Greek Shipکشتی یونانی کیش

شرح

بیش از 50 سال است که آب های نیلگون خلیج فارس در جزیره کیش مهمان دارد. کشتی یونانی یا Khoula F، کشتی بخار باری بود که در جزیره کیش به ساحل رفته است. با گذشت سالها، او به یکی از زیباترین نقاط جزیره تبدیل شد.

درباره کشتی یونانی

کشتی یونانی در سال 1943 توسط انگلیسی ها ساخته شد و نام اصلی آن Empire Trumpet بود. این کشتی در طول عمر طولانی او صاحبان انگلیسی، ایرانی و یونانی زیادی دارد. آنها اغلب نام او را تغییر می دادند. آخرین مالک این کشتی یونانی بود که نام فعلی آن را توضیح می دهد. طبیعت شناس، کوروش ایرانی، همدان و کولا اف از نام های سابق او هستند.

کشتی یونانی با مساحت 673 متر مربع و وزن بیش از 7000 تن در سال 1966 به گل نشست. پس از غرق شدن کشتی، هر گونه تلاش برای شناور کردن مجدد کشتی ناموفق بود و از آن زمان کشتی شروع به زنگ زدن و شکستن کرد. ساخت این شناور هفده تنی که حدود 140 متر طول دارد در سال 1322 توسط ویلیام همیلتون در گلاسکو اسکاتلند گزارش شد و در 14 اردیبهشت 1334 در سفر نیروی دریایی به یونان در سفری به یونان به ایران بازگشت.

پس از هجدهمین تلاش اورینوکو، گیربکس هلندی موفق به بیرون راندن کشتی نشد. تلاش های زیادی برای بیرون آوردن آن صورت گرفته است که هیچ کدام موفقیت آمیز نبوده و کشتی غرق شده در همان جا ماند، زیرا بیرون آوردن کشتی زمان و هزینه زیادی اعمال می کرد.

درباره کشتی یونانی
از سال 1946 تا 1966 از یک سری مالکان انگلیسی و ایرانی و تغییر نام های مختلف عبور کرد.

تفریحات در نزدیکی کشتی یونانی

در حال حاضر کشتی یونانی در قسمت جنوبی جزیره آرام می خوابد و به مکانی محبوب برای گردشگران تبدیل می شود. بهترین زمان برای بازدید از این کشتی، غروب آفتاب است که منظره آن برای گرفتن عکس عالی است. دیگر کارهای سرگرم کننده ای که می توانید در زمانی که اینجا هستید انجام دهید، شتر سواری و اسب سواری در کنار ساحل است. همچنین یک پارک ساحلی در آنجا وجود دارد که می توانید تنقلات و غذاها را از آنجا بخرید. در ساحل نزدیک پیست دوچرخه سواری وجود دارد که می توانید با تهیه تور کیش، از آن استفاده کنید و لذت ببرید.

محل این کشتی به گل نشسته

کشتی یونانی در قسمت جنوبی جزیره قرار دارد. پس کمی با مرکز کیش فاصله دارید. اما از آنجایی که کیش جزیره ای واقعا کوچک است، برای رسیدن به جاذبه های دیگر مشکلی ندارید. در بیشتر موارد، رانندگی حدود 15 دقیقه طول می کشد. سواحل کیش، شهر باستانی حریره، مجموعه پارک دلفین ها، آکواریوم کیش، باغ پرندگان، کاریز کیش، مراکز خرید کیش، هندورابی و خلیج فارس از جمله این مکان ها هستند.

محل کشتی یونانی، این کشتی به گل نشسته
محل کشتی یونانی، این کشتی به گل نشسته

جایی در نزدیکی برای غذا خوردن

اگر می خواهید غذای خود را در نزدیکی این کشتی مرموز میل کنید، می توانید از رستوران هایی استفاده کنید که در پارک ساحلی، نزدیک کشتی یونانی قرار دارند. همچنین می‌توانید رستوران‌های اطراف مانند رستوران کلبه درویش، رستوران شاندیز و رستوران سالود را امتحان کنید.

کشتی یونانی
کشتی یونانی سال 1943 توسط کارخانه کشتی سازی بریتانیایی ویلیام همیلتون و شرکت در بندر گلاسکو، اسکاتلند ساخته شد

محل اقامت در نزدیکی کشتی یونانی

بیشتر هتل های کیش در قسمت شرقی جزیره و کشتی یونانی در سمت جنوب غربی قرار دارد. نگران نباشید، فقط 15 دقیقه طول می کشد تا به این قسمت از جزیره برسید. بنابراین، پیدا کردن مکانی در نزدیکی کشتی یونانی مشکلی برای شما نخواهد بود. اگر می خواهید در یک هتل مجلل اقامت کنید، می توانید از بین هتل دریایی ترنج، هتل بزرگ داریوش و هتل بین المللی شایان یکی را انتخاب کنید. اگر می خواهید در هزینه های خود صرفه جویی کنید و در یک هتل مقرون به صرفه اقامت کنید، هتل فانوس کیش، هتل شباویز و هتل تماشا کیش از جمله این هتل ها هستند.

موقعیت جغرافیایی

کشور: ایران
شهر: کیش
آدرس: Hormozgan Province, Kish, Kish island, GWG۵+F۶۸, Iran
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی