سواحل ازمیر

سواحل ازمیر بیشتر کوچک هستند و در خلیج های دنج واقع شده اند. برخی از مکان‌ها دارای خلیج‌های صعب العبوری به شکل عجیب و غریب هستند که مسافران فعال در تور ازمیر را به کاوش در آنها برمی‌انگیزد. یک توضیح مهم – بیشتر سواحل سایه طبیعی ندارند، زیرا پوشش گیاهی یا خیلی کم است یا کاملاً وجود ندارد، بنابراین چتر آفتاب و محصولات محافظ خود را فراموش نکنید. اکثر سواحل ازمیر در داخل شهرک‌ها قرار دارند، معمولاً در دسترس‌تر و مجهزتر. با وجود تعداد زیادی از سواحل شهر، بسیاری از آنها مناظر خیره کننده ای را ارائه می دهند.

استراحتگاه آرام، اندازه گیری شده و صدای امواج شاید رایج ترین تداعی هایی باشد که با کلمه “ساحل” به وجود می آید. این تعجب آور نیست، زیرا آرامش دقیقا همان چیزی است که بسیاری از مسافران ساحلی به دنبال آن هستند. اگر تعطیلات خود را در درجه اول با چنین فعالیتی مرتبط می دانید، یکی از 279 سواحل این منطقه را انتخاب کنید.

سواحل ازمیر می تواند انتخاب خوبی برای مسافران سالمند باشد، چرا که 48 ساحل مجهز به تمام وسایل مورد نیاز برای اقامتی راحت برای این دسته از مسافران هستند.

در بیشتر موارد، مسافران مسن‌تر به دنبال تعطیلات آرام هستند و نیازهای زیادی به زیرساخت‌ها دارند. این نوع ساحل برعکس ساحل‌هایی است که نسل جوان ترجیح می‌دهند. بنابراین اگر به این نوع علاقه مند هستید، می توانید در کل نقشه ساحلی ترکیه، سواحل را برای سالمندان کاوش کنید.

ساحل ایلیکا از محبوب ترین سواحل ازمیر

این نوار طولانی از شن و ماسه نرم سفید، اطراف شهر Alaçatı در شبه جزیره Çeşme، در 79 کیلومتری غرب مرکز ازمیر قرار دارد.  یکی از محبوب‌ترین مقاصد ساحلی در استان ازمیر و یک نقطه گرم تابستانی مورد علاقه گردشگران محلی استانبول است که در ماه‌های ژوئیه و آگوست با دسته جمعی به آلاچاتی می‌رسند و به همان اندازه توسط بوتیک هتل‌ها و رستوران ها، واقع در بناهای سنگی تراشیده یونانی-عثمانی، اوقات لذت بخش را رقم می زنند. ساحل انتخابی عالی برای خانواده‌ها است، زیرا آب در فاصله ۱۰۰ متری از ساحل کم‌عمق می‌ماند و برای بچه‌های کوچک امن است.

ساحل ایلیکا از محبوب ترین سواحل ازمیر
ساحل ایلیکا از محبوب ترین سواحل ازمیر

امکانات بسیار عالی هستند، با صندلی‌های آفتاب‌گیر و سایه‌بان‌های زیادی برای اجاره، حمام و دوش آب شیرین در نزدیکی، و انتخاب‌های فراوان کافه‌ها و رستوران‌ها، فقط با فاصله کوتاهی از شن‌ها. بخش های خصوصی ساحل با هزینه ورودی و همچنین بخش های عمومی بزرگ و رایگان برای ورود وجود دارد.

ساحل ایلیکا به‌عنوان مقصدی در کلاس جهانی برای موج‌سواری بادی شناخته می‌شود، و چندین اپراتور ورزش‌های آبی را در اینجا خواهید یافت که هم کلاس‌های موج‌سواری و هم بسته‌های آموزشی چند روزه و اجاره تجهیزات را ارائه می‌دهند.

ساحل پاموکاک

پاموکاک که به دلیل یکی از بهترین سواحل وحشی در ازمیر شهرت دارد، فضای وسیع و طولانی از شن های طلایی است که در پشت آن باغ های زیتون و زمین های سرسبز  قرار دارد. درست در انتهای جنوبی ساحل، هتل‌های استراحتگاهی، به‌علاوه یک کافه ساحلی وجود دارد، اما بقیه وسعت وسیع ماسه‌ای که از شمال تا مصب رودخانه کوچوک مندرس امتداد دارد، توسعه نیافته است.

در کافه ساحلی می‌توانید سایه‌بان‌های آفتاب‌گیر و صندلی‌هایی را برای کرایه پیدا کنید، اما بیشتر افرادی که به اینجا می‌آیند، در امتداد ساحل به سمت شمال می‌روند تا مکان خصوصی خود را انتخاب کنند و صندلی‌های ساحلی خود را همراه خود بیاورند، یا به سادگی یک حوله را پایین بیاورند. این ساحل از اواخر بعد از ظهر به بعد بسیار محبوب است، با تورهای چهارچرخه غروب آفتاب و تورهای اسب سواری از کوش آداسی، به طوری که در آن زمان سواحل ازمیر شلوغ ترین حالت خود را دارد. در غیر این صورت، این یکی از نقاط برتر در ساحل دریای اژه برای دور شدن از جمعیت است.

امواج در اینجا می توانند بسیار بزرگ باشند، بنابراین اگر بچه های خردسال همراه خود دارید یا شناگر مطمئنی نیستید، در هنگام حضور در آب بیشتر مراقب باشید.

پاموکاک در نه کیلومتری غرب سلجوک (محل معروف ترین جاذبه گردشگری استان ازمیر – خرابه های عظیم افسوس) و 70 کیلومتری جنوب ازمیر مرکزی، درست در نقطه جنوبی استان ازمیر قرار دارد.

ساحل پاموکاک
ساحل پاموکاک

ساحل آلتینکوم از سواحل ازمیر

حال و هوای آرام ساحل Altınkum طرفداران زیادی را به خود جلب می کند و آن را بهترین نوار شنی در شبه جزیره Çeşme می دانند. شن‌های سفید در اینجا، که توسط تپه‌ای کم ارتفاع از بوته‌های ساحلی احاطه شده است، آب کم‌عمق، شفاف و تمیز و فیروزه‌ای را در بر می‌گیرد. چند کلوپ ساحلی خصوصی با هزینه ورودی وجود دارد که کافه‌ها، صندلی‌های آفتاب‌گیر و مناطق سایه‌دار هم روی شن‌ها و هم در کنار ساحل علف‌پوش آن‌ها دارند.

بقیه ساحل یک ساحل عمومی رایگان با امکانات اولیه حمام عمومی است. حوله‌تان را بیاورید تا روی شن‌ها بیندازید (یا یک صندلی ساحلی و سایه‌بان ارزان بخرید)، و یک ناهار پیک نیک بچینید. شناگران باید توجه داشته باشند که آب در اینجا بسیار سردتر از سایر سواحل شبه جزیره است (حتی در ماه های ژوئیه و آگوست) که – بسته به دیدگاه شما – یا جوان کننده است یا کمی به سیستم شوک وارد می کند. ساحل آلتینکوم در ساحل جنوبی قسمت غربی شبه جزیره چشمه، 9.5 کیلومتری جنوب غربی شهر مرکزی چشمه و 95 کیلومتری غرب ازمیر قرار دارد.

ساحل آلتینکوم از سواحل ازمیر
ساحل آلتینکوم از سواحل ازمیر

سواحل موردغان

روستای موردغان، در ساحل شرقی شبه جزیره Karaburun، توسط چندین امتداد ساحل احاطه شده است. در انتهای شمالی شهر، شن و ماسه طلایی و نوار پهن و طلایی ساحل عمومی رایگان آردیچ، بزرگترین ساحل شهر قرار دارد. شهرداری یک کافه و امکانات ساحلی با دوش آب شیرین و حمام در اینجا دارد. آنها همچنین صندلی‌های آفتاب‌گیر و سایه‌بان‌ها را با هزینه‌های بسیار مناسب اجاره می‌کنند، و در برخی از مناطق ساحل، آفتاب‌گیرهای عمومی برای کسانی که می‌خواهند حوله‌شان را رایگان روی شن‌ها بیندازند، راه‌اندازی کرده‌اند.

آب برای یک راه طولانی بسیار کم عمق است و بستر دریا در زیر پا شنی است و دسترسی ایمن و آسان را برای شناگران و کودکان کوچک که اعتماد به نفس ندارند فراهم می کند. درست در مرکز مردوغان درست در شمال مارینا، که منطقه تفرجگاه ساحلی با حاشیه درختان نخل را پوشانده است، نوار شنی باریک ساحل کوچاکوم قرار دارد.

این ساحل اخیراً توسط شهرداری محلی بهبود یافته است و مناطقی با صندلی‌های آفتاب‌گیر و سایه‌بان برای اجاره و آفتاب‌گیرهای رایگان بیشتر برای استفاده عمومی تعبیه شده است. کافه‌ها و رستوران‌های زیادی وجود دارد که فقط یک پرش از روی شن و ماسه در گردشگاه وجود دارد.

درست در جنوب موردغان، خلیج آلیفندره، خلیج کوچکی با طول کوتاهی از سواحل و ساحل شنی قرار دارد که به سمت صخره های سنگی سفید چشمگیر خمیده است. دسترسی به آن از طریق یک جاده خاکی انجام می شود و مکان مورد علاقه کمپینگ های وحشی برای برپایی چادرهای خود و هر کس دیگری است که از یک ساحل طبیعی لذت می برد. مردوغان در 87 کیلومتری شمال غربی ازمیر قرار دارد.

سواحل موردغان
سواحل موردغان

ساحل پیرلانتا

پیرلانتا که به نام ساحل الماس نیز شناخته می شود، در قسمت غربی شبه جزیره چشمه، نه کیلومتری غرب شهر چشمه و 94 کیلومتری غرب مرکز ازمیر قرار دارد. شن‌های خاکستری ریز اینجا حدود 600 متر امتداد دارد و خط ساحلی آن توسط درختان سایه‌دار است. بیشتر آن یک ساحل عمومی کاملا رایگان است، اگرچه یک منطقه خصوصی است، با هزینه ورودی برای دسترسی.

آب در اینجا به دلیل شفافیت استثنایی اش شناخته شده است، و برای طول مناسبی از ساحل کم عمق است، بنابراین ساحل خوبی برای خانواده ها است. تخت‌های آفتاب‌گیر و سایه‌بان‌ها از کافه‌های پراکنده‌ای که در طول ساحل پراکنده‌اند، برای اجاره در دسترس هستند، که نوشیدنی‌های تازه و وعده‌های غذایی ساده را نیز ارائه می‌کنند. اما بسیاری از مردم محلی، برای روز اینجا، صندلی ها و سایه بان های خود را می آورند.

ساحل پیرلانتا
ساحل پیرلانتا

به لطف وزش بادهای تقریباً مداوم در ساحل، ساحل پیرلانتا به عنوان مقصد اصلی کایت موج سواری شناخته شده است و اپراتورهای کایت سواری در شن و ماسه مستقر هستند که آموزش و همچنین اجاره تجهیزات را ارائه می دهند.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی