دیدنی‌اش معروف است. این ساحل طیف وسیعی از فعالیت ها و تجربیات را ارائه می دهد، از جمله خانه های ییلاقی سنگی کاملاً مجهز که در آن می توانید پیک نیک کنید و از آب و هوای زیبا لذت ببرید. این یک مکان عالی برای نشستن و استراحت قبل از گردش در اطراف صلاله است!

کشور: عمان
جمعیت: ۳۴۰٬۸۱۵
ساعت:
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی