Kish Grand Recreational Pierاسکله تفریحی کیش

شرح

اسکله تفریحی کیش، 450 متر طول و 18 متر عرض دارد. این اسکله دارای امکاناتی برای ورزش‌های آبی و همچنین قایق‌هایی با کف شیشه‌ای است که به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد وارد دنیای خصوصی موجودات دریایی شوند و ماهی‌ها را در حال شنا تماشا کنند. بیشتر جاذبه های گردشگری کیش به نوعی به دریا مربوط می شود. استراحتگاه های ساحلی آن نقطه شماره یک تعطیلات برای بسیاری از ایرانیانی است که از تور کیش لذت می برند.

مسافران کیش در حالی که در هتل های مجلل با منظره ای خیره کننده از خلیج فارس اقامت دارند می توانند از این امکانات برخوردار شوند زیرا هزینه آنها کاملاً مناسب است. انواع ورزش های دریایی انجام می شود و مراکز آبی و تفریحی متعددی در آن وجود دارد. یکی از این مکان‌های دیدنی برای لذت بردن از مناظر شگفت‌انگیز دریا و انجام ورزش‌های آبی در کیش، اسکله تفریحی بزرگ است. این اسکله در سال 2007 به عنوان یک تفرجگاه منحصر به فرد برای مردم افتتاح شد تا در حین قدم زدن از آرامش و هوای تازه دریا لذت ببرند. اسکله تفریحی بزرگ یک سازه عظیم است. طول آن حدود 450 متر و عرض آن 18 متر است (در انتهای اسکله نیم کیلومتر در خلیج فارس خواهید بود!).

یکی از مکان های دیدنی که همه گردشگران از آن دیدن می کنند اسکله تفریحی کیش است. اگر به انتهای بلوار دریا بروید تابلوی اسکله بزرگ تفریحی کیش را می بینید. از اسکله تا بازار ونوس حدود 10 دقیقه پیاده روی و از بولینگ مریم 8 دقیقه پیاده روی است. اسکله کیش در سال 1385 ساخته شد و در طول سالیان متمادی توسعه یافته و اکنون به مرکز تفریحی کیش تبدیل شده است.

اسکله تفریحی در کیش
اسکله تفریحی در کیش

همه چیز اینجا برای چند ساعت سرگرمی و سرگرمی است. می توانید یک قایق کف شیشه ای کرایه کنید و یکی از سفرهای خاطره انگیز به جزیره را انجام دهید. قایق سواری با پدال، قایق پارویی یا دوچرخه آبی گزینه های بعدی در اسکله تفریحی کیش هستند.

اسکله تفریحی کیش نیز کاملاً سازگار با محیط زیست است. هیچ اثر منفی بر روی اکوسیستم جزیره به ویژه در صخره های مرجانی آسیب پذیر ندارد. اسکله بزرگ در چند قدمی مراکز خرید معروف کیش مانند ونوس و زیتون قرار دارد. اسکله تفریحی کیش علاوه بر اینکه یک تفرجگاه منحصر به فرد است، عملا یک پارک تفریحی آبی است. در اینجا می توانید از طیف گسترده ای از فعالیت های آبی لذت ببرید. قایق‌های کرایه‌ای با انواع مختلفی از قایق‌ها وجود دارد که می‌توانید به تنهایی قایق سواری کنید یا با یک قایق تندرو به گروهی بپیوندید. مراکزی وجود دارند که شما را به وسایل غواصی مجهز می کنند و شما را به اعماق رنگارنگ خلیج فارس می فرستند (نگران نباشید! یک غواص حرفه ای با شما به آب می پرد).غواصی یکی از مواردی است که همیشه امکان پذیر نیست. اما در این جزیره می توانید بدون مهارت خاصی در زیر آب در خلیج فارس غواصی کنید. در اینجا می توانید زندگی در زیر آب را تجربه کنید. اگر به دنبال دوزهای بالاتر آدرنالین هستید، می توانید یک جت اسکی هیجان انگیز داشته باشید یا در یک ماجراجویی پاراسلینگ بر فراز آب های آبی پرواز کنید. همچنین یک مرکز بولینگ، تئاتر و رستوران های مختلف در گوشه و کنار وجود دارد.

تفریحات اسکله تفریحی کیش
تفریحات اسکله تفریحی کیش

یکی از مزیت های اسکله کیش این است که اگر هیچ تفریحی را دوست ندارید، گزینه دیگری برای شما وجود دارد. گاهی اوقات در سفر به آرامش نیاز داریم. در این حالت می توانید روی یک اسکله تفریحی راه بروید یا در گوشه ای بنشینید و به تماشای لاک پشت ها، ماهی ها یا پرندگان دریایی بنشینید. تماشای طلوع یا غروب خورشید در کنار اسکله تفریحی کیش هرگز فراموش نمی شود.
درست در کنار اسکله می توانید دوچرخه کرایه کنید و مسیر دوچرخه سواری کیش را تجربه کنید. این مسیر از ساحل عبور می کند و واضح و خاطره انگیز است.

پروژه اسکله تفریحی کیش

جزیره کیش به دلیل موقعیت استراتژیک و منابع گردشگری خود نیازمند مداخله ای قدرتمند برای احیاء و ارزش گذاری مناطق ساحلی کم ارزش خود است. این پروژه که بر روی یک اسکله از قبل موجود به طول 700 متر و عرض 20 متر قرار دارد، سعی می کند یک نقطه عطف قوی ایجاد کند که به راحتی توسط بازدیدکنندگان قابل تشخیص باشد و در عین حال به یک جاذبه گردشگری مهم تبدیل شود.

مدولار بودن اسکالر فضا نوعی خود شباهت را در مقیاس های مختلف ایجاد می کند. به این ترتیب، می توان سناریوهای عملکردی مختلف را در هر ماژول، بدون تضعیف هویت کلی مجموعه، جای داد. علیرغم طول قابل توجه آن، تنوع نماهای عابر پیاده، رانندگی، دوچرخه، تله صندلی، آسانسور و دید مسافران در حین پرواز، منسجم باقی مانده است. مجموعه جدید قرار است یک نقطه عطف باشد، در حالی که ساختار فرصت هایی را برای کشف چشم اندازهای خارق العاده جزیره و دریا فراهم می کند.

پروژه اسکله تفریحی کیش
پروژه اسکله تفریحی کیش

از چندین تراس پانوراما، رمپ، تله صندلی، و آسانسور پانوراما، گردشگران می توانند منظره پویای اسکله و محیط اطراف آن را کشف کنند. فرم مواج مقطع طولی اسکله در ایجاد چنین پویایی نقش دارد. علیرغم ارتفاع های متغیر، حتی افراد ناتوان جسمی می توانند با استفاده از تله کابین، رمپ یا آسانسور به هر گوشه اسکله برسند. آسانسور پانوراما در انتهای مسیر قرار می گیرد تا یک نقطه جاذبه و لنگر شناختی در دورترین نقطه اسکله ایجاد کند.

فضاهای کاربردی مانند کافه ها و مغازه های مختلف در کنار تراس ها، پل ها و بام های سبز جدید ایجاد شده است.

بازدید از اسکله تفریحی کیش رایگان است اما باید هزینه استفاده از امکانات آن را جداگانه پرداخت کنید.

موقعیت جغرافیایی

کشور: ایران
شهر: کیش
آدرس: هرمزگان، جزیره کیش، بلوار دریا
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی