The Green Tree in Kishمجموعه درخت سبز کیش، درخت آرزوی اسرارآمیز

شرح

درخت سبز کیش درختی کهنسال در جزیره کیش است. شاخه های آن رشد می کنند، به ریشه تبدیل می شوند و دوباره رشد می کنند. اینجا به خاطر درختان و گل هایی که در هوای گرم جزیره کیش می رویند و سرحال می مانند، به جهنم سبز معروف است. پارک درخت سبز یک مکان ملاقات محبوب است و محل پیاده روی مورد علاقه زوج های جوان است. درخت بیش از 500 ساله این روزها به درخت آرزو تبدیل شده است. محلی ها یا حتی گردشگران در تور کیش و مسافرانی که به قدرت های ماوراء طبیعی اعتقاد دارند، منسوجات رنگارنگی را روی شاخه های قدیمی درخت سبز می بندند و امیدوارند آرزویشان محقق شود.

یک واقعیت جالب در مورد این درخت این است که وقتی شاخه ای به زمین می رسد، پتانسیل تبدیل شدن به یک درخت جدید را دارد. ساکنان می گویند که درخت سبز توسط هندی های دهه های قدیم کاشته شده است. برخی دیگر بر این باورند که درخت سبز یک قدرت وقفی برای برآوردن خواسته ها است.

اینجا مجتمعی با درخت سبز در داخل آن است. درختی غول پیکر با ریشه های زیاد مکانی مناسب برای طبیعت گردان است. ریشه های این درختان تا حدودی مانند سایه های چتر روی زمین رشد می کنند و ممکن است تا چند صد سال دوام بیاورند.

درخت سبز
در انتهای طولانی‌ترین مسیر آبرفتی باستانی کیش، آب‌های سطحی بخشی از جزیره شمالی تا پایین دره پرتغالی که به سرسبزی معروف هستند. در اطراف یکی از قدیمی ترین درختان پایین جزیره، مجموعه درخت سبز ساخته شده است.

بازدید از درخت قابل توجه است. این مجموعه، از جمله پارک، با تمام گل های قرمز و صورتی زیباست. مدتی را در باغ بگذرانید، آرام بنشینید و در محیط استراحت کنید.

شمال جزیره، منطقه ای سرسبز که به دره پرتغالی ها معروف است، محل مجتمع درخت سبز است که در اطراف یکی از قدیمی ترین درختان لر (بانیان) ساخته شده است. گفته می شود حدود 600 سال سن دارد، بسیاری معتقدند این درخت فرخنده است و به اینجا می آیند تا آرزویی داشته باشند و نخی به دور شاخه های ضخیم پیچ خورده ببندند تا به واقعیت بپیوندند، اقدامی ضروری برای یافتن همنوع خود! بقیه مجموعه فضای سبز فوق العاده ای را فراهم می کند که در آن با یک لیوان چای داغ ایرانی یا شاید یک بستنی سرد می توانید در آن استراحت کنید.

درختان به دلیل نقش مهم و قابل تحسینی که در بقای انسان ها و حیوانات در این سیاره دارند، شایسته ستایش و قدردانی هستند. تا جایی که برخی از آنها از دیرباز دارای اهمیت حیاتی، زیبایی شناختی و مقدس بوده و نقش مهمی در تغییر روحیه مردم ایفا می کنند. اگر به جزیره زیبای کیش سفر کنید، متوجه خواهید شد که این جزیره دارای پوشش گیاهی منحصر به فردی است. حفظ پوشش گیاهی با آب و هوای گرم نیاز به دقت و اصول خاصی دارد.

درخت سبز کیش
این درخت یک انجیر مقدس است و حدود 600 سال قدمت دارد.

در این میان درخت سبز کیش، قدیمی ترین درخت لورا یا درخت انجیر مقدس جزیره کیش با قدمتی حدود 500 تا 600 سال، یکی از کمیاب ترین و عجیب ترین درختان جهان با شکل های بزرگ و بیضی است. در برگ‌ها و در تمام شاخه‌ها و ریشه‌های این درخت، شیره سفید است. پوست درخت سبز کیش صاف و خاکستری است. شاخه های آن روی زمین آویزان می شود و پس از مدتی می چرخد ​​و مانند چتری روی زمین پخش می شود. این درختان حدود صد سال عمر می کنند. این روند رو به رشد در درخت سبز در کیش ادامه دارد به طوری که درختی با چندین ساقه به هم پیوسته و پیچیده در داخل خشکی است، درخت سبز کیش بومی کشور هند و چین است که وارد کیش، قشم و نواحی ساحلی شده است.

خلیج فارس و بیشتر آنها در مناطق مسکونی کاشته شد. از عوامل جذب گردشگران به درخت سبز کیش، درخت سبز افسانه‌ای است که شاخه‌های آن گره‌های بافتنی و مقدس به نظر می‌رسد. گروهی از مردم معتقدند که این درخت دارای انرژی های خوبی است و به همین دلیل نخ ها را به شاخه های آن می بندند تا آرزوهایشان را برآورده کند. برای راحتی گردشگران در این مجموعه، سنگفرش هایی با چراغ های فانوس در میان فضاهای سبز با گل های کاغذی رنگارنگ، باربیکیو و صندلی هایی با طراحی جالب قرار داده شده و بازدیدکنندگان زیادی را به این مجموعه زیبای کیش می کشاند.

درخت سبز در کیش
نرده ها و پیاده روهای چوبی از میان فضای سبز، شما را به این درخت کهنسال زیبا می برد.

در قسمت شمالی جزیره و در منطقه ای به نام دره پرتغالی ها مجموعه ای به همین نام وجود دارد که در اطراف یکی از قدیمی ترین درختان جزیره کیش که به درخت سبز معروف است، ساخته شده است. برای بسیاری، این یکی از شگفت انگیزترین جاذبه های گردشگری کیش است. بنابراین در بین ایرانیان شهرت زیادی پیدا کرده است.

 سرسبزی محوطه، ساختمان ها، جان پناه های چوبی و سنگفرش ها شما را به یاد مناطق شمالی ایران می اندازد. اما یکی از عوامل جذب گردشگران به این منطقه، هیبت افسانه ای درخت سبز است. روی شاخه های درخت نخ یا ماده گره خورده دیده می شود که در نگاه اول مقدس به نظر می رسد. برخی بر این باورند که این درخت فرخنده‌ است. مجموعه درخت سبز با طاقچه های زیبا و محوطه های متعدد باربیکیو برای استراحت بازدیدکنندگان بازسازی شده است. سنگفرش های روشن با فانوس در میان فضاهای همیشه سبز مزین به گل های رنگارنگ بوگنویل، همه شما را به سمت جاذبه اصلی مجموعه می کشاند. نمازخانه، رستوران فصلی، بوفه و سرویس بهداشتی نیز در این مجموعه موجود است. مجموعه درخت سبز با دو جاذبه مهم گردشگری کیش هم مرز است و دارای دو ورودی است. یکی از آنها درب مشترک با «شهر باستانی حریره» و دیگری در کنار «آب انبار سنتی» است. هر دو مکان در چند قدمی مجموعه درخت سبز قرار دارند.

 

موقعیت جغرافیایی

کشور: ایران
شهر: کیش
آدرس: استان هرمزگان، جزیره کیش، بلوار میرمهنا، میدان المپیک، بلوار المپیک، میدان حریره، خیابان درخت سبز
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی