Petronas towersبرج های دوقلوی پتروناس

شرح

برج های دوقلوی پتروناس، مشهورترین نشانه و ساختار نمادین در مالزی است. برج های دوقلوی در جاده Jalan Ampang در شهر کوالالامپور واقع شده اند. اگرچه هدف اصلی این برج ها، اسکان دفاتر مختلفی بود که در کوالالامپور کار می کنند ، اکنون بسیار بیشتر از یک مرکز اداری است. ارتفاع آن ، معماری مدرن و موقعیت مکانی، آن را به یک جاذبه مهم گردشگری در شهر تبدیل کرده است. ساخت این برج باشکوه در سال 1993 آغاز شد و در سال 1996 به پایان رسید. برج های دوقلوی سرانجام در 31 اوت 1999 افتتاح شدند. بین سالهای 1998 و 2004 نیز بلندترین برج جهان بود، با ارتفاع 451.9 متر یا 1،483 فوت از سطح زمین.

برج های دوقلوی پتروناس، که توسط معمار آمریکایی متولد آرژانتین- سزار پلی طراحی شده است ، یکی از بلندترین برج های جهان است. برج ها به سبک معماری پسامدرن-اسلامی ساخته شده اند، با استفاده از فولاد، شیشه و بتن مسلح و 1.6 میلیارد دلار آمریکا هزینه دارد. برج های دوقلوی پتروناس دارای 88 طبقه هستند که 5 طبقه زیرزمینی اضافی دارند.

این دو برج نفس گیر در طبقه 41 و 42 توسط یک Skybridge Double Decker به یکدیگر پیوستند. این پل 192 فوت بلندترین پل دو طبقه در جهان است. Skybridge همچنین به عنوان یک وسیله ایمنی و ساختار تثبیت کننده در برابر بادهای آشفته در شرایط بد آب و هوایی عمل می کند.

جدا از اینکه یک ساختار نمادین در افق کوالالامپور قرار دارد ، همچنین در بسیاری از رستوران های کلاس جهانی و دیدگاه های نفس گیر از آنجا قرار دارد که می توانید کل شهر را که در زیر شما قرار دارد، ببینید. همچنین می توانید بسیاری از جاذبه های گردشگری، معابد، مساجد و بازارهای معروف مالزی واقع در نزدیکی برج های دوقلوی پتروناس را بررسی کنید.

در برج های دوقلوی پتروناس

در طبقه 86 برج های دوقلوی پتروناس می توانید خود را در کشف مشاهده شهر از ارتفاع غوطه ور کنید. احساس می کنید در بالای ابرها ایستاده اید. مشاهده کاخ کینگ ، پارک KLCC و محدوده Titiwangsa – همه در طبقه 86 Twin Tower KL امکان پذیر است. از طریق یک تلسکوپ، منظره ای زیبا از کوالالامپور دریافت کنید. ابزاری فوق العاده برای تجربه بی ارزش. نگاه آخرین به روزرسانی های توسعه KL City را در نمای چشم پرنده از طبقه 86 برج ها دریافت کنید. در طبقه 86 همچنین می توانید با یک صفحه نمایش تعاملی AR در تور کوالالامپور، بهره مند شوید. در طبقه 83 با سفر به تاریخ و توسعه برج دوقلوی قدم بزنید. با خدمات پست کارت می توانید از طریق سرویس کارت پستال رسمی پتروناس ، حافظه تازه ساخته شده خود را برای عزیزان خود ارسال کنید. همچنین می توانید در این ساختمان نمادین از یک دائر المعارف ویدیویی در مورد مالزی لذت ببرید.

در برج های دوقلوی پتروناس
در برج های دوقلوی پتروناس

اطلاعات کلی این برج های دوقلو

ارتفاع

451.9 متر یا 1،483 فوت از سطح دریا

فاصله از مرکز شهر

2.4 کیلومتر

طرح

با ترکیبی خارق العاده از شیشه و فولاد ضد زنگ، نقوش داخلی برج ها برای نشان دادن الگوهای بافندگی مالزی و صنایع دستی محلی ایجاد می شوند. برای توصیف الگوهای اسلامی به زیبایی، هر کف برج به گونه ای طراحی شده است که الگوی هندسی اسلامی از دو مربع در هم تنیده را نشان می دهد و شکل ستاره های هشت نقطه ای را نشان می دهد. این نشان دهنده اهمیت چهار اصل اسلامی، یعنی عقلانیت، ثبات، هماهنگی و وحدت است.

ساختار

برج های دوقلوی پتروناس برای هماهنگی امنیت ساختمان، کنترل دود و آتش، روشنایی، منبع تغذیه، کنترل محیط و ارتباط از راه دور به طور همزمان و یکپارچه ساخته می شوند. با ارتفاع 452 متر، هر برج دارای 88 طبقه و 5 سطح زیرزمینی پارکینگ اتومبیل و خدمات مکانیکی است. وزن هر ساختمان 300000 تن است، برابر با 42857 فیل بالغ است.

اطلاعات کلی این برج های دوقلو
اطلاعات کلی این برج های دوقلو

سازه ها

ساخت برج های دوقلوی تنها در 6 سال به پایان رسید و برای این کشور ثروت 1.6 میلیارد دلار برای این کشور هزینه کرد. ساخته شده با 8،99،000 فوت اکستروژن از جنس استنلس استیل، ساختمانها برای جلوگیری از پرتوهای UV و گرما با کمک 5،90،000 فوت شیشه لمینیت اضافی در بالای سطح آسمان خراش ساخته شده اند.

برج های دوقلوی پتروناس با بزرگترین بنیاد جهان

مانند هر آسمان خراش دیگر، بزرگترین برج دوقلوی جهان نیز به یک پایه عمیق نیاز دارد که برای نگه داشتن ساختمان به زمین نفوذ می کند. برج های دوقلوی پتروناس دارای پایه محکم 120 متر ساخته شده با بتن متراکم هستند. بنیاد به تنهایی 12 ماه طول کشید تا تکمیل شود و توسط Bachy Soletanche به پایان رسید.

آسانسورها

برج های پتروناس مجهز به 29 آسانسور مسافر با سرعت بالا و 6 آسانسور خدمات سنگین و 4 آسانسور اجرایی است. هر آسانسور مسافر می تواند حداکثر 52 نفر را به همراه داشته باشد و آسانسورهای اجرایی می توانند وزن 10 نفر را تحمل کنند. سرعت آسانسور بسته به مناطق مختلف از 3.5m/s تا 6.0 m/s متفاوت است.

طراحی داخلی

الگوها و طرح هایی که در سالن ورودی کار شده است، نشانگر آهنگ سنتی، بافندگی و صنایع دستی مالزی است. صفحه ها و پانل های دیواری همچنین از حکاکی های چوب سخت از ساحل شرقی شبه جزیره مالزی الهام گرفته شده است.

برج های دوقلوی Petronas شامل تجهیزات ساختمان سازی خارجی و چراغ های هشدار دهنده است. هر اوج دارای یک توپ حلقه ای است که از 14 حلقه قطر مختلف و یک اسپیر با 23 بخش تشکیل شده است.

برج های دوقلوی پتروناس
برج های دوقلوی پتروناس

مکانهایی برای غذا خوردن در و در نزدیکی برج های دوقلوی پتروناس

گشت و گذار در برجها می تواند شما را گرسنه کند. خوشبختانه، بسیاری از رستوران های استاندارد در اطراف برج وجود دارد که می توانید غذاهای خوشمزه بخورید.

MAMA SAN SURIA KLCC

Mama San Suria KLCC واقع در جاده Jalan Ampang ، به دلیل منوی صبحانه چشمگیر و برخی از کوکتل های عالی شناخته شده است.

باغ بهار

باغ بهاری مکانی عالی برای ناهار خوری با خانواده و دوستان خود پس از گشت و گذار یک روز گرم است. آنها یک منوی ناهار خوری گاه به گاه، همراه با دکوراسیون خانگی دارند که یک تجربه ناهار خوری بی نظیر را ایجاد می کند.

Grill & Bar Chili

Grill & Bar Chili در جاده فارسی Petronas واقع شده است و این رستوران به دلیل محبوبیت بین بچه ها بسیار محبوب است. غذای مشهور جهان غذای آمریکایی ، مکزیکی و قاره ای متناسب با کام همه را سرو می کند.

مارینی در 57

Marini در 57 یک رستوران روف گاردن محبوب با یک سالن مخصوص سیگار است و به خاطر غذاهای خوشمزه ایتالیایی مشهور است. این رستوران در جاده Petronas Persiaran واقع شده است.

موقعیت جغرافیایی

کشور: مالزی
آدرس: Petronas Twin Tower, Lower Ground (Concourse) Level, Kuala Lumpur City Centre, ۵۰۰۸۸ Kuala Lumpur, Malaysia
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی