کاتانیا

Catania

شرح

کاتانیا مدرن، دومین شهر بزرگ سیسیل، یک مرکز صنعتی و حمل و نقل است که از طریق راه آهن با پالرمو، مسینا، و سیراکوز و یکی از شلوغ ترین بنادر ایتالیا مرتبط است. صنایع شامل انواع تولیدات مکانیکی و شیمیایی، فرآوری مواد غذایی و ماهیگیری است. حدود نیمی از گوگرد تصفیه شده سیسیل از کارخانه های کاتانیا تامین می شود. مرکز بازاریابی برای منطقه کشاورزی اطراف، صادرات بادام و پرتقال، و همچنین کارهای دستی در فلز، چوب، و کهربا است. همچنین یک استراحتگاه زمستانی محبوب با سواحل زیبا در اطراف است.

کاتانیا یک شهر بندری در ایتالیا است که در دامنه کوه اتنا قرار دارد. این شهر در ساحل شرقی سیسیل واقع شده است و به دلیل نزدیک بودن به آتشفشان، زمین های اطراف شهر بسیار حاصلخیز و حاصلخیز هستند. به همین دلیل است که کاتانیا برای پرورش انواع انگور که متعاقباً از آن شراب تولید می شود، شناخته شده است.

کوه اتنا بلندترین آتشفشان فعال اروپا

اتنا حداقل 1250 کیلومتر مربع مساحت دارد. دانشمندان و مورخان معتقدند که این آتشفشان بیش از 200 بار فوران کرده است. از قرن پنجم، حدود 80 فوران آتشفشانی بزرگ ثبت شده است. یکی از قوی ترین فوران ها در سال 1669 رخ داد و شهر را به طور کامل ویران کرد، اما کاتانیا مانند یک ققنوس از خاکستر زنده شد. ظاهراً این وضعیت هفت بار اتفاق افتاده است و هر بار ساکنان کاتانیا تسلیم نمی شوند و هر بار شهر خود را بازسازی می کنند.

فرقه سنت آگاتا قدیس حامی

کاتانیا سنت آگاتا است که آگاتا سیسیلی نیز نامیده می شود. حامی کاتانیا، او در سال 234 در کاتانیا به دنیا آمد و از یک خانواده سرشناس رومی بود. هنگامی که او ایمان مسیحی را پذیرفت، تصمیم گرفت زندگی خود را وقف خدا کند و در باکرگی زندگی کند. هنگامی که او دست کوینسیانا، فرماندار سیسیل، یک انتقام‌جوی خبیث را رد کرد، او را به خانه فسق سپرد. با وجود این، او باکرگی خود را از دست نداد و مسیح را طرد کرد. بدترین اتفاق هنوز در راه بود. هنگامی که امپراتور دسیوس شروع به آزار مسیحیان کرد، کوئینسیان اولین کسی بود که توسط آگاتا محاکمه شد. پس از شکنجه های طولانی و بی رحمانه، او روی زغال های داغ پرتاب شد. یک سال پس از مرگ او، اتنا فوران کرد، اما گدازه جاری درست بیرون شهر متوقف شد. از آن زمان، او قدیس حامی کاتانیا شد.

 Festa di Sant’Agata

تعطیلات اختصاص داده شده به قدیس حامی شهر که بیش از یک هفته طول می کشد. این جشن در 5 فوریه، روزی که سنت آگاتا به شهادت رسید، آغاز می شود. مهم ترین رویداد این تعطیلات، راهپیمایی 24 ساعته با مجسمه باشکوه و پرآذین سنت آگاتا است. این شکل به مردان و پسرانی کشیده شده است که لباس‌های سفید سنتی به نام ساکو و کلاه سیاه پوشیده‌اند. خیابان‌ها در فستا دی سانت آگاتا مملو از کانال‌ها یا شمع‌های بزرگ است. ب

Piazza del Duomo

میدان زیبا و باشکوه یکی از بزرگترین جاذبه های کاتانیا است. اطراف آن را ساختمان های با شکوه باروک احاطه کرده است. در کنار میدان، یک کلیسای جامع به یاد ماندنی به سبک باروک قرار دارد.

مرکز زندگی مدنی مدرن، Duomo Piazza است که توسط کاخ‌های قرن هجدهم احاطه شده و به خیابان‌های وسیع باز می‌شود. از ساختار اصلی کلیسای جامع که توسط کنت نورمن راجر اول در سال 1091 تأسیس شد، سه قسمت از گدازه تاریک و بخشی از گذرگاه باقی مانده است. پس از زلزله 1693 توسط معماران فرا فیولامو پالازوتو و جیووانی باتیستا واکارینی (1702-1702) بازسازی شد. این کلیسای جامع شامل یادگارهای سنت آگاتا و مقبره آهنگساز وینچنزو بلینی، اهل کاتانیا است.

کلیسای سن نیکولو (1693-1735)، بزرگترین در سیسیل، با صومعه قبلی بندیکتین به همین نام مرتبط است. در قرن 14 شروع شد و در قرن 17 تکمیل شد. این دانشگاه، اولین دانشگاه در سیسیل، در سال 1434 توسط آلفونسوی آراگون تأسیس شد و کتابخانه آن (1755) دارای تعدادی نسخه خطی مهم قرون وسطایی است. 

آمفی تئاتر رومانو در کاتانیا

آمفی تئاتر رومانو در محل یک تئاتر یونانی سابق ساخته شده است، تئاتر رومانو در قرن دوم پس از میلاد ساخته شده است. ظاهراً برای ساخت آن از گدازه اتنا استفاده شده است. این مکان زیبا فقط یک بنای تاریخی نیست، زیرا جشنواره ها و کنسرت ها در تابستان در اینجا برگزار می شود. هنر در چنین مکان هایی تاثیر بی نظیری بر مخاطب دارد. 

باغ های کاتانیا

باغ های زیبا واقع در مرکز کاتانیا. فواره بزرگ به شما این امکان را می دهد که در سایه فضای سبز آرامش بخش، روحیه خود را تازه کنید.  کاتانیا بود که آهنگساز معروف وینچنزو بلینی خالق اپرای معروف نورما متولد شد. و باغ های زیبای کاتالونیایی به افتخار او ساخته شد.

فیل نماد کاتانیا است

جالب اینجاست که فیل نماد این شهر است. به سختی می توان گفت که چرا این حیوان به نماد کاتانیا تبدیل شده است، اما می توانید حدس بزنید؟

احتمالاً فاصله کم تا آفریقا، جایی که این حیوانات بزرگ و با شکوه از آنجا آمده اند، تأثیر قابل توجهی در تصمیم گیری در مورد نماد شهر داشته است. می دانیم که در جنگ های پونیک، هانیبال از فیل ها استفاده کرد و اگرچه از غرب به روم حمله کرد و با آنها از کوه های آلپ عبور کرد، اما بدون شک پژواک این رویدادها به سیسیل نیز رسید که در میانه این درگیری بود. جالب اینجاست که Piazza del Duomo دارای یک فواره قرن هجدهم با یک فیل است. بر روی تاج آن یک ابلیسک مصری وجود دارد که به تأثیرات عجیب‌تری در این شهر سیسیلی اشاره می‌کند.

کیوسک های Choiso delle bevande

کیوسک های Choiso delle bevande که در آن می توانید نوشیدنی های خوشمزه و با طراوت مانند il seltz یا limone e sale را بچشید. نه تنها برای رفع تشنگی، بلکه برای آشنایی با طعم های سیسیل و مهمتر از همه، کاتانیا ارزش دیدن را دارد.

پاستا آلا نورما، معروف ترین غذای کاتانیا

پاستا آلا نورما، البته به خاطر اپرای بلینی که از کاتانیا آمد، نامگذاری شد. این غذا ترکیبی از ماکارونی، بادمجان با پنیر، ریحان و گوجه فرنگی است. برای دوستداران غذاهای ایتالیایی، این سفر مانند سفر به بهشت خواهد بود. طعم این غذا کاملاً منعکس کننده آب و هوای کاتانیا و تمام سیسیل است. این شهر رستورن های دنج زیادی دارد که پاستا آلا نورما را سرو می کنند. خوردن این غذا در این شهر شگفت انگیز خواهد بود.

کشور: ایتالیا
جمعیت: ۳۱۳,۳۹۶
پیش شماره تلفن: ۰۹۵
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی