Marjan Beach Park in Kishساحل مرجانی کیش

شرح

ساحل مرجانی کیش که در نزدیکی بازار مرجان قرار دارد، یکی از دیدنی‌ترین مراکز کیش است و بازار مرجان را به ساحل متصل می‌کند. ساحل مرجانی کیش به قدری آبی و تمیز است که به دلیل وجود مرجان هایی به اشکال مختلف و صدف های رنگارنگ و حلزون های مختلف و سنگ های دریایی که اغلب توسط آب خلیج به ساحل آورده می شود، هر موجود متحرکی در زیر آب دیده می شود. هر ساله بسیاری از مسافران با تهیه تور کیش اوقات فراغت خود را در این ساحل می گذرانند و از مناظر دیدنی کیش لذت می برند. در اطراف ساحل مرجان کیش چایخانه ها، رستوران ها و بوفه های زیادی با تنوع غذایی فراوان وجود دارد که سفری لذت بخش را برای شما رقم می زند.

ساحل مرجان
ساحل مرجان کیش ایران که به ساحل حافظیه نیز معروف است یکی از پرطرفدارترین سواحل ایران است.

در ساحل شنی کیش، زمین مرجانی است و زیر نور خورشید مانند نقره می درخشد. دریای آبی و شفاف، کف دریا را به وضوح نمایان می کند. مرجان چیزی است که این زیبایی منحصر به فرد را ایجاد می کند. مرجان های اطراف جزیره، آب را تصفیه می کنند و آن را شفاف می کنند.

سواحل آرام همراه با مرجان های زیبا که در کنار هم قرار گرفته اند، پناهگاهی برای ماهی های زیبای رنگارنگ است. ساحل درخشان، آسمان آبی، امواج دریا و درختان نارگیل سبز، مناظر دیدنی را خلق می کنند که هیچ هنرمند استادکاری نمی تواند خلق کند. طرف دیگر جزیره نیز به دلیل غروب آفتاب محبوب است. هنگامی که آب سراسیمه، به ساحل صخره ای برخورد می کند، به آسمان لاجوردی می ریزد و دوباره سقوط می کند، منظره ای باشکوه فراهم می شود. طرفداران ماهیگیری می توانند در سواحل جنوبی و غربی ماهی بگیرند. رنگ سواحل جزیره سفید مرجانی درخشان است، رنگی که با آمیخته شدن با نور خورشید زیباتر می شود.

وجود مرجان ها در ساحل مرجانی کیش
وجود مرجان ها این ساحل ایران را به یکی از محبوب ترین سواحل ایران در بین گردشگران تبدیل کرده است.

ساحل مرجانی کیش

ساحل جزیره کیش ایران یکی از وسیع‌ترین سواحل جهان است و یکی از زیباترین سواحل ایران به شمار می‌رود. در دنیا کمتر ساحلی می توان یافت که به وسعت ساحل کیش ایران از آن استفاده کرد و مسافران در آرامش و به دور از جذابیت سواحل معروف و شلوغ به استراحت بپردازند. به جز خلیج فارس پاک ایران که شنا در آن و حتی تماشای آن بسیار لذت بخش است، سرزمین کیش با صخره های مرجانی و رنگ خورشید در زیر نور خورشید درخشش درخشانی دارد.

ساحل مرجان یکی از زیباترین سواحل ایران و بهترین سواحل جزیره ایران و سواحل کیش در شرق جزیره است. همچنین می توانید در تور کیش خود به موج سواری بروید یا قایق اجاره کنید و از دیدن و کاوش در این دریای شفاف لذت ببرید. در این ساحل مرجان ها پس از مرگ مانند سنگ اسفنجی به ساحل می رسند. اگر کسی مجموعه های سنگ و صدف جمع آوری می کند، احتمالاً ساحل مرجانی انتخاب بهتری برای او خواهد بود.

آلاچیق ها و محوطه سازی جذاب این پارک ساحلی این امکان را برای بازدیدکنندگان فراهم کرده است تا بدون توجه به شلوغی بازار و در مدت اقامت در جزیره کیش در این سواحل ایران از دریا و مناظر زیبای اطراف دیدن کنند. علاوه بر این، تماشای طلوع خورشید از این پارک خاطره ای فراموش نشدنی است. جاده دوچرخه سواری کیش نیز از این ساحل زیبا می گذرد.

در این ساحل شنی یک مرکز تفریحی دریایی نیز برای بازدیدکنندگان وجود دارد. همچنین یک اسکله کوچک در ساحل وجود دارد که شما را از میان آب های زیبای این سواحل مرجانی زیبا هدایت می کند. در میان مرجان های این ساحل شنی، ماهی های زیادی در جزیره کیش وجود دارد که به راحتی از اسکله قابل مشاهده هستند. این قسمت از ساحل به دلیل وجود مرجان هایی که باعث زخمی شدن بدن می شود برای شنا مناسب نیست.

شفافیت آب جنوب به علت مرجان ها
وجود مرجان ها در سواحل ایران دریا را بسیار شفاف می کند به طوری که به راحتی می توان ماهی های دریایی را که از انواع گونه های ماهی هستند مشاهده کرد.

یکی از بهترین سواحل ایران و ویژگی های آن

 • فضای سبز زیبا و وسیع
 • آب های آبی
 • ساحل نقره ای و شفاف
 • آفتاب درخشان و سوزان
 • بازار مرجان
 • وجود یک کشتی یونانی جذاب
 • منظره طبیعی زیبا
 • خانه تابستانی
 • امکانات تفریحی آبی
 • اسکله زیبا
 • صخره ای حکاکی شده در ساحل مرجانی

امکانات دریایی و تفریحی در ساحل مرجان ایران

 • پیست دوچرخه سواری
 • قایق سواری
 • پاراسل
 • جت اسکی
 • بادبادک سواری
 • شیرجه زدن
 • شاتل
 • موز سواری
 • اسکوتر
 • تخته پارویی
 • وسایل بازی کودکان
ساحل مرجان کیش یکی از سواحل صخره ای است.
ساحل مرجان کیش یکی از سواحل صخره ای است.

حقایقی از حضور مرجان در بهترین ساحل ایران 

بسیاری از گونه های ماهی در صخره های مرجانی سواحل ایران زندگی می کنند.

هر یک از سواحل ایران یک اکوسیستم کامل است.

صخره های مرجانی این ساحل ایران میزبان 500 گونه ماهی است.

مرجان ها تا حدودی از سواحل ایران و خشکسالی ها (در مقابل امواج و فرسایش) محافظت می کنند.

مرجان ها بزرگترین جاذبه طبیعی ساحل کیش ایران هستند که 10 درصد از کل صنعت گردشگری جهان را پوشش می دهند.

از مرجان ها برای تولید داروهای ضد سرطان و برای پیوند استخوان استفاده می شود.

مرجان ها یکی از قدیمی ترین اکوسیستم های روی زمین هستند و جوان ترین مرجان ها 18000 سال قدمت دارند.

مرجان ها گونه ای از جانوران هستند که نه گیاهی هستند و نه حیوانی، بلکه ماده معدنی نامیده می شوند و از ماده ای به نام zooxanthila تشکیل شده اند.
دلیل زلال و شفاف بودن آب در این ساحل ایران به دلیل وجود این مرجان هاست که وظیفه اکسیژن رسانی آب را بر عهده دارند و این نیاز را تامین می کنند.

ساحل مرجان2
مرجان های ساحل ایران به ویژه ساحل مرجان اکسیژن آب را تامین کرده و آن را شفاف می کند.

نکاتی برای جلوگیری از تخریب این ساحل زیبا

از دست زدن به مرجان ها در ساحل مرجان ایران خودداری کنید.

از شکستن یا تخریب مرجان ها در ساحل ایران خودداری کنید.

از قایق سواری در ساحل مرجانی کیش خودداری کنید.

در سواحل ایران که مرجانی هستند ماهیگیری نکنید.

در حین غواصی وسایل خود را در جای مناسب قرار دهید تا از لمس مرجان های ساحل ایران جلوگیری شود.

چگونه و چه زمانی به ساحل مرجان برویم؟

شما می توانید به راحتی با تاکسی به ساحل مرجان کیش برسید، تقریبا همه تاکسیرانان کیش ساحل مرجان را می شناسند، بنابراین برای رسیدن به ساحل مرجان هیچ مشکلی نخواهید داشت. بهترین زمان برای بازدید از ساحل کیش مرجان ایران، اواخر پاییز و زمستان است.

موقعیت جغرافیایی

کشور: ایران
شهر: کیش
آدرس: استان هرمزگان، جزیره کیش، میدان مرجان، ساحل مرجان
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی