Rike Park, Tbilisiپارک رایک تفلیس

شرح

پارک رایک جوان پسندترین منطقه تفریحی تفلیس محسوب می شود. در ساحل چپ رودخانه کورا (متکواری) واقع شده است و در حال حاضر به مکانی محبوب برای بازدیدکنندگان محلی و بین المللی تبدیل شده است، به خصوص خانواده ها و در تابستان.

پیدا کردن این پارک بسیار آسان است، زیرا ورودی اصلی آن درست از عابر پیاده زیبا “پل صلح” است. این پارک میزبان امکانات سرگرمی متعددی مانند فواره های آواز خواندن و رقص، دیواره سنگ نوردی مصنوعی، زمین بازی کودکان، تخته شطرنج بزرگ، و همچنین مسیرهای پیاده روی و گوشه های دنج و آرام است.

دیدنی های اصلی معماری پارک پل صلح و سالن کنسرت رایک (که متاسفانه در حال حاضر خالی است) هستند. این سازه‌های مدرن و چشم‌نواز، برخلاف خیابان‌های باریک شهر قدیمی و ردیف‌هایی از بالکن‌های کنده‌کاری‌شده، به‌طور برجسته‌ای خودنمایی می‌کنند، اما به نحوی به‌طور ارگانیک در بخش مرکزی شهر قرار می‌گیرند.

ایستگاه تله کابین تازه افتتاح شده که بازدیدکنندگان را به قلعه ناریکالا می برد، در پارک رایک واقع شده است. از بالای تپه، مشاهده کل چشم انداز تفلیس که در نور دنج از فانوس ها و پنجره های خانه ها روشن شده است، بینظیر است.

همچنین یکی از زیباترین رویدادهای سالانه که در پارک رایک برگزار می‌شود، تبلیسوبای (Tbilisoba) در ماه اکتبر است که در آن می‌توانید غذاهای گرجستان را از تمام مناطق گرجستان بچشید. جشنواره بزرگ تفلیس که در آن بازدیدکنندگان می‌توانند شراب سنتی، پنیر، عسل، چرچخلا و سایر محصولات محلی را بچشند.

پارک رایک
در پارک رایکا ایستگاه پایینی تله کابین نیز وجود دارد که می توانید از آن برای صعود به قلعه ناریکالا استفاده کنید.

پارک رایک یکی از معروف ترین فضاهای عمومی تفلیس است که هم در بین گردشگران و هم در بین مردم محلی محبوب است. این پارک که در مرکز شهر، در سمت چپ رودخانه کورا قرار دارد، مکانی ایده آل برای استراحت در میان طبیعت و همچنین لذت بردن از جاذبه های مختلف است.

پارک رایک با زمین های بازی برای کودکان در هر سنی مکانی عالی برای خانواده ها است. همچنین می توانید بسیاری از مجسمه ها و اشیاء اصلی هنر مدرن، از جمله یک پیانوی غول پیکر و یک صفحه شطرنج غول پیکر را پیدا کنید. یک آمفی تئاتر و یک صحنه وجود دارد که اغلب میزبان کنسرت ها و رویدادهای دیگر است.

پل صلح با چندین هزار چراغ LED پوشانده شده است که شب ها آن را روشن می کند – و همچنین نام تمام عناصر جدول تناوبی را با استفاده از کد مورس پخش می کند! این پل مکانی مناسب برای عبور از رودخانه در مرکز تفلیس است که پارک رایک و خیابان های قدیمی منطقه شاردن را به هم متصل می کند.

در فصول گرم‌تر، نمایش‌های نور شبانه در فواره موسیقی بزرگ پارک برگزار می‌شود – یک منظره واقعاً شگفت‌انگیز! همچنین درخت مسی جالب توجه است، مجسمه ای که نماد بخش مرکزی شهر قدیمی است. شاخه‌های پیچ در پیچ درخت از تنه به سمت بیرون و بالا می‌آیند، درست زمانی که خیابان‌های تفلیس قدیمی از میدان اصلی به بالای تپه می‌پیچند.

پارک رایک در گرجستان
پارک رایک بدون شک ارزش بازدید را دارد، زیرا فرصتی برای استراحت در محیطی زیبا و آرام و در عین حال در مرکز شهر و نزدیک به جاذبه های دیگر را ارائه می دهد.

در تابستان، پارک رایک مملو از فضای سبز، چمن‌های آراسته، تخت‌های گل و بوته‌های گل‌دار است. اما گذراندن وقت در اینجا در هر فصلی خوب است. فاصله نسبی از جاده ها و وسعت پارک این امکان را به شما می دهد که در حین تنفس هوای تازه و غوطه ور شدن در آفتاب گرم تفلیس، از آرامش و آرامش لذت ببرید.

قبل از توسعه پارک رایک، منطقه ای که در آن قرار دارد، یک زمین آسفالت بزرگ بود که مردم برای یادگیری رانندگی از آن استفاده می کردند. با این حال، پارک جدید به طور کامل منطقه را متحول کرد. شب ها از پل صلح می توانید به چراغ های چشمک زن عصرگاهی و رودخانه آرام کورا خیره شوید و در صورت تمایل با تله کابین به بالای تپه بروید تا تمام چشم انداز تفلیس را که در فضای دنج روشن شده است تماشا کنید.

قبلا یک جزیره شنی در محل پارک رایک وجود داشت. جایی که رودخانه در حال حاضر جریان دارد یک کانال فرعی وجود داشت و کانال اصلی کورا در سمت راست ریکه جریان داشت. بعداً بستر رودخانه تغییر مسیر داد و بازوی راست کم عمق شد. در این مکان دشتی تشکیل شده بود که پوشیده از ماسه و سیلت بود. کلمه “Rike” در زبان گرجی به معنای “شن” است. برای مدت طولانی توسعه نیافته بود، اما در قرن نوزدهم Rike به طور فعال شروع به ساخت کرد. در سال 2010، برنامه ای برای بازسازی مرکز تاریخی شهر در تفلیس تصویب شد. خاک این دشت مستحکم شد و پارک رایک پهن شد. شهر قدیمی و پارک توسط یک پل شیشه ای صلح به هم متصل شدند. به لطف این امکان ایجاد یک منطقه عابر پیاده واحد وجود داشت که در داخل آن بسیاری از مناظر جالب پایتخت گرجستان وجود دارد.

پل صلح در پارک رایک
پارک رایک در سمت راست رودخانه کورا قرار دارد. در کرانه مقابل رودخانه کورا، شهر قدیمی تفلیس قرار دارد. این پارک در سال 2010 ایجاد شد و اکنون نقطه شروع بیشتر مسیرهای گردشگری در شهر قدیمی است.

پارک رایک یک فضای هنری، نمادی از گرجستان نو شده است. مقامات شهر تصمیم به آزمایشی گرفتند که در ابتدا برخی از ساکنان آن را با مخالفت پذیرفتند، تقریباً به همان روشی که ساکنان پاریس برج ایفل را نپذیرفتند، اما سپس به آن عادت کردند و اکنون نمی توان پاریس را بدون آن تصور کرد. در پارک رایک، مقامات شهر کوچه های سنتی را در میان درختان و گل ها و همچنین اشیاء هنری ترتیب داده اند. با این حال، علاوه بر آنها، سازه های فلزی و شیشه ای عظیمی در پارک نصب شده بود که در نگاه اول مطلقاً با سبک و روح شهر قدیمی مطابقت ندارد. ما در مورد دو لوله غول پیکر، شبیه به شاخک های اختاپوس، و یک پل شیشه ای تماشایی پل صلح صحبت می کنیم که پارک رایک را به شهر قدیمی در ساحل چپ کورا متصل می کند.

پارک رایک مکان مورد علاقه گردشگران و ساکنان شهر برای پیاده روی عصرانه است. تمام اشیاء پارک به زیبایی نورپردازی شده اند، رستوران های زیادی در مجاورت وجود دارد، بسیاری از مناظر شهر قدیمی در نزدیکی هستند. نزدیک میدان اروپا، ایستگاه پایینی تله کابین وجود دارد که می توانید از آنجا به قلعه ناریکالا یا بنای یادبود مادر-گرجستان صعود کنید.

موقعیت جغرافیایی

کشور: گرجستان
شهر: تفلیس
آدرس: The left bank of the Mtkvari River, Tbilisi, Georgia
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی